Miasto i Gmina Gniew

Wydarzenia

 • Razem pomódlmy się za prezydenta Adamowicza

  Razem pomódlmy się za prezydenta Adamowicza

  Samorząd Gminy Gniew zaprasza w sobotę, 19 stycznia na mszę świętą w intencji tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.  Początek nabożeństwa o godz. 8.00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Najbliższa sobota będzie dniem pogrzebu Pawła Adamowicza i dniem żałoby narodowej. 

 • Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

  Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

  Minister Środowiska Henryk Kowalczyk wraz z Prezesem Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierzem Kujdą poinformowali podczas czwartkowej konferencji prasowej o wznowieniu naborów w ramach programu Czyste Powietrze.

 • Gniew miastem kwiatów?

  Gniew miastem kwiatów?

  Trwają intensywne rozmowy dotyczące planu ożywienia miejskiej przestrzeni dekoracjami kwiatowymi. Nowe donice, wieże kwiatowe, witacze na drogach dojazdowych to przykłady dekoracji, które w trakcie roku pojawią się na naszych ulicach. Władze gminy wierzą, że za dobrym przykładem Samorządu pójdą również mieszkańcy, zwłaszcza Starego Miasta, którzy udekorują swoje okna kwiatami. W działanie te pragną także włączyć lokalne firmy.

 • Kwalifikacja wojskowa

  Kwalifikacja wojskowa

  W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2019 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP (pomieszczenia Ośrodka Szkolenia i Wychowania) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 2000 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

 • Uwaga – gwałtowny wzrost stanów wody

  Uwaga – gwałtowny wzrost stanów wody

  Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje informację o niebezpiecznym zjawisku wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych BPH IMGW-PIB O/Morski  Gdynia. Eksperci ostrzegają przez gwałtownym przyrostem stanów wody.

Wybierz interesujący Ciebie okres

Określ zakres czasowy:

Lista wydarzeń:

Miasto i Gmina

Treść strony

Gmina Gniew jest jedną z 5 gmin należących administracyjnie do powiatu tczewskiego. Położona w południowo-wschodnim krańcu województwa pomorskiego zajmuje teren o powierzchni 195 km kw. Sąsiaduje z gminami: Pelplin, Subkowy, Morzeszczyn, Smętowo Graniczne i Kwidzyn.

Miasto Gniew usytuowane jest na wysokiej skarpie u ujścia Wierzycy do Wisły, wzdłuż jej zachodniego brzegu. Obecnie jest zamieszkiwane przez 6 839 gniewian, gminę natomiast zamieszkuje 8 982 mieszkańców. W skład gminy wchodzi 19 sołectw.

Ważnym atutem miasta i gminy jest ich dogodne położenie przy drodze krajowej nr 91, łączącej porty nadbałtyckie z południem Europy, w niedalekiej odległości od Trójmiasta, a co za tym idzie również lotniska Rębiechowo i portu morskiego.

Samorząd

Treść strony

Gmina Gniew jest gminą miejsko-wiejską, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy jest miasto Gniew.

Strukturę gminy Gniew tworzy: 19 jednostek pomocniczych - sołectw, 4 jednostki organizacyjne oraz 7 placówek oświatowych.

Władze gminy Gniew tworzą: burmistrz, zastępca burmistrza, sekretarz oraz skarbnik gminy.

W składzie Rady Miejskiej w Gniewie jest 15 radnych.

Turystyka

Treść strony

Witamy w dziale poświęconym turystyce w gminie Gniew!

Znajdą tu Państwo informacje dotyczące ciekawych miejsc i obiektów, znajdujących się zarówno w samym mieście Gniew, jak i poza jego granicami.

W dziale tym przybliżymy Państwu również historię ziemi gniewskiej, oprowadzimy po szlakach turystycznych, wskażemy miejsca noclegowe oraz punkty gastronomiczne.

Dla osób, którym nie są znane jeszcze nasze tereny proponujemy skorzystanie z dostępnych w dziale planu miasta i mapy gminy Gniew.

Życzymy mile spędzonego czasu w Gniewie!

Media

Treść strony

Dział ten przeznaczony jest dla dziennikarzy. Zainteresowani znajdą tutaj informacje prasowe oraz komunikaty o ważnych i ciekawych wydarzeniach z życia miasta.

Kontakt z Redakcją strony:

tel. 58 535 40 21

e-mail: nowiny@gniew.pl, nowiny-redaktor@gniew.pl

Polecamy

Treść strony

 • Wirtualny spacer po Gniewie
 • Galeria zdjęć
 • Legendy Ziemi Gniewskiej

Dla inwestorów

Treść strony

Udostępniamy Państwu dział poświęcony gospodarce. Przydatne informacje znajdą tu w szczególności przedsiębiorcy oraz inwestorzy, chcący ulokować swoje inwestycje na terenie gminy Gniew.

Dział zawiera informacje o przetargach, dokumentach strategicznych gminy, inwestycjach. Znajdują się w nim także: poradnik dla inwestorów i przedsiębiorców oraz informacje o wsparciu dla nich, rejestr przedsiębiorców, a także baza gminnych i prywatnych lokali i gruntów.

Zainwestuj w Gniewie!

Bal Karnawałowy
2015.12.30
-

Sołtys Sołectwa Szprudowo oraz Rada Sołecka serdecznie zapraszają mieszkańców  na "Bal Karnawałowy", który odbędzie się 30 stycznia 2016 r. od godz. 20:00 do godz. 4:00 dnia następnego, w świetlicy wiejskiej w miejscowości Szprudowo. Wstęp: 70 zł/ para; kontakt: 661-837-018.

Żelazne Gody
2015.12.30
-

Żelazne Gody to wyjątkowy Jubileusz. Państwo Regina i Henryk Kruczyńscy z Polskiego Gronowa przeżyli razem 65 lat. Wychowali 6-ro dzieci, doczekali się 14 wnuków, 20 prawnuków i 1 praprawnuka. Otoczeni kochającą rodziną tryskają radością i energią.

Kolędy nastał czas
2015.12.30
-

Zbliża się koniec roku 2015. Czas podsumowań. Dlatego po raz ostatni w tym roku na wspólnym spotkaniu z poezją, kolędą i pastorałką, spotkali się uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki w Gniewie.

Przedstawienie jasełkowe
2015.12.30
-

W oczekiwaniu na święta, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli, 18 grudnia społeczność Przedszkola w Wielkich Walichnowach zaprosiła rodziców maluchów na przedstawienie jasełkowe. Wszyscy widzowie zostali wprowadzeni w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, który zabrali do swoich domów, aby dzielić się nim z rodziną.

Zmiany godzin urzędowania UMiG Gniew w okresie świątecznym
2015.12.30
-

W imieniu Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, pragniemy poinformować mieszkańców, że dnia 31 grudnia 2015 r. Urząd Miasta i Gminy Gniew będzie czynny od godz. 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Oświadczenie zakładu Weber dot. wyników ekspertyzy sporządzonej przez Polski Klub Ekologiczny
2015.12.30
-

Na wniosek Zakładu Produkcji Keramzytu w Gniewie podajemy do publicznej wiadomości oświadczenie Marka Dziurdzi, dyrektora Produkcji i Logistyki Weber odnoszące się do wyników Ekspertyzy Prof. dr. hab. inż. Witolda Lewandowskiego z Politechniki Gdańskiej dotyczącej wniosku zakładu Weber o wydanie Pozwolenia Zintegrowanego.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Gniewie
2015.12.30
-

Informujemy, że na terenie Gniewu uruchomiony został punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkt ten zlokalizowany jest w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, Plac Grunwaldzki 1 (parter budynku, wejście po prawej stronie od głównego wejścia do budynku). Osobom uprawnionym nieodpłatnej pomocy prawnej będą udzielać radcowie prawni lub adwokaci: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 8:00-12:00 oraz w środy w godzinach 13:00-17:00.

Wyniki ekspertyzy dotyczącej zakładu Weber
2015.12.29
-

Na wniosek Stowarzyszenia Gniewska Grupa Obywatelska, podajemy do publicznej wiadomości Ekspertyzę Prof. dr. hab. inż. Witolda Lewandowskiego z Politechniki Gdańskiej dotyczącą wniosku zakładu Weber o wydanie pozwolenia zintegrowanego.

„Utworzenie Szlaku Sanktuariów Maryjnych Pomorza”
2015.12.29
-

Informujemy, iż w związku z przygotowywaniem projektu zainicjowanego przez Parafię Rzymskokatolicką NMP w Piasecznie pn. „Utworzenie Szlaku Sanktuariów Maryjnych Pomorza”, gmina Gniew, dostrzegając szansę na rozwój lokalny poprzez lepsze wykorzystanie walorów kulturowych regionu, wyraziła zainteresowanie podjęciem współpracy przy realizacji tej inicjatywy.

Dyżury aptek w styczniu 2016 roku
2015.12.29
-

Poniżej przedstawiamy harmonogram dyżurów aptek, który obowiązuje w miesiącu styczniu 2016 roku. Ponadto informujemy, iż na terenie naszego miasta apteki pełnią dyżury pod telefonem w systemie tygodniowym, poza godzinami pracy aptek. W soboty od godz. 14:00 do 20:00; w niedziele i święta od 8:00 do 20:00; 24 i 31 grudnia od godz. 14:00 do 20:00.

Obwieszczenie
2015.12.28
-

W imieniu Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informujemy, że w dniach od 4 stycznia 2016 r. do 29 stycznia 2016 r. zostanie wyłożony do publicznego wglądu w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Gniew w godzinach pracy urzędu zaktualizowany "Projekt założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla miasta i gminy Gniew" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Wyłoniono najlepszych
2015.12.28
-
Zakończyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych dla uczniów gniewskiego gimnazjum. Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego zakwalifikowali się : z geografii: Konrad Janicki (III c), Dawid Rezmer (II d), Paweł Durkalec (II d), Filip Rużała (II e); z historii: Konrad Janicki (III c); z j. niemieckiego: Patryk Cieszyński (III b); z informatyki: Szymon Kępiński (II d); z religii: Konrad Janicki (III c) oraz Maciej Hołosiewicz (III c). Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016
2015.12.28
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza zespoły muzyczne/ artystów/ grupy teatralne do wzięcia udziału w kwestowaniu na rzecz WOŚP. Jeśli posiadasz ciekawe przedmioty, które mogłyby zostać zlicytowane podczas finału, bądź pomóc nam w inny sposób to zgłoś się do nas. Wszelkie informacje można uzyskać w gniewskiej bibliotece lub pod nr. telefonu 585352562 wew.21.

Gniewski Sylwester pod Gwiazdami
2015.12.28
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie zaprasza na „Gniewski Sylwester pod Gwiazdami”, który odbędzie się na Rynku Starego Miasta w godzinach od 23:00 do 1:00. Baw się razem z nami.

Świątecznie w Bajecznej Krainie
2015.12.28
-

22 grudnia w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' odbyły się Jasełka, w których wzięły udział dzielne przedszkolaki. Wystąpiły one przed najważniejszą publicznością: rodzicami. Dzieci były przebrane w piękne stroje i świetnie wcieliły się w swoje role. Całość przedstawienia miała charakter lekko humorystyczny, aby pociechom łatwiej było oswoić stres, gdy na sali pojawili się rodzice.

Polecamy

 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.