Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Warsztaty w gniewskim Zakładzie Produkcji Kruszyw

Czy w wieku gimnazjalnym warto już zastanawiać się nad swoimi zawodowymi perspektywami? Jak najbardziej! Poszerzaniu świadomości w tym zakresie poświęcone były warsztaty dla młodzieży, które odbyły się w Zakładzie Produkcji Kruszyw już po raz czwarty.

W warsztatach 10, 12, 19 i 20 maja oraz 17 czerwca wzięli udział uczniowie sześciu III klas gimnazjum w Gniewie oraz dwóch ostatnich klas Gimnazjum w Opaleniu – łącznie około 120 osób.

Podczas spotkań gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić kopalnię i zakład oraz przyjrzeć się procesowi produkcji keramzytu. Poznali najważniejsze cechy tego kruszywa i zdobyli wiedzę na temat jego bogatego zastosowania. Atrakcją była z pewnością możliwość zajrzenia do pieca rozgrzanego do temperatury przeszło 1000°C. To jednak nie wszystko! Ważny i praktyczny element warsztatów stanowił kurs pomocy przedmedycznej.

Nie zabrakło też rozmów i rad udzielanych przez pracowników zakładu, związanych z wyborem przyszłej ścieżki edukacji i jej wpływem na możliwości rozwoju zawodowego. Gimnazjaliści mieli okazję uświadomić sobie, że już w tak młodym wieku ich decyzje dotyczące dalszego kształcenia mogą mieć wpływ na przyszłą karierę. Warto, by były podyktowane nie tylko (często chwilową) popularnością, ale także realnym zapotrzebowaniem. A tego nie brakuje w Gniewie jeśli chodzi o osoby z wykształceniem m.in. geodezyjnym, geologicznym oraz (niesłusznie kojarzonym głównie z rejonem Śląska) – górniczym.

Warsztaty dały gimnazjalistom możliwość nie tylko poszerzenia wiedzy i świadomości związanej z przyszłymi wyborami. Były także okazją do wspólnego spędzenia czasu w inny niż zwykle, urozmaicony i integrujący sposób. Uczniowie wzięli udział w konkursie ze zdobytej wiedzy udowadniając, że nauka przez zabawę jest zawsze świetnym sposobem na przyswojenie informacji. Radość sprawiło im także pozowanie do zdjęć na ładowarce. Przypieczętowaniem tego aktywnego dnia było wspólne ognisko z kiełbaskami oraz otrzymane od Zakładu upominki.

Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie wychodzi z założenia, że przyszłość tkwi właśnie w młodych ludziach. Stąd pomysł na warsztaty, które są dla uczestników okazją do zastanowienia się nad możliwymi kierunkami rozwoju w kontekście perspektyw zatrudnienia. Zainteresowanie uczestników dowodzi, że to dobra inicjatywa, którą warto kontynuować w kolejnych latach.

Joanna Wachowska
Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie

Data publikacji: 2016-06-23 13:34
  • Warsztaty w gniewskim Zakładzie Produkcji Kruszyw
  • Warsztaty w gniewskim Zakładzie Produkcji Kruszyw
  • Warsztaty w gniewskim Zakładzie Produkcji Kruszyw

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.