Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pobiegli w 722 urodziny miasta

Sobota, 21 września przeszła już do historii. Ponad 200 biegaczy z całej Polski wzięło udział tego dnia w VI Biegu Gniewskim z Zakładem Produkcji Kruszyw. Data była o tyle wątkowa, gdyż w trakcie imprezy nie zabrakło urodzinowego akcentu – dużego tortu z okazji 722 rocznicy nadania Gniewowi praw miejskich.

Bieg dzieci

Impreza uroczyście otwarta została przez włodarzy gminy Gniew: burmistrza Macieja Czarneckiego, wiceburmistrz Joannę Kamińską, sekretarz Karolinę Liebrecht, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Walentynę Czapską oraz przedstawicielkę sponsora tytularnego biegu, czyli Zakładu Produkcji Kruszyw, Joannę Wachowską. Oficjele szybko zeszli jednak ze sceny, by móc kibicować uczestnikom V Dziecięcego Biegu Gniewskiego. W kilku kategoriach wiekowych najmłodsi wraz z rodzicami oraz młodzież zmierzyli się ze sobą, by wspólnie wziąć udział w tym wyjątkowym biegu, ulicami gniewskiej starówki.

Start

O godz. 12.00 rozpoczęła się VI edycja Biegu Gniewskiego, którą poprzedziła rozgrzewka zawodników, prowadzona przez instruktorkę fitness Maję Głowińską. Na starcie stanęło ponad 200 miłośników biegania, wśród których nie zabrakło coraz bardziej aktywnych i zatwardziałych biegaczy z terenu naszej gminy - uczestników grupy biegowej tRUNsformacja Gniewu i nie tylko. Biegły pary, małżeństwa, przyjaciele, znajomi, radni, przedstawiciele lokalnych firm, no i oczywiście profesjonalni maratończycy.

Wymagająca trasa biegu, jak co roku zaskakiwała nawet zaprawionych w boju sportowców, i choć w różnym czasie i w odmiennym stylu, do mety dobiegli wszyscy. Zmęczonych, ale szczęśliwych biegaczy witali najbliżsi oraz pomocnicy biegu, którzy wręczali medale wbiegającym na linię mety. Tych obserwowali również włodarze miasta, którzy niekiedy osobiście wręczali odznaczenia, gratulując zdobytych wyników.

Gniewianin na podium

Zwycięzcami klasyfikacji generalnej w kategorii kobiet zostały kolejno: Aleksandra Trzasko-Baranowska, Alicja Misiak, Małgorzata Tuwalska.
W kategorii mężczyzn, jako pierwszy dobiegł Andrzej Rogiewicz, drugim na mecie był Sebastian Szymański, mieszkaniec gminy Gniew, a trzecie miejsce zajął Tomasz Rudnik.
Przeprowadzona została również klasyfikacja najlepszych biegaczy i biegaczek z terenu naszej gminy. I tak wśród kobiet pierwsza była Beata Dahm, druga Martyna Bahr a trzecia Karolina Malinowska. Wśród mężczyzn zwyciężył Sebastian Szymański, za nim był Kamil Górski, a jak trzeci dobiegł Tomasz Osiak.

Oficjalne wyniki biegu dostępne są TUTAJ.

Puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów na scenie wręczali: burmistrz Maciej Czarnecki, wiceburmistrz Joanna Kamińska, Menadżer Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie Michał Bąkowski oraz Kierownik ds. Marketingu i Sprzedaży w Zamku Gniew Przemysław Dorotyn.

Wszystkim zawodnikom, niezależnie od zajętego miejsca serdecznie gratulujemy!

Dodatkowe atrakcje

Nie tylko sam bieg był atrakcją tego sobotniego popołudnia w Gniewie. Organizatorzy imprezy nie zapomnieli bowiem także o najmłodszych uczestnikach, którzy korzystać mogli z dmuchanych zjeżdżalni, eurobungy, strefy malucha, w której można było pomalować sobie buzię czy puścić wielką, mydlaną bańkę. Na scenie dla wszystkich zaprezentowali się natomiast młodzi artyści - grupa zaawansowanej Szkoły Tańca Loud Street Dance z Kwidzyna, w choreografii Kamila oraz Teatr Tańca 8 Negro.

