Miasto i Gmina Gniew

Wydarzenia

 • Razem pomódlmy się za prezydenta Adamowicza

  Razem pomódlmy się za prezydenta Adamowicza

  Samorząd Gminy Gniew zaprasza w sobotę, 19 stycznia na mszę świętą w intencji tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.  Początek nabożeństwa o godz. 8.00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Najbliższa sobota będzie dniem pogrzebu Pawła Adamowicza i dniem żałoby narodowej. 

 • Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

  Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

  Minister Środowiska Henryk Kowalczyk wraz z Prezesem Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierzem Kujdą poinformowali podczas czwartkowej konferencji prasowej o wznowieniu naborów w ramach programu Czyste Powietrze.

 • Gniew miastem kwiatów?

  Gniew miastem kwiatów?

  Trwają intensywne rozmowy dotyczące planu ożywienia miejskiej przestrzeni dekoracjami kwiatowymi. Nowe donice, wieże kwiatowe, witacze na drogach dojazdowych to przykłady dekoracji, które w trakcie roku pojawią się na naszych ulicach. Władze gminy wierzą, że za dobrym przykładem Samorządu pójdą również mieszkańcy, zwłaszcza Starego Miasta, którzy udekorują swoje okna kwiatami. W działanie te pragną także włączyć lokalne firmy.

 • Kwalifikacja wojskowa

  Kwalifikacja wojskowa

  W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2019 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP (pomieszczenia Ośrodka Szkolenia i Wychowania) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 2000 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

 • Uwaga – gwałtowny wzrost stanów wody

  Uwaga – gwałtowny wzrost stanów wody

  Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje informację o niebezpiecznym zjawisku wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych BPH IMGW-PIB O/Morski  Gdynia. Eksperci ostrzegają przez gwałtownym przyrostem stanów wody.

Wybierz interesujący Ciebie okres

Określ zakres czasowy:

Lista wydarzeń:

Miasto i Gmina

Treść strony

Gmina Gniew jest jedną z 5 gmin należących administracyjnie do powiatu tczewskiego. Położona w południowo-wschodnim krańcu województwa pomorskiego zajmuje teren o powierzchni 195 km kw. Sąsiaduje z gminami: Pelplin, Subkowy, Morzeszczyn, Smętowo Graniczne i Kwidzyn.

Miasto Gniew usytuowane jest na wysokiej skarpie u ujścia Wierzycy do Wisły, wzdłuż jej zachodniego brzegu. Obecnie jest zamieszkiwane przez 6 839 gniewian, gminę natomiast zamieszkuje 8 982 mieszkańców. W skład gminy wchodzi 19 sołectw.

Ważnym atutem miasta i gminy jest ich dogodne położenie przy drodze krajowej nr 91, łączącej porty nadbałtyckie z południem Europy, w niedalekiej odległości od Trójmiasta, a co za tym idzie również lotniska Rębiechowo i portu morskiego.

Samorząd

Treść strony

Gmina Gniew jest gminą miejsko-wiejską, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy jest miasto Gniew.

Strukturę gminy Gniew tworzy: 19 jednostek pomocniczych - sołectw, 4 jednostki organizacyjne oraz 7 placówek oświatowych.

Władze gminy Gniew tworzą: burmistrz, zastępca burmistrza, sekretarz oraz skarbnik gminy.

W składzie Rady Miejskiej w Gniewie jest 15 radnych.

Turystyka

Treść strony

Witamy w dziale poświęconym turystyce w gminie Gniew!

Znajdą tu Państwo informacje dotyczące ciekawych miejsc i obiektów, znajdujących się zarówno w samym mieście Gniew, jak i poza jego granicami.

W dziale tym przybliżymy Państwu również historię ziemi gniewskiej, oprowadzimy po szlakach turystycznych, wskażemy miejsca noclegowe oraz punkty gastronomiczne.

Dla osób, którym nie są znane jeszcze nasze tereny proponujemy skorzystanie z dostępnych w dziale planu miasta i mapy gminy Gniew.

Życzymy mile spędzonego czasu w Gniewie!

Media

Treść strony

Dział ten przeznaczony jest dla dziennikarzy. Zainteresowani znajdą tutaj informacje prasowe oraz komunikaty o ważnych i ciekawych wydarzeniach z życia miasta.

Kontakt z Redakcją strony:

tel. 58 535 40 21

e-mail: nowiny@gniew.pl, nowiny-redaktor@gniew.pl

Polecamy

Treść strony

 • Wirtualny spacer po Gniewie
 • Galeria zdjęć
 • Legendy Ziemi Gniewskiej

Dla inwestorów

Treść strony

Udostępniamy Państwu dział poświęcony gospodarce. Przydatne informacje znajdą tu w szczególności przedsiębiorcy oraz inwestorzy, chcący ulokować swoje inwestycje na terenie gminy Gniew.

Dział zawiera informacje o przetargach, dokumentach strategicznych gminy, inwestycjach. Znajdują się w nim także: poradnik dla inwestorów i przedsiębiorców oraz informacje o wsparciu dla nich, rejestr przedsiębiorców, a także baza gminnych i prywatnych lokali i gruntów.

Zainwestuj w Gniewie!

