Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

GOSiR informuje o sytuacji nad jeziorami

W imieniu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie informujemy, że na terenie gminy Gniew w bieżącym sezonie letnim nie zostały utworzone kąpieliska ani miejsca wykorzystywane do kąpieli. Tereny, które są usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie akwenów wodnych, a będące w pełnomocnictwie GOSiR-u, będą funkcjonowały typowo jako tereny rekreacyjne – tj. w miejscowościach: Tymawa, Rakowiec, Półwieś i Pieniążkowo.

Formalnie w/w jeziora nie są kąpieliskami ani miejscem tradycyjnie przeznaczonym do kąpieli (w rozumieniu znowelizowanej ustawy Prawo wodne), dlatego osoby tam kąpiące się robią to na własną odpowiedzialność. Jednakże z uwagi na atrakcyjność położenia w/w terenów rekreacyjnych zostały one objęte jak co roku nadzorem GOSiR-u w kwestii systematycznego porządkowania terenu oraz zaopatrzenia ich w kosze na odpady i przenośne urządzenia/kabiny sanitarne.

Tym samym przed rozpoczęciem sezonu letniego dowieziono piasek na poszczególne plaże, zainstalowane zostały również śmietniki i TOI TOI. W ostatnim czasie naprawiono pomosty w Półwsi i Rakowcu.

Jednocześnie  Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie informuje, że obecnie:

1. w/w tereny rekreacyjne nie spełniają warunków dotyczących:

  • oznakowania i zabezpieczenia terenów, obiektów i urządzeń przeznaczonych do wypoczynku nad wodą,
  • działań profilaktycznych i edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa na obszarach wodnych,
  • informowania i ostrzegania o warunkach pogodowych oraz innych czynnikach mogących powodować utrudnienia lub zagrożenia dla życia i zdrowia osób wypoczywających nad wodą,
  • zapewnienia warunków do organizowania pomocy oraz ratowania osób, które uległy wypadkowi lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia w związku z wypoczynkiem nad wodą.

2. podjęto decyzję o przeprowadzeniu badań w zakresie czystości wód przyległych do naszych terenów rekreacyjnych – tj. jeden raz na początku sezonu letniego. Według badań zleconych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tczewie jakość wody w w/w jeziorach, w sezonie letnim 2018, oceniono jako bardzo dobrą.

Data publikacji: 2018-07-13 09:37

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.