Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z życia SP nr 1 w Gniewie

Mija trzeci tydzień nauki szkolnej. W szkole podstawowej nr 1 w Gniewie uczniowie w każdy piątek na długich przerwach bawią się przy muzyce, pozytywnie nastrajając się do pracy na lekcjach. 15 września jednak z klas obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki - wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń i umacniania wiary we własne siły.

Taneczne piątki

W każdy piątek, na dużej przerwie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie bawią się w rytm muzyki. Uśmiech i radość towarzyszą im nie tylko podczas tańca, ale i na kolejnych zajęciach i taki właśnie cel przyświeca „Tanecznym piątkom”.

- Taneczne spotkania z nowymi siłami i nowymi prowadzącymi, chociaż niektóre dziewczęta tańczą już kolejny rok, rozpoczęliśmy 14 września, ale już pracujemy nad nowym repertuarem. Mamy nadzieję, że i on przypadnie do gustu naszym uczniom, a także i odwiedzającym nas rodzicom. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy - zachęcają inicjatorzy tanecznych piątków.

Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie IV D

15 września obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń i umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

Peter H. Reynolds, amerykański ilustrator oraz pisarz, w 2003 roku wydał książeczkę dla dzieci o tytule "The Dot" (ang. kropka). To opowieść o losach niezwykłej dziewczynki - Vashti, która dzięki malutkiej kropce  uwierzyła w swoje możliwości. Historia Vashti stała się inspiracją do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. W tym roku klasa IV D także obchodziła to niezwykłe święto kreatywności i zabawy. Historia Vashti zainspirowała uczniów do twórczego działania. Każdy zaprojektował swoją  niepowtarzalną „zakropkowaną” koszulkę. Pomysłów było wiele, powstały niezwykłe, ciekawe projekty, wiele z nich można nazwać prawdziwymi arcydziełami. Dzień Kropki w klasie IV D przebiegał pod znakiem radości i swobody działania. Uczniowie zadeklarowali, że na stałe dołączą do tej corocznej akcji.

Data publikacji: 2018-09-20 11:00
  • Taneczne piątki
  • Taneczne piątki
  • Taneczne piątki
  • Dzień Kropki
  • Dzień Kropki
  • Dzień Kropki

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.