Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Oni wystartują po lepszą przyszłość

Program „Wiedza Start” miał swój uroczysty finał 23 czerwca. Wiemy już, którzy uczniowie III klas gimnazjum z Gniewu i Opalenia uzyskali najlepsze wyniki w części matematycznej i przyrodniczej testów, co za tym idzie, stypendium finansowane w całości ze środków Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie.

To już kolejna edycja Programu Stypendialnego, pierwszy raz pod nową nazwą – „Wiedza Start”. Inicjatywa wspiera zdolnych uczniów III klas gimnazjów z terenu Gniewu i okolic. agroda przypadła najzdolniejszej trójce z Gimnazjum w Gniewie oraz jednemu gimnazjaliście z Opalenia.

Stypendia wręczono podczas zakończenia roku szkolnego, które dla laureatów zamknęło jednocześnie etap nauki w gimnazjum. Była to chwila nie tylko uroczysta, ale też bardzo wzruszająca. Granty powędrowały do Bartosza Drągowskiego, Julii Jaskólskiej i Szymona Betki z gimnazjum w Gniewie oraz do Filipa Korkowskiego z gimnazjum w Opaleniu. W rodzinie Drągowskich takie wyróżnienia są już swego rodzaju tradycją – w ubiegłym roku stypendium od Zakładu Produkcji Kruszyw zdobył starszy brak Bartka – Marcin. Jakie są plany i marzenia laureatów? Bartek chce zostać informatykiem, Julka zamierza studiować medycynę, a Szymon szczególnie interesuje się biologią. Z czasów gimnazjalnych będą wspominać przede wszystkim klasowe wypady, wspaniałą atmosferę i zgraną klasę, a także coroczną tradycyjną gniewską „Majówkę-Hallerówkę”.

-Jesteśmy przekonani, że w gniewskich szkołach kryją się młode talenty, stanowiące przyszłość miasta. Stypendium motywuje gimnazjalistów do odkrywania wiedzy i wynagradza uczniów, dla których nauka jest czymś więcej, niż obowiązkiem. Nasz program stawia na przyszłych inżynierów z pasją! – mówiła we wrześniu 2015 r., gdy startowała druga edycja Programu, Joanna Wachowska, koordynator ds. komunikacji Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie. Nie były to słowa bez pokrycia, o czym mogliśmy przekonać się w tym roku, podczas wręczania stypendiów. -Rzeczywiście, młodzi zdolni są wśród nas. Jesteśmy pewni, że przed nimi jeszcze wiele kolejnych wspaniałych wspomnień, a także, po zasłużonym wakacyjnym wypoczynku, naukowych sukcesów- mówiła gratulując tegorocznym laureatom, Joanna Wachowska.

Data publikacji: 2016-06-27 12:27
  • Oni wystartują po lepszą przyszłość

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.