Miasto i Gmina Gniew

Wydarzenia

 • Razem pomódlmy się za prezydenta Adamowicza

  Razem pomódlmy się za prezydenta Adamowicza

  Samorząd Gminy Gniew zaprasza w sobotę, 19 stycznia na mszę świętą w intencji tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.  Początek nabożeństwa o godz. 8.00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Najbliższa sobota będzie dniem pogrzebu Pawła Adamowicza i dniem żałoby narodowej. 

 • Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

  Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

  Minister Środowiska Henryk Kowalczyk wraz z Prezesem Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierzem Kujdą poinformowali podczas czwartkowej konferencji prasowej o wznowieniu naborów w ramach programu Czyste Powietrze.

 • Gniew miastem kwiatów?

  Gniew miastem kwiatów?

  Trwają intensywne rozmowy dotyczące planu ożywienia miejskiej przestrzeni dekoracjami kwiatowymi. Nowe donice, wieże kwiatowe, witacze na drogach dojazdowych to przykłady dekoracji, które w trakcie roku pojawią się na naszych ulicach. Władze gminy wierzą, że za dobrym przykładem Samorządu pójdą również mieszkańcy, zwłaszcza Starego Miasta, którzy udekorują swoje okna kwiatami. W działanie te pragną także włączyć lokalne firmy.

 • Kwalifikacja wojskowa

  Kwalifikacja wojskowa

  W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2019 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP (pomieszczenia Ośrodka Szkolenia i Wychowania) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 2000 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

 • Uwaga – gwałtowny wzrost stanów wody

  Uwaga – gwałtowny wzrost stanów wody

  Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje informację o niebezpiecznym zjawisku wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych BPH IMGW-PIB O/Morski  Gdynia. Eksperci ostrzegają przez gwałtownym przyrostem stanów wody.

Wybierz interesujący Ciebie okres

Określ zakres czasowy:

Lista wydarzeń:

Miasto i Gmina

Treść strony

Gmina Gniew jest jedną z 5 gmin należących administracyjnie do powiatu tczewskiego. Położona w południowo-wschodnim krańcu województwa pomorskiego zajmuje teren o powierzchni 195 km kw. Sąsiaduje z gminami: Pelplin, Subkowy, Morzeszczyn, Smętowo Graniczne i Kwidzyn.

Miasto Gniew usytuowane jest na wysokiej skarpie u ujścia Wierzycy do Wisły, wzdłuż jej zachodniego brzegu. Obecnie jest zamieszkiwane przez 6 839 gniewian, gminę natomiast zamieszkuje 8 982 mieszkańców. W skład gminy wchodzi 19 sołectw.

Ważnym atutem miasta i gminy jest ich dogodne położenie przy drodze krajowej nr 91, łączącej porty nadbałtyckie z południem Europy, w niedalekiej odległości od Trójmiasta, a co za tym idzie również lotniska Rębiechowo i portu morskiego.

Samorząd

Treść strony

Gmina Gniew jest gminą miejsko-wiejską, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy jest miasto Gniew.

Strukturę gminy Gniew tworzy: 19 jednostek pomocniczych - sołectw, 4 jednostki organizacyjne oraz 7 placówek oświatowych.

Władze gminy Gniew tworzą: burmistrz, zastępca burmistrza, sekretarz oraz skarbnik gminy.

W składzie Rady Miejskiej w Gniewie jest 15 radnych.

Turystyka

Treść strony

Witamy w dziale poświęconym turystyce w gminie Gniew!

Znajdą tu Państwo informacje dotyczące ciekawych miejsc i obiektów, znajdujących się zarówno w samym mieście Gniew, jak i poza jego granicami.

W dziale tym przybliżymy Państwu również historię ziemi gniewskiej, oprowadzimy po szlakach turystycznych, wskażemy miejsca noclegowe oraz punkty gastronomiczne.

Dla osób, którym nie są znane jeszcze nasze tereny proponujemy skorzystanie z dostępnych w dziale planu miasta i mapy gminy Gniew.

