Miasto i Gmina Gniew

Wydarzenia

 • -

  Asfaltowanie ulicy Witosa

  W związku z trwającymi robotami drogowymi w obrębie ulicy Witosa informujemy, iż w piątek, 24 listopada, nieprzejezdny będzie odcinek drogi - wjazd na ulicę Witosa od ulicy 27 Stycznia (przy garażach, do skrzyżowania z ul. Kremskiego). Alternatywny przejazd możliwy będzie w kierunku ul. Hallera oraz ulicą Witosa w kierunku ośrodka zdrowia. Za powstałe utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza, jednocześnie informuje, że dołoży starań, by utrudnienia potrwały jak najkrócej.

 • -

  Nieśmy pomoc koncertowo!

  Parafia pw. Narodzenia NMP w Piasecznie serdecznie zaprasza na koncert charytatywny "Piaseczno Brusom", który odbędziesz się 26 listopada (niedziela) o godz. 18:00. Tego wieczoru zagrają razem zespół Cold Band oraz grupa De Colores.  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

 • Szkolenie z obsługi programu Witkac

  Szkolenie z obsługi programu Witkac

  Zapraszamy wszystkie organizacje i grupy nieformalne na szkolenie z obsługi programu Witkac. Zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniu tym bardziej, że ogłoszone już otwarte konkursy ofert Powiatu Tczewskiego, prowadzone są przy użyciu generatora wniosków właśnie w tym programie. Szkolenie odbędzie się 27 listopada o godz. 17.00 w Pracownia Orange w Gniewie.

 • -

  Grała młodzież cz. 2

  Najdłużej o ligowe punkty walczyli Juniorzy Młodsi Sobieskiego Gniew. Ostatnią ligową potyczkę, rozegrali oni 11 listopada. W drugiej części cyklu „Grała młodzież” przedstawiamy wyniki najstarszej drużyny młodzieżowej w naszej gminie.

 • -

  Gdy najsłabszy staje się najlepszym

  22 listopada uczniowie klasy II a i III e, a wcześniej klasy III a, III c i III d gniewskiego gimnazjum udali się do tczewskiego kina Helios na film „Najlepszy”. Widzów poruszyła prawdziwa historia narkomana – Jerzego Górskiego, który potrafił odbić się od dna i po morderczych treningach stanąć w szranki z najlepszymi długodystansowcami, pokonać swoje słabości i zostać mistrzem świata w podwójnym ironmanie.

Wybierz interesujący Ciebie okres

Określ zakres czasowy:

Lista wydarzeń:

Miasto i Gmina

Treść strony

Gmina Gniew jest jedną z 5 gmin należących administracyjnie do powiatu tczewskiego. Położona w południowo-wschodnim krańcu województwa pomorskiego zajmuje teren o powierzchni 195 km kw. Sąsiaduje z gminami: Pelplin, Subkowy, Morzeszczyn, Smętowo Graniczne i Kwidzyn.

Miasto Gniew usytuowane jest na wysokiej skarpie u ujścia Wierzycy do Wisły, wzdłuż jej zachodniego brzegu. Obecnie jest zamieszkiwane przez 6 839 gniewian, gminę natomiast zamieszkuje 8 982 mieszkańców. W skład gminy wchodzi 19 sołectw.

Ważnym atutem miasta i gminy jest ich dogodne położenie przy drodze krajowej nr 91, łączącej porty nadbałtyckie z południem Europy, w niedalekiej odległości od Trójmiasta, a co za tym idzie również lotniska Rębiechowo i portu morskiego.

Samorząd

Treść strony

Gmina Gniew jest gminą miejsko-wiejską, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy jest miasto Gniew.

Strukturę gminy Gniew tworzy: 19 jednostek pomocniczych - sołectw, 4 jednostki organizacyjne oraz 7 placówek oświatowych.

Władze gminy Gniew tworzą: burmistrz, zastępca burmistrza, sekretarz oraz skarbnik gminy.

