Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z Bajecznej Krainy

Przed państwem wiadomości nadesłane z przedszkola Bajeczna Kraina. Zachęcamy do lektury o karnawale, walentynkach, feriach i miłości do dziadków.  

Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku, przedszkolaki z Bajecznej Krainy w styczniu zapraszają Babcie i Dziadków na iście wyjątkowy spektakl, w którym każdy z maluchów gra oczywiście główną rolę. Do tego wydarzenia dzieci przygotowują się z wyjątkową starannością. Chcą tym samym podziękować dziadkom za ich miłość, troskliwość i pomocą dłoń. Tego dnia, maluchy prezentują nie tylko swoje umiejętności, ale także przedstawiają najbliższych kolegów, z którymi to każdego dnia dzielą przedszkolne stoliki i zabawki. Również dziadkowie nie kryją radości. Uśmiech na twarzach, który pojawia się podczas oglądania i słuchania swoich pociech jest bezcenny.
W tym roku grupa Żabek w specjalnie uszytych na ten dzień strojach zaprezentowała wierszyki, piosenki oraz taniec. Na koniec spotkania przedszkolaki zaprosiły dziadków do wykonania pamiątkowego zdjęcia w ,,samochodowej foto-budce’’. Grupa Motylków
i Pszczółek  przedstawiła natomiast spektakl, który w nieco zabawnej formie nawiązywał utworami do czasów młodości dziadków. Dzieci wspaniale wcieliły się w swoje role wywołując tym samym wcześnie już wspomniany uśmiech oraz łzy radości publiczności. 

Karnawał

W pierwszym miesiącu roku kalendarzowego, wszystkie przedszkolaki z Bajecznej Krainy uczestniczyły w zabawie karnawałowej. Tego dnia w salach przedszkolnych spotkać można było księżniczki, motylki, Czerwonego Kapturka, Spidermana, Supermena, strażaka, elfa oraz wiele innych barwnych postaci. Dzieci wspólne z wychowawczyniami, które również wcieliły się w bajkowe role, tańczyły oraz rywalizowały w pląsach z balonami. Swoją energię maluchy spożytkować mogły na rozbijanie piniaty, które nagrodzone zostało słodkościami ukrytymi wewnątrz ,,niebieskiego stworka”. Na zakończenie balu wszystkie przedszkolaki zasiadły do wspólnej uczty.

Walentynki

14 lutego – dzień przyjaźni, dzień zakochanych – dla przedszkolaków z Bajecznej Krainy był to z pewnością dzień wspaniałej zabawy. Ubrane na czerwono maluchy od samego rana rozwijały swój warsztat artystyczny. Początkowo za pomocą farb i własnych dłoni, stworzyły wspólne serce. Następnie, każdy wykonał gipsową podstawkę pod świeczkę i serca przyjaźni, które podarował swojemu ulubionemu koledze. Tego dnia nie zabrakło także wspólnych tańców oraz łakoci cieszących podniebienia maluszków. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak obdarowany został słodko-artystycznym prezentem i balonikiem.

Ferie

W czasie ferii dzieci z Bajecznej Krainy dwukrotnie odwiedziły zamek w Gniewie. Celem jednej z wizyt była wspaniała zabawa w ,,Zamkolandii”. Jest to miejsce wyzwalające niesamowitą energię w dzieciach i sprawiające im ogromną radość. Przedszkolaki sprawnie pokonywały tory przeszkód bawiąc się w berka, ,,pływały” w kulkach oraz rozwijały swoje umiejętności taneczne podczas gry Kinect. Zamek nie tylko zaczarował dzieci wspaniałym placem zabaw, ale przede wszystkim stał się niezapomnianym przeżyciem, gdzie podczas drugiej z wizyt dzięki uprzejmości kierownictwu zamku, dzieci mogły samodzielnie nakarmić konie.
Przedszkolaki i kadra serdecznie dziękują państwu Ruda, za organizację tego wyjątkowego wydarzenia, które uwieńczone zostało wspólną przejażdżką bryczką po miasteczku. Dzień ten z pewnością na długo pozostanie w pamięcią przedszkolaków. W czasie ferii, dzieci wzięły także udział w zajęciach kulinarnych, podczas których przygotowywały owocowe smoothie. Wyjście do restauracji na pizzę? Deszcz? Zimno? To nie stanęło nam na przeszkodzie, gdyż kulinarna niespodzianka przyjechała do przedszkola. 

Więcej zdjęć na stronie:<link>. 

Data publikacji: 2019-02-27 15:06
  • data: 2019-02-27
  • Wieści z Bajecznej Krainy
  • Wieści z Bajecznej Krainy
  • Wieści z Bajecznej Krainy

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.