Miasto i Gmina Gniew

Wydarzenia

 • Razem pomódlmy się za prezydenta Adamowicza

  Razem pomódlmy się za prezydenta Adamowicza

  Samorząd Gminy Gniew zaprasza w sobotę, 19 stycznia na mszę świętą w intencji tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.  Początek nabożeństwa o godz. 8.00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Najbliższa sobota będzie dniem pogrzebu Pawła Adamowicza i dniem żałoby narodowej. 

 • Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

  Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

  Minister Środowiska Henryk Kowalczyk wraz z Prezesem Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierzem Kujdą poinformowali podczas czwartkowej konferencji prasowej o wznowieniu naborów w ramach programu Czyste Powietrze.

 • Gniew miastem kwiatów?

  Gniew miastem kwiatów?

  Trwają intensywne rozmowy dotyczące planu ożywienia miejskiej przestrzeni dekoracjami kwiatowymi. Nowe donice, wieże kwiatowe, witacze na drogach dojazdowych to przykłady dekoracji, które w trakcie roku pojawią się na naszych ulicach. Władze gminy wierzą, że za dobrym przykładem Samorządu pójdą również mieszkańcy, zwłaszcza Starego Miasta, którzy udekorują swoje okna kwiatami. W działanie te pragną także włączyć lokalne firmy.

 • Kwalifikacja wojskowa

  Kwalifikacja wojskowa

  W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2019 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP (pomieszczenia Ośrodka Szkolenia i Wychowania) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 2000 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

 • Uwaga – gwałtowny wzrost stanów wody

  Uwaga – gwałtowny wzrost stanów wody

  Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje informację o niebezpiecznym zjawisku wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych BPH IMGW-PIB O/Morski  Gdynia. Eksperci ostrzegają przez gwałtownym przyrostem stanów wody.

Wybierz interesujący Ciebie okres

Określ zakres czasowy:

Lista wydarzeń:

Miasto i Gmina

Treść strony

Gmina Gniew jest jedną z 5 gmin należących administracyjnie do powiatu tczewskiego. Położona w południowo-wschodnim krańcu województwa pomorskiego zajmuje teren o powierzchni 195 km kw. Sąsiaduje z gminami: Pelplin, Subkowy, Morzeszczyn, Smętowo Graniczne i Kwidzyn.

Miasto Gniew usytuowane jest na wysokiej skarpie u ujścia Wierzycy do Wisły, wzdłuż jej zachodniego brzegu. Obecnie jest zamieszkiwane przez 6 839 gniewian, gminę natomiast zamieszkuje 8 982 mieszkańców. W skład gminy wchodzi 19 sołectw.

Ważnym atutem miasta i gminy jest ich dogodne położenie przy drodze krajowej nr 91, łączącej porty nadbałtyckie z południem Europy, w niedalekiej odległości od Trójmiasta, a co za tym idzie również lotniska Rębiechowo i portu morskiego.

Samorząd

Treść strony

Gmina Gniew jest gminą miejsko-wiejską, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy jest miasto Gniew.

Strukturę gminy Gniew tworzy: 19 jednostek pomocniczych - sołectw, 4 jednostki organizacyjne oraz 7 placówek oświatowych.

Władze gminy Gniew tworzą: burmistrz, zastępca burmistrza, sekretarz oraz skarbnik gminy.

W składzie Rady Miejskiej w Gniewie jest 15 radnych.

Turystyka

Treść strony

Witamy w dziale poświęconym turystyce w gminie Gniew!

Znajdą tu Państwo informacje dotyczące ciekawych miejsc i obiektów, znajdujących się zarówno w samym mieście Gniew, jak i poza jego granicami.

W dziale tym przybliżymy Państwu również historię ziemi gniewskiej, oprowadzimy po szlakach turystycznych, wskażemy miejsca noclegowe oraz punkty gastronomiczne.

Dla osób, którym nie są znane jeszcze nasze tereny proponujemy skorzystanie z dostępnych w dziale planu miasta i mapy gminy Gniew.

Życzymy mile spędzonego czasu w Gniewie!

Media

Treść strony

Dział ten przeznaczony jest dla dziennikarzy. Zainteresowani znajdą tutaj informacje prasowe oraz komunikaty o ważnych i ciekawych wydarzeniach z życia miasta.

Kontakt z Redakcją strony:

tel. 58 535 40 21

e-mail: nowiny@gniew.pl, nowiny-redaktor@gniew.pl

Polecamy

Treść strony

 • Wirtualny spacer po Gniewie
 • Galeria zdjęć
 • Legendy Ziemi Gniewskiej

Dla inwestorów

Treść strony

Udostępniamy Państwu dział poświęcony gospodarce. Przydatne informacje znajdą tu w szczególności przedsiębiorcy oraz inwestorzy, chcący ulokować swoje inwestycje na terenie gminy Gniew.

Dział zawiera informacje o przetargach, dokumentach strategicznych gminy, inwestycjach. Znajdują się w nim także: poradnik dla inwestorów i przedsiębiorców oraz informacje o wsparciu dla nich, rejestr przedsiębiorców, a także baza gminnych i prywatnych lokali i gruntów.

Zainwestuj w Gniewie!

Spotkanie Wigilijne
2015.12.28
-

Od kilku lat tradycją Przedszkola w Jeleniu stała się organizacja przed Świętami Bożego Narodzenia przedstawienia jasełkowego, które wprowadzałoby każdego widza w magiczny, świąteczny nastrój. Dlatego dzieci z oddziału przedszkolnego w Jeleniu 18 grudnia wystawiły bożonarodzeniowy spektakl, na który licznie przybyli rodzice oraz dziadkowie maluchów.

Weź udział w konkursach
2015.12.28
-

Pragniemy poinformować o możliwości wzięcia udziału w otwartych konkursach ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rozwoju kultury w powiecie tczewskim oraz w zakresie edukacji ekologicznej i działań proekologicznych w okresie od 1 marca 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. Termin składania ofert upływa w dniu 12 stycznia 2016 r. godz. 15:00.

Wesołych Świąt
2015.12.23
-
Niech zbliżające się święta Bożego Narodzenia będą pełne radości, napełniają Państwa serca otuchą oraz pozwolą przezwyciężyć największe trudności. Życzymy Państwu ciepła, radości i nadziei na lepsze jutro. Z najlepszymi życzeniami Samorząd Gminy Gniew.
Informacja dla mieszkańców Nicponi
2015.12.23
-
Publikujemy pismo Powiatowego Zarządu Dróg w Tczewie, będące odpowiedzią na pismo mieszkańców Nicponi, dotyczące usunięcia słupków i barierek na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą gminną we wsi. Szczegóły w załączniku.
Odbiór odpadów w okresie świątecznym
2015.12.23
-

Sita Północ informuje, że z powodu Świąt Bożego Narodzenia odbiór odpadów komunalnych od podmiotów, które mają podpisane indywidualne umowy z tą firmą, zamiast 25 grudnia 2015 r. nastąpi w dniu 28 grudnia 2015 r.; oraz zamiast  1 stycznia 2016 r. nastąpi 31 grudnia 2015 r. Zakład za utrudnienia przeprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gniew.

Jest taki Wieczór w roku…
2015.12.23
-

„ Jest taki Wieczór w roku (…), Wieczór Wigilijny. Noc, w której Bóg stał się człowiekiem i znalazł się pośród nas…” We wtorek, 22 grudnia br., w gniewskim gimnazjum, odbyła się szkolna wigilia. Każda z klas, wraz z wychowawcami i zaproszonymi pedagogami, spotkała się przy odświętnie nakrytym stole. W eter płynęły kolędy i życzenia. Był czas na łamanie się opłatkiem.

Gniewianie liderami Gwiazdkowego Turnieju Szachowego
2015.12.23
-

W niedzielę, 20 grudnia br., w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie, odbył się Gwiazdkowy Turniej Szachowy o Puchar Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS. „ Tu była szachowa stolica”, podkreślał witając zawodników Wiesław Szczodrowski z Pomorskiego Zrzeszenia LZS. Zwycięzcą turnieju został Adam Kirszenstein.

Rodzinne warsztaty - stroik świąteczny
2015.12.23
-

W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem rodziców i dziadków maluszków. Pomimo, iż grudzień przyniósł kołderki i syropki dla niektórych Smerfów, to warsztaty i tak zaowocowały.

Puchar w Karate Tradycyjnym
2015.12.22
-

W miniony weekend w dniach 18-20 grudzień w Starej Wsi odbyło się zgrupowanie karateków w ramach Sportowego Talentu. Przybyło 120 młodych sportowców z klubów uczestniczących w programie.

Wigilijne spotkanie
2015.12.22
-
21 grudnia w Sali Kameralnej odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowe. Mieszkańcy wspólnie z przedstawicielami gniewskiego samorządu złożyli sobie przedświąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania.
Stypendia rozdane
2015.12.22
-

Poraz kolejny, w ramach programu stypendialnego "Weber Start", Zakład Produkcji Keramzytu w Gniewie  nagrodził gniewskich gimnazjalistów za dobre wyniki w nauce. Stypendia zostały przyznane podczas uroczystej gali, która odbyła się 21 grudnia br, przez przedstawicielkę firmy Joannę Wachowską. W tym roku największą wiedzą wykazali się Patryk Cieszyński, Krzystof Osiak oraz Julia Jakólska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Sukces Juniorów Sobieski Gniew
2015.12.22
-

Juniorzy B1 KS Sobieski Gniew, po rudzie jesiennej sezonu piłkarskiego 2015/2016 zajmują wysokie 3 miejsce w IV grupie rozgrywkowej Podokręgu Malborskiego, Polskiego ZPN. Poniżej prezentujemy materiał przygotowany przez KS Sobieski Gniew, dot. sukcesów zawodników klubu.

Podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej
2015.12.22
-
Przedstawiamy informacje firmy Veolia dot. podłączeń do miejskiej sieci ciepłowniczej. W załączonych dokumentach znajdą Państwa odpowiedzi na pytania: jak się podłączyć, ile to kosztuje i jakie korzyści za sobą niesie.
Świetlice pięknieją
2015.12.22
-
Remont świetlicy wiejskiej w Nicponi rozpoczął się w połowie grudnia. Odnowione zostanie zaplecze obiektu, czyli kuchnia, łazienka i kotłownia. Prace kosztować będą 2 tys. 400 zł i zakończyć się mają do końca tego roku.
Gniewscy badmintoniści na podium
2015.12.22
-

Dwa zespoły najmłodszych badmintonistów ze Szkoły podstawowej w Gniewie, wywalczyły brązowe medale w finałach wojewódzkich gier drużynowych badmintona. Igrzyska wojewódzkie rozegrano systemem "każdy z każdym", 27 listopada br. na hali GOS w Gniewie.

Polecamy

 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.