Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pracowicie przed Świętami

Szkoła Podstawowa w Gniewie nie próżnuje przed Świętami. W ostatnim czasie odbył się konkurs ze znajomości literatury, zajęcia ze zdrowego odżywiania i  kreatywne zajęcia z budowania Układu Słonecznego. Uczniowie wygrali również mecz eliminacyjny Pomorskich Meczów Matematycznych.

Konkurs "Czytam, bo lubię"

5 grudnia 2016 r. uczniowie uczestniczący w konkursie „CZYTAM, BO LUBIĘ” pisali test ze znajomości książki pt. „Dynastia Miziołków”. Tym razem pierwsze miejsce, a więc nagrodę książkową, kupon na szóstkę z języka polskiego oraz talerz słodkich babeczek, otrzymała uczennica klasy Vc – Anna Wasielewska. Drugie miejsce zajęła Klaudia Kalkowska z klasy VI c – otrzymała nagrodę książkowa oraz kupon na piątkę z języka polskiego. Gratulujemy dziewczynkom i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej, styczniowej części konkursu.

Warzywa i owoce ważne dla ZDROWIA

W domach, w okresie przedświątecznym roznoszą się zapachy piernika i innych tradycyjnych potraw. Uczniowie klas piątych swoje umiejętności kulinarne mogli zaprezentować na zajęciach technicznych. W ramach realizacji zagadnień związanych ze zdrowym odżywianiem przygotowali różnorakie sałatki i surówki, wykorzystując do tego celu warzywa i owoce – nieprzetworzone! Generalnie wiedzą, że wszystkie warzywa i owoce pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka. Są one bardzo dobrym źródłem witamin i składników mineralnych oraz błonnika, czyli włókna pokarmowego. Ponadto piątoklasiści doskonale orientują się, że sałatki i surówki to zdrowe i odżywcze przystawki, jak również to, że mogą stanowić dodatki do dań głównych. Przyrządzenie ich w warunkach klasowych okazało się proste i nie wymagało żadnych dodatkowych umiejętności kulinarnych. Dorośli również uwielbiają sałatki i surówki za możliwość improwizowania poprzez dodawanie do nich tego, co aktualnie znajduje się w kuchni. Podobnie jak uczniowie klas piątych potrafią wówczas obudzić w sobie kreatywność, przygotowując je na różnorodne uroczystości.

Tajemniczy Układ Słoneczny

Grudzień jest tym szczególnym miesiącem w czasie, którego wpatrujemy się szczególnie w niebo. To właśnie 24 wypatrujemy tej pierwszej popularnie nazywanej „pierwszej gwiazdki”. Czy to, aby na pewno gwiazda? A może planeta, która świeci najjaśniej i pojawia się po zmroku na niebie jako pierwsza? Na te pytania z pewnością potrafią odpowiedzieć w naszej szkole uczniowie klas szóstych, którzy w ramach zajęć z przyrody zbudowali makiety ilustrujące Układ Słoneczny. Prawdopodobnie według założeń hipotetycznych powstał on około 5 - 6 miliardów lat temu z obłoku gazowo–pyłowego. Największa gwiazda - Słońce zaczęła świecić, kiedy zachodzące reakcje jądrowe przekształcały wodór w hel. Pozyskanie wiedzy przez szóstoklasistów na temat planet i gwiazd okazało się tematem bardzo absorbującym i zarazem ciekawym. Dowodem na to są ich własne inwencje twórcze przedstawienia Układu Słonecznego. Można w nich doszukać się zgodnie z założeniami astronomicznymi 8 planet – jakże różnych. Sprawdźmy więc, my mieszkańcy trzeciej planety - Ziemi, czego tak naprawdę będziemy wypatrywać na niebie, aby zasiąść 24 grudnia do uroczystej wieczerzy – Wigilii?

Pomorskie Mecze Matematyczne

W miniony czwartek, 8 grudnia, drużyna naszej szkoły wygrała mecz eliminacyjny Pomorskich Meczów Matematycznych z drużyną ze szkoły w Nowej Cerkwi wynikiem 20:13. Organizatorem konkursu jest Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego wraz ze Stowarzyszeniem „Bez rutyny”. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Natalia Rus, Patrycja Ostrowska, Klaudia Rezmer, Piotr Grzebiński, Kacper Boettcher, Idalia Sosik, Adrianna Urbaniak, Fabian Gołyński, Karol Szarafin, Natan Kriegiel. Następny mecz już 10 stycznia 2017 roku z drużyną z Morzeszczyna.

Więcej zdjęć <link>

Data publikacji: 2016-12-21 08:14
  • Pomorskie Mecze Matematyczne
  • Pomorskie Mecze Matematyczne
  • Układ Słoneczny
  • Warzywa i Owoce
  • Warzywa i Owoce
  • Konkurs literacki

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.