Miasto i Gmina Gniew

Wydarzenia

 • Razem pomódlmy się za prezydenta Adamowicza

  Razem pomódlmy się za prezydenta Adamowicza

  Samorząd Gminy Gniew zaprasza w sobotę, 19 stycznia na mszę świętą w intencji tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.  Początek nabożeństwa o godz. 8.00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Najbliższa sobota będzie dniem pogrzebu Pawła Adamowicza i dniem żałoby narodowej. 

 • Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

  Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

  Minister Środowiska Henryk Kowalczyk wraz z Prezesem Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierzem Kujdą poinformowali podczas czwartkowej konferencji prasowej o wznowieniu naborów w ramach programu Czyste Powietrze.

 • Gniew miastem kwiatów?

  Gniew miastem kwiatów?

  Trwają intensywne rozmowy dotyczące planu ożywienia miejskiej przestrzeni dekoracjami kwiatowymi. Nowe donice, wieże kwiatowe, witacze na drogach dojazdowych to przykłady dekoracji, które w trakcie roku pojawią się na naszych ulicach. Władze gminy wierzą, że za dobrym przykładem Samorządu pójdą również mieszkańcy, zwłaszcza Starego Miasta, którzy udekorują swoje okna kwiatami. W działanie te pragną także włączyć lokalne firmy.

 • Kwalifikacja wojskowa

  Kwalifikacja wojskowa

  W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2019 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP (pomieszczenia Ośrodka Szkolenia i Wychowania) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 2000 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

 • Uwaga – gwałtowny wzrost stanów wody

  Uwaga – gwałtowny wzrost stanów wody

  Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje informację o niebezpiecznym zjawisku wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych BPH IMGW-PIB O/Morski  Gdynia. Eksperci ostrzegają przez gwałtownym przyrostem stanów wody.

Wybierz interesujący Ciebie okres

Określ zakres czasowy:

Lista wydarzeń:

Miasto i Gmina

Treść strony

Gmina Gniew jest jedną z 5 gmin należących administracyjnie do powiatu tczewskiego. Położona w południowo-wschodnim krańcu województwa pomorskiego zajmuje teren o powierzchni 195 km kw. Sąsiaduje z gminami: Pelplin, Subkowy, Morzeszczyn, Smętowo Graniczne i Kwidzyn.

Miasto Gniew usytuowane jest na wysokiej skarpie u ujścia Wierzycy do Wisły, wzdłuż jej zachodniego brzegu. Obecnie jest zamieszkiwane przez 6 839 gniewian, gminę natomiast zamieszkuje 8 982 mieszkańców. W skład gminy wchodzi 19 sołectw.

Ważnym atutem miasta i gminy jest ich dogodne położenie przy drodze krajowej nr 91, łączącej porty nadbałtyckie z południem Europy, w niedalekiej odległości od Trójmiasta, a co za tym idzie również lotniska Rębiechowo i portu morskiego.

Samorząd

Treść strony

Gmina Gniew jest gminą miejsko-wiejską, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy jest miasto Gniew.

Strukturę gminy Gniew tworzy: 19 jednostek pomocniczych - sołectw, 4 jednostki organizacyjne oraz 7 placówek oświatowych.

Władze gminy Gniew tworzą: burmistrz, zastępca burmistrza, sekretarz oraz skarbnik gminy.

W składzie Rady Miejskiej w Gniewie jest 15 radnych.

Turystyka

Treść strony

Witamy w dziale poświęconym turystyce w gminie Gniew!

Znajdą tu Państwo informacje dotyczące ciekawych miejsc i obiektów, znajdujących się zarówno w samym mieście Gniew, jak i poza jego granicami.

W dziale tym przybliżymy Państwu również historię ziemi gniewskiej, oprowadzimy po szlakach turystycznych, wskażemy miejsca noclegowe oraz punkty gastronomiczne.

Dla osób, którym nie są znane jeszcze nasze tereny proponujemy skorzystanie z dostępnych w dziale planu miasta i mapy gminy Gniew.

Życzymy mile spędzonego czasu w Gniewie!

Media

Treść strony

Dział ten przeznaczony jest dla dziennikarzy. Zainteresowani znajdą tutaj informacje prasowe oraz komunikaty o ważnych i ciekawych wydarzeniach z życia miasta.

Kontakt z Redakcją strony:

tel. 58 535 40 21

e-mail: nowiny@gniew.pl, nowiny-redaktor@gniew.pl

Polecamy

Treść strony

 • Wirtualny spacer po Gniewie
 • Galeria zdjęć
 • Legendy Ziemi Gniewskiej

Dla inwestorów

Treść strony

Udostępniamy Państwu dział poświęcony gospodarce. Przydatne informacje znajdą tu w szczególności przedsiębiorcy oraz inwestorzy, chcący ulokować swoje inwestycje na terenie gminy Gniew.

Dział zawiera informacje o przetargach, dokumentach strategicznych gminy, inwestycjach. Znajdują się w nim także: poradnik dla inwestorów i przedsiębiorców oraz informacje o wsparciu dla nich, rejestr przedsiębiorców, a także baza gminnych i prywatnych lokali i gruntów.

Zainwestuj w Gniewie!