Urodzinowy akcent

Po dekoracji biegaczy i oficjalnym zakończeniu VI Biegu Gniewskiego, włodarze miasta zaprosili wszystkich do wspólnego uczczenia 722 urodzin Gniewu i poczęstowania się przygotowanym i ufundowanym przez cukiernię U Karola dużym tortem z herbem gminy Gniew. W trakcie rozdawania mieszkańcom pysznego ciasta, na scenie z nowym układem tanecznym zaprezentowała się gniewska grupa KOKO Teatr.

Przemowę z okazji takiej rocznicy wygłosił też burmistrz Maciej Czarnecki. – 722 urodziny miasta to okazja do refleksji nad przeszłością i przyszłością naszej Małej Ojczyzny. Gniew jako miasto przez lata rozwijał się, podejmowano tu szereg inicjatyw gospodarczych i społecznych, czemu towarzyszyły nieodłączne trudności. Również dzisiaj, w tym wspaniałym dniu spoglądamy w przyszłość, zastanawiając się, jakie działania należy podjąć, aby Gniew, na 722-lecie był miastem na miarę oczekiwań swoich mieszkańców – mówił włodarz.

Po nim głos na scenie zabrał Patryk Pokorski, gniewski bajarz, pasjonat historii, który opowiedział zebranym na gniewskim rynku o dziejach miasta i ciekawych momentach w życiu lokalnej społeczności.

Na zakończenie sobotniego wydarzenia, scenę opanowały zespoły z Kuźni Talentów w Pszczółkach oraz gniewska Chałturka.

 

Organizatorami wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie, Urząd Miasta i Gminy w Gniewie, Zamek Gniew Sp. z o.o.

Sponsor Tytularny Biegu: Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie

Pozostali Sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Tczewie – Starosta Powiatu Pan Mirosław Augustyn oraz członkowie zarządu; Kongsberg Maritime w Gniewie – Dyrektor Adam Plath, Menadżer ds. HR Monika Grabowicz oraz Koordynator biura Agnieszka Łabuńska; Skład Budowlany TEMIDA w Gniewie – Prezes Dawid Romanowski oraz Wiceprezes Damian Czarnecki; Bank Spółdzielczy w Gniewie – Prezes Sławomir Urban oraz członkowie zarządu; Inwest-Kom Sp. z o.o. w Gniewie – Prezes Jakub Jaskólski, Członek zarządu Ewa Szczepińska oraz Przedstawiciel zakładu Bartek Pokacki; MIKROSTYK SA w Gniewie – Prezes Bartłomiej Anusiak oraz Specjalista ds. marketingu i komunikacji Agata Saniecka; Netto Sp. z o.o.  – Dyrektor regionalny Jerzy Piasecki; PUH Małgorzata Lisiecka Hotel na Wzgórzu – Właściciela firmy Małgorzata Lisiecka oraz Przedstawiciel firmy Domink Diller; Centrum Aktywnych Gniew – Prezes stowarzyszenia Łukasz Ogonowski; Studio A w Gniewie Agnieszka Piecuch; GECKONET Sp. z o.o.  w Nowym; Restauracja CK w Gniewie – Marcin Gołyński; Piekarnia „U Karola” w Gniewie – Beata i Jacek Behrendt; Firma Baju – Baj Gniewie – właściciel firmy Patryk Pokorski; PW MURMEX SC -  Sławomir Spiegel oraz Andrzej Tiedtke, burnIT - Michał Sobierajski, Sklep Przemysłowy ANIBAS Gniew – Grzegorz Dąbrowski; Działalność Handlowa Iwona Bączkowska Gniew; PHU MAL-CHEM Andrzej Górnik Gniew; Państwo Jakub, Andrzej i Renata Tiedtke oraz wielu sponsorów anonimowych.

Pozostałe podmioty i osoby zaangażowane w organizację imprezy: Policja – Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku oraz Komisariat Policji w Gniewie; Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Miasta i Gminy Gniew pod dowództwem Pana Tadeusza Kordeckiego; Nadleśnictwo Starogard – Leśnictwo Opalenie – Dariusz