W składzie Rady Miejskiej w Gniewie jest 15 radnych.

Turystyka

Treść strony

Witamy w dziale poświęconym turystyce w gminie Gniew!

Znajdą tu Państwo informacje dotyczące ciekawych miejsc i obiektów, znajdujących się zarówno w samym mieście Gniew, jak i poza jego granicami.

W dziale tym przybliżymy Państwu również historię ziemi gniewskiej, oprowadzimy po szlakach turystycznych, wskażemy miejsca noclegowe oraz punkty gastronomiczne.

Dla osób, którym nie są znane jeszcze nasze tereny proponujemy skorzystanie z dostępnych w dziale planu miasta i mapy gminy Gniew.

Życzymy mile spędzonego czasu w Gniewie!

Media

Treść strony

Dział ten przeznaczony jest dla dziennikarzy. Zainteresowani znajdą tutaj informacje prasowe oraz komunikaty o ważnych i ciekawych wydarzeniach z życia miasta.

Kontakt z Redakcją strony:

tel. 58 535 40 21

e-mail: nowiny@gniew.pl, nowiny-redaktor@gniew.pl

Polecamy

Treść strony

 • Wirtualny spacer po Gniewie
 • Galeria zdjęć
 • Legendy Ziemi Gniewskiej

Dla inwestorów

Treść strony

Udostępniamy Państwu dział poświęcony gospodarce. Przydatne informacje znajdą tu w szczególności przedsiębiorcy oraz inwestorzy, chcący ulokować swoje inwestycje na terenie gminy Gniew.

Dział zawiera informacje o przetargach, dokumentach strategicznych gminy, inwestycjach. Znajdują się w nim także: poradnik dla inwestorów i przedsiębiorców oraz informacje o wsparciu dla nich, rejestr przedsiębiorców, a także baza gminnych i prywatnych lokali i gruntów.

Zainwestuj w Gniewie!

Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców 2017
2017.11.14
-

W piątek, 10 listopada w gmachu Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Badmintonie. Zawody zorganizowane zostały przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku przy współudziale GOSiR w Gniewie. Rywalizacja prowadzona była w dwóch kategoriach, oddzielnie dziewcząt i chłopców.

Brak wody dla niektórych ulic w Gniewie
2017.11.10
Brak wody dla niektórych ulic w Gniewie

Informujemy, iż z powodu pilnych prac remontowych na sieci wodociągowej w Gniewie, dzisiaj 10 listopada w godzinach od 9.00 do 14.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców ul. Konopnickiej, ul. Behrendta, ul. Głowackiego, ul. Ogrodowej, ul. Gniewskie Młyny oraz Os. Tarasy Wierzycy. Za utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza.

6 milionów dla Gminy Gniew
2017.11.08
6 milionów dla Gminy Gniew

Lata wytężonej pracy nad stworzeniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew i starania miejskich urzędników o dofinansowanie zdegradowanych obszarów naszego miasta z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 okazały się wielkim sukcesem. Nasza gmina otrzymała łącznie prawie 6 milionów złotych na zintegrowany projekt rewitalizacyjny, obejmujący zarówno działania społeczne, jak i infrastrukturalne. To kolejny wielki sukces gniewskiego samorządu.

Ogłoszenie
2017.10.30
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zgodnie z Zarządzeniem Nr 141/2017 informuje, że we wtorek, 31 października br. Urząd Miasta i Gminy Gniew będzie czynny w godzinach 7:30 - 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Szczęśliwego Nowego Roku!
2015.12.31
-

Z okazji Nowego Roku 2016 życzymy wszystkim mieszkańcom nieprzemijającego szczęścia. Wielkiej miłości oraz wytrwałości w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom. Niech przyniesie on Państwu spełnienie najskrytszych marzeń. Ogromne powodzenie i sprawi, że radość i pogoda ducha nie będą Państwa opuszczały nawet na krok.

Uzyskaj wsparcie
2015.12.30
-

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w powiecie tczewskim”. Celem projektu jest zwiększenie szans na podjęcie zatrudnienia osób bezrobotnych z grupy docelowej.

Bal Karnawałowy
2015.12.30
-

Sołtys Sołectwa Szprudowo oraz Rada Sołecka serdecznie zapraszają mieszkańców  na "Bal Karnawałowy", który odbędzie się 30 stycznia 2016 r. od godz. 20:00 do godz. 4:00 dnia następnego, w świetlicy wiejskiej w miejscowości Szprudowo. Wstęp: 70 zł/ para; kontakt: 661-837-018.

Żelazne Gody
2015.12.30
-

Żelazne Gody to wyjątkowy Jubileusz. Państwo Regina i Henryk Kruczyńscy z Polskiego Gronowa przeżyli razem 65 lat. Wychowali 6-ro dzieci, doczekali się 14 wnuków, 20 prawnuków i 1 praprawnuka. Otoczeni kochającą rodziną tryskają radością i energią.

Kolędy nastał czas
2015.12.30
-

Zbliża się koniec roku 2015. Czas podsumowań. Dlatego po raz ostatni w tym roku na wspólnym spotkaniu z poezją, kolędą i pastorałką, spotkali się uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki w Gniewie.

Przedstawienie jasełkowe
2015.12.30
-

W oczekiwaniu na święta, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli, 18 grudnia społeczność Przedszkola w Wielkich Walichnowach zaprosiła rodziców maluchów na przedstawienie jasełkowe. Wszyscy widzowie zostali wprowadzeni w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, który zabrali do swoich domów, aby dzielić się nim z rodziną.

Zmiany godzin urzędowania UMiG Gniew w okresie świątecznym
2015.12.30
-

W imieniu Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, pragniemy poinformować mieszkańców, że dnia 31 grudnia 2015 r. Urząd Miasta i Gminy Gniew będzie czynny od godz. 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Oświadczenie zakładu Weber dot. wyników ekspertyzy sporządzonej przez Polski Klub Ekologiczny
2015.12.30
-

Na wniosek Zakładu Produkcji Keramzytu w Gniewie podajemy do publicznej wiadomości oświadczenie Marka Dziurdzi, dyrektora Produkcji i Logistyki Weber odnoszące się do wyników Ekspertyzy Prof. dr. hab. inż. Witolda Lewandowskiego z Politechniki Gdańskiej dotyczącej wniosku zakładu Weber o wydanie Pozwolenia Zintegrowanego.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Gniewie
2015.12.30
-

Informujemy, że na terenie Gniewu uruchomiony został punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkt ten zlokalizowany jest w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, Plac Grunwaldzki 1 (parter budynku, wejście po prawej stronie od głównego wejścia do budynku). Osobom uprawnionym nieodpłatnej pomocy prawnej będą udzielać radcowie prawni lub adwokaci: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 8:00-12:00 oraz w środy w godzinach 13:00-17:00.

Wyniki ekspertyzy dotyczącej zakładu Weber
2015.12.29
-

Na wniosek Stowarzyszenia Gniewska Grupa Obywatelska, podajemy do publicznej wiadomości Ekspertyzę Prof. dr. hab. inż. Witolda Lewandowskiego z Politechniki Gdańskiej dotyczącą wniosku zakładu Weber o wydanie pozwolenia zintegrowanego.

„Utworzenie Szlaku Sanktuariów Maryjnych Pomorza”
2015.12.29
-

Informujemy, iż w związku z przygotowywaniem projektu zainicjowanego przez Parafię Rzymskokatolicką NMP w Piasecznie pn. „Utworzenie Szlaku Sanktuariów Maryjnych Pomorza”, gmina Gniew, dostrzegając szansę na rozwój lokalny poprzez lepsze wykorzystanie walorów kulturowych regionu, wyraziła zainteresowanie podjęciem współpracy przy realizacji tej inicjatywy.

Polecamy

 • znajdź adres
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • Od partnerstwa do kooperacji
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.