Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Trwają prace remontowe w przedszkolu w Opaleniu. Pomieszczenia placówki są całkowicie przebudowywane, a kiedy prace te się zakończą powstaną nowe miejsca przedszkolne. Od stycznia przedszkolaki z Opalenia zmieniły tymczasowo swoją siedzibę na Dom Kultury. Wszystko dlatego, że ich placówka przechodzi gruntowny remont. Wylewana jest nowa posadzka, zmieniany układ sal i wymieniane media. Wszystko po to, aby zwiększyć ilość miejsc w placówce i przystosować ją do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Prace objęły nie tylko budynek przedszkola w Opaleniu. W Pieniążkowie dzięki projektowi „Mistrz Przedszkolak” uda się zaadoptować część strychu na potrzeby najmłodszych.

Pierwsze rozeznanie cenowe placówka zrobiła już w grudniu, ale wówczas oferty które zostały złożone znacznie przekraczały budżet projektu. Potrzebne było ponowne rozeznanie rynku i w końcu pracami rozbiórkowymi i budowlanymi zajęła się firma Rolmag z Opalenia, a materiały dostarczyła firma Temida z Gniewu. – Jestem bardzo wdzięczny obu przedsiębiorstwom, że prace posuwają się zgodnie z harmonogramem. Bez nich na pewno nie udało by się nam tyle zrobić i to w tak krótkim czasie - tłumaczy dyrektor placówki Mirosław Narloch. A czasu na remont nie ma dużo, ponieważ maluchy do przebudowanego przedszkola mają wrócić już w marcu.

Wtedy to zacząć się mają dodatkowe zajęcia dla najmłodszych: sportowe, z gimnastyki korekcyjnej, taneczne, teatralne, z języka angielskiego, nauki pływania i jazdy konnej oraz zajęcia z psychologiem. Działaniami tymi objętych ma zastać łącznie 50 przedszkolaków z placówek w Opaleniu i Pieniążkowie, czyli o 15 więcej dzieci niż obecnie korzysta z oferty ZS w Opaleniu. Dodatkowe zajęcia dla maluchów będą całkowicie bezpłatne.

Galeria zdjęć z prac remontowych

Data publikacji: 2017-03-01 12:37
  • -

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.