Nietypowa lekcja matematyki
2015.12.02
-
Jak dobrze zapamiętać wzory na pole koła i długość okręgu? Wie to klasa III b z Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Na trzysetną lekcję Pani Katarzyna Puczyńska wraz z klasą zamówili pizzę. Nauczycielka przygotowała specjalne zadania i to nie tylko matematyczne. Pyszna zabawa w matematykę pozwoliła wszystkim wytrenować umiejętności oraz poszerzyć wiedzę.
Konkurs fotograficzny
2015.12.02
-

Prześlij już dziś zdjęcie Twojego dziecka w ramach akcji „Świąteczne gwiazdeczki”. Czekają nagrody - bony na zakupy, świąteczne, profesjonalne sesje zdjęciowe i kosze pełne smakołyków.

Ogłoszenie burmistrza
2015.12.02
-
Informujemy, że środa, 2 grudnia, nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska będzie tego dnia brała udział w sesji Rady Miejskiej. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 4 grudnia, w godzinach 8.00-11.00.
Starówka w rozkopach
2015.12.01
-
Małym krokami rozpoczyna się rewitalizacja starówki. Obecnie trwają prace projektowe dotyczące wymiany sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Zakończyć się one mają do marca 2016 r. Wtedy ogłoszone zostaną przetargi na wykonanie robót budowlanych. Prace rozpocząć się mają w czerwcu 2016 r. Jako pierwsza zmodernizowana ma zostać ul. Sobieskiego.
Koncertowo w Barze Zamkowa
2015.12.01
-
5 grudnia (sobota) o godz. 19:30, na scenie Baru Zamkowa wystąpi artysta Bruno Światłocień. Cena biletu wynosi 10 zł. Zapraszamy.
Noc Listopadowa
2015.12.01
-
Poniedziałkowy wieczór uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa spędzili w szkole. Młodzi ludzie przygotowali tego dnia spektakl historyczny opisujący Powstanie Listopadowe. Były kostiumy, scenografia i zachwyceni goście.
Już dzisiaj konsultacje Lokalnej Strategii Rozwoju
2015.12.01
-
Lokalna Grupa Działania Wstęga Kociewia zakończyła pracę nad Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014 – 2020. W związku z tym zachęcamy mieszkańców, samorządowców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Gminy Gniew do wzięcia udziału konsultacjach na przygotowanym projektem LSR. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 1 grudnia w Pracowni Orange przy placu Grunwaldzkim 45 w Gniewie.
„Mikołajkowy festyn rodzinny” w ZSP Gniew
2015.12.01
-
W niedzielę 6 grudnia 2015 r. w godz. 15:00 - 17:00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbędzie się „Mikołajkowy festyn rodzinny”. Przewidujemy wiele atrakcji, m.in. bajkę dla dzieci pt. „Królewna Śnieżka” w wykonaniu licealistów, koncert kolęd, gry i zabawy z Mikołajem oraz kiermasz domowych wypieków.
Wyłoniono zwycięzcę
2015.12.01
-

25 listopada 2015 roku w środę odbył się w Gimnazjum im. gen. J. Hallera etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa pomorskiego. Zwycięzcą w tych zmaganiach został Szymon Betka. Gratulujemy.

VI Runda Ligi Piłki Siatkowej
2015.12.01
-
W sobotę, 21 listopada br., do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. Dziewczęta z Gimnazjum im. gen. Hallera w Gniewie wykazały się niezwykłym duchem walki. Zawody charakteryzowała bardzo wyrównana gra zawodniczek... .
Ankieta dla pacjentów
2015.12.01
-
Badanie poziomu zadowolenia pacjentów ze świadczeń zdrowotnych w oparciu o wyniki anonimowej ankiety to założenie programu monitorowania poziomu satysfakcji pacjenta. Pierwszym etapem jest pilotażowe badanie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, które rozpoczęło się 5 listopada br.
Walka o najwyższe trofea
2015.12.01
-

24 listopada br. miał miejsce XVII Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców. Nasi najlepsi w powiecie gracze: Brzycki Mikołaj (kl. II C), Kapuściński Julian (kl. II E) i Rezmer Dawid (kl. II D) zmierzyli się tym razem z uczniami z gdyńskich gimnazjów. Po zaciętych bojach uczniowie gniewskiego gimnazjum zajęli w tych rozgrywkach drugie miejsce.

Żonglowanie z mistrzem
2015.12.01
-

9 listopada gniewscy gimnazjaliści uczestniczyli w nietypowym pokazie sportowym. Na parkiecie sali gimnastycznej wystąpił wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek - Janusz Chomontek.

Poetyckie Andrzejki
2015.12.01
-
W piątkowy wieczór, 27 listopada, w Sali Wystawowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego, spotkali się na „Poetyckich Andrzejkach” miłośnicy literatury pięknej z terenu gminy Gniew.
"Obycie umila życie"
2015.12.01
-

Odrobina bezinteresownej życzliwości niewiele kosztuje, a potrafi zdziałać cuda. O tym mogą przekonać się uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie, gdyż jak co roku w miesiącach listopad-grudzień w szkole realizowany jest projekt „Obycie umila życie”... Spróbujmy sobie wyobrazić, o ile przyjemniej spędzalibyśmy czas w szkole bez wszystkich niepotrzebnych złośliwości, agresji, obrażania się nawzajem.

Polecamy

 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.