Spotkanie z Mikołajem
2015.12.07
-

Grudzień to magiczny miesiąc. 4 grudnia, ku niespodziance maluszków, w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' pojawił się św. Mikołaj. Radość przedszkolaków była wielka, ich oczy promieniały w wyczekiwaniu na prezenty.

Jarmark Świętego Mikołaja tuż tuż
2015.12.04
-
W niedzielę, 6 grudnia na ul. Piłsudskiego odbędzie się Jarmark Świętego Mikołaja. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w tym bożonarodzeniowym kiermaszu. Na straganach zakupić będzie można smakołyki, upominki i ozdoby świąteczne. Na wydarzenie zapraszają: Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie.
Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert
2015.12.04
-
Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na powierzenie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Popularyzacja idei wolontariatu poprzez organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2015 r.” ogłoszony w dniu 6 listopada br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Notatka służbowa ws. gotowości przyjęcia uchodźców
2015.12.04
-
Publikujemy notatkę służbową sporządzoną w oparciu o rozmowę telefoniczną Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Marii Taraszkiewicz-Gurzyńskiej z Ewą Sobczyk, starszym specjalistą w Wydziale Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, dotyczącą gotowości przyjęcia uchodźców przez gminę Gniew.
Mikołajkowy wyjazd integracyjny
2015.12.04
-

Uczniowie gniewskiego gimnazjum z klas Ih, IIh i IIIh oraz uczestnicy zajęć rewalidacyjno – wychowawczych wraz z wychowawcami 2 grudnia udali się do kina „Helios” na film „Listy do M 2”. Jest to komedia romantyczna, której akcja toczy się w okresie świąt Bożego Narodzenia, przez co wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój.

Zabawa andrzejkowa
2015.12.03
-

30 listopada w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' zorganizowano zabawę andrzejkową. Dzieci przyszły w przepięknych strojach, świetnie wcielając się w swoje role. Jak na Andrzejki przystało, uczestnikom towarzyszył nie tylko taniec, ale również lanie wosku, rzucanie monetą na szczęście, czy odkrywanie kim będę, jak dorosnę.

Walczyli o puchar Kopernika
2015.12.03
-
Gniewscy baśkarze 29 listopada wzięli udział w Turnieju Czarnej Baśki w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury. Gniewianie ponownie wywalczyli na nim wysokie miejsca. Drużynowo grupa Hotel Zamek Gniew zajęła drugie miejsce. Podobnie uplasował się Stanisław Paluchowski, indywidualnie zajmując również drugą lokatę. Serdecznie gratulujemy!
Powiatowa Gala Wolontariatu
2015.12.03
-
Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w aż 6 kategoriach zostaną wręczone podczas VII Powiatowej Gali Wolontariatu 11 grudnia 2015 r., której gospodarzem jest Gmina Pelplin.
Trwają przygotowania do świąt
2015.12.03
-

Pod koniec listopada oraz w grudniu uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera brali udział w warsztatach, zorganizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gniewie. Zajęcia prowadziła pani Renata Müller, która wprowadzała młodych gimnazjalistów w tajniki papierowych ozdób bożonarodzeniowych.

Pogrzeb wielkiego Kociewiaka
2015.12.03
-
W ostatnich dniach listopada dotarła do nas wiadomość o śmierci wielkiego regionalisty, Jana Ejankowskiego. Pogrzeb Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew odbędzie się dzisiaj o godz. 11.00 w Piasecznie. Różaniec odmawiany będzie o godz. 10.30.
Otwarty nabór partnerów
2015.12.02
-

Gmina Gniew pragnie ogłosić otwarty nabór partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnej realizacji projektu pn. "Gniew - miasto z charakterem", którego celem ma być podniesienie jakości przestrzeni publicznej okolicy Starego Miasta w Gniewie, wyeksponowanie zasobów i zabezpieczenie zaplecza turystycznego. Nabór prowadzony będzie do 4 grudnia 2015 r.

KCK - grudniowy repertuar
2015.12.02
-

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza do kina. W październiku mamy okazję obejrzeć filmy: "Igrzyska śmierci: Kosogłos 2", premierowo "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", a także retransmisję baletu "Dziadek do orzechów" Teatru Boloshoi z Moskwy. Nie zabraknie również wielu ciekawych propozycji DKF Powiększenie.

Sesja Rady Miejskiej
2015.12.02
-

XV Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 2 grudnia 2015 r. (środa) o godz. 11:00 w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie ul. Kościuszki 6. Serdecznie zapraszamy mieszkańców.

Zbadaj nerki za darmo
2015.12.02
-
Nowa akcja NEFROTEST rozpoczyna się właśnie w gminie Gniew. Już 2 grudnia prawie 1500 skierowań (ważnych do końca lutego 2016 r.) na bezpłatne badania krwi i moczu trafi do lekarzy rodzinnych i specjalistów w regionie. Badania te umożliwią wczesne wykrycie chorób nerek. Skierowania mogą otrzymać ci mieszkańcy, którzy ukończyli 45 lat i znajdują się w grupie ryzyka (chorują na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo- naczyniowe, lub schorzenia nerek występują w ich rodzinie).
SP Gniew awansuje dalej
2015.12.02
-
Półfinały wojewódzkie tenisa stołowego rozegrano w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Organizatorem było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wraz z ZM/G SZS w Gniewie. Zawody rozegrano w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

Polecamy

 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.