Życzymy mile spędzonego czasu w Gniewie!

Media

Treść strony

Dział ten przeznaczony jest dla dziennikarzy. Zainteresowani znajdą tutaj informacje prasowe oraz komunikaty o ważnych i ciekawych wydarzeniach z życia miasta.

Kontakt z Redakcją strony:

tel. 58 535 40 21

e-mail: nowiny@gniew.pl, nowiny-redaktor@gniew.pl

Polecamy

Treść strony

 • Wirtualny spacer po Gniewie
 • Galeria zdjęć
 • Legendy Ziemi Gniewskiej

Dla inwestorów

Treść strony

Udostępniamy Państwu dział poświęcony gospodarce. Przydatne informacje znajdą tu w szczególności przedsiębiorcy oraz inwestorzy, chcący ulokować swoje inwestycje na terenie gminy Gniew.

Dział zawiera informacje o przetargach, dokumentach strategicznych gminy, inwestycjach. Znajdują się w nim także: poradnik dla inwestorów i przedsiębiorców oraz informacje o wsparciu dla nich, rejestr przedsiębiorców, a także baza gminnych i prywatnych lokali i gruntów.

Zainwestuj w Gniewie!

Sam decydujesz czym oddychasz
2015.12.08
-

Trwa kampania informacyjno-edukacyjna w ramach projektu "Czyste powietrze Miasta i Gminy Gniew". Zarówno w mieście jak i w gminie rozwieszane są plakaty edukacyjne, informujące o zakazie palenia śmieci w paleniskach domowych oraz o problemach niskiej emisji. Rozdawane są też ulotki informacyjne na temat sposobów uzyskania dofinansowania na modernizację źródeł energii cieplnej.

Mikołajkowy wyjazd do kina
2015.12.08
-

W poniedziałek 7 grudnia uczniowie i wychowawcy poszczególnych oddziałów Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie wybrali się do kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na film animowany "Dobry Dinozaur" i film przygodowy "Bella i Sebastian 2". Dzieciom dopisywał dobry humor, a filmy wzruszyły i bawiły.

Zbadaj nerki za darmo
2015.12.08
-

Nowa akcja NEFROTEST ruszyła właśnie w powiecie kwidzyńskim oraz gminie Gniew. Już 2 grudnia prawie 1500 skierowań (ważnych do końca lutego 2016 r.) na bezpłatne badania krwi i moczu trafiło do lekarzy rodzinnych i specjalistów w regionie. Badania te umożliwią wczesne wykrycie chorób nerek, a skierowania mogą otrzymać ci mieszkańcy, którzy ukończyli 45 lat i znajdują się w grupie ryzyka (chorują na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo- naczyniowe, lub schorzenia nerek występują w ich rodzinie).

Świąteczne życie odpadu
2015.12.08
-
Już po raz kolejny zachęcamy wszystkich do udziału w świątecznym konkursie organizowanym przez Eko-Centrum Heliantus. Prace zgłaszać mogą osoby indywidualne i grupy. Konkurs potrwa do 15 grudnia i przeznaczony jest dla mieszkańców gminy Gniew.
„Mikołajkowy festyn rodzinny” w ZSP Gniew
2015.12.07
-

W niedzielę 6 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbył się Mikołajkowy Festyn Rodzinny. Było to przedsięwzięcie o charakterze środowiskowym, przeznaczone dla mieszkańców Gniewu i okolic. Zgromadziło wielu rodziców z dziećmi oraz dziadków, dla których społeczność szkoły przygotowała mnóstwo atrakcji. Przybyłych przywitali Śnieżynka i Elf Zapominalski, który trąbką sygnalizował poszczególne etapy zabawy.

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Badmintonie rozstrzygnięty
2015.12.07
-
Dnia 27 listopada 2015 r. odbył się XVII Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Badmintonie. W zawodach tych startowali również uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera, tworząc reprezentację dziewcząt: Brzóska Magda (II D), Stawicka Anna (II E), Niziołek Kinga (I C), Guzdaj Joanna (III D) i chłopców: Rezmer Dawid (II D), Kapuściński Julian (II E), Wiatrowski Mateusz (II D). Obie drużyny zajęły w tych zmaganiach piąte miejsce. Gratulujemy.
Świąteczne muzeum
2015.12.07
-

Przez dwa dni pracownicy Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oddział w Gniewie bawić się będą w Mikołajów i ich pomocników. Dziś (7 grudnia) w specjalnych świątecznych warsztatach udział brali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego, za wyjątkiem przedstawicieli klas 6. Jutro (8 grudnia) na zamkowym dziedzińcu przygotowywać świąteczne stroiki, kartki i pierniki będą uczniowie z Opalenia.

Przyjdź na szkolenie
2015.12.07
-

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, BP ODR w Tczewie zaprasza na szkolenie „Zasady obrotu ziemią od 2016 roku”. Szkolenie obejmujące omówienie zmian wynikających z Ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego odbędzie się 18 grudnia (piątek) 2015 r. w Domu Kultury w Subkowach, ul. J. Wybickiego 22 o godz. 10:00.

"Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2015"
2015.12.07
-

Informujemy, że w dniu 9 listopada 2015 r. miasto i gmina Gniew podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na dofinansowanie realizacji w 2015 r. zadania pn.: "Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2015" do kwoty 5 530,00 zł.

Zakończenie V Kongresu Kociewskiego
2015.12.07
-

4 grudnia (piątek) 2015 r., w Centrum Kultury "Zamek" w Nowem, odbyło się uroczyste zakończenie V Kongresu Kociewskiego, którego oficjalny program zawierający aż dwadzieścia dwa wydarzenia o niezwykle różnorodnym charakterze, realizowany był na terenie całego Kociewia od 10 lutego br.

Konkurs dla NGO
2015.12.07
-

Od 26 listopada do 14 grudnia 2015 roku organizacje pozarządowe mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów, ukierunkowanych na zwiększenie zatrudnienia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnościami. Wnioski należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

Świąteczna niedziela
2015.12.07
-
Wyjątkowo w tym roku organizowany już od kilku lat Jarmark Świętego Mikołaja przypadł 6 grudnia. W minioną niedzielę, poczuć więc można było prawdziwą mikołajkową atmosferę. Na ulicy Piłsudskiego mieliśmy okazję zakupić wspaniałe ozdoby świąteczne, przygotowane przez rękodzielników nie tylko z naszej gminy. Nie zabrakło również wspaniałych ciast, które jak zawsze, cieszyły się ogromnym powodzeniem.
Kolejna wizyta św. Mikołaja
2015.12.07
-

W piątek 4 grudnia do Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie zawitał Święty Mikołaj. Jego przybycie sprawiło wielką radość wszystkim uczniom oraz nauczycielom. Oprócz słodkich upominków, którymi obdarował wszystkie dzieci i pracowników szkoły, Mikołaj podarował im piękną, pachnącą lasem choinkę, przy której będą śpiewać kolędy w czasie szkolnej wigilii.

Dzień Wolontariusza w Opaleniu
2015.12.07
-
"Zapalone dzieci" to nazwa projektu, który swój finał miał 5 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza. Były nagrody, podziękowania i dwa spektakle. Opaleńska młodzież przygotowała dla gości teatr cienia "Fabryka marzeń" i pokaz fireshow.
Mikołajki w gniewskim przedszkolu
2015.12.07
-
Mikołajki mogą być jak z bajki, dlatego 4 grudnia nasze Przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci i nie tylko one z wielkim utęsknieniem wyczekiwały tej magicznej daty. Już od samiutkiego ranka na naszych milusińskich czekała baśniowa, świąteczna sceneria, a sam Święty już z daleka witał wszystkich serdecznie. Dzieci były bardzo zaskoczone a na ich twarzach malował się cień niedowierzania, a zarazem wielka radość.

Polecamy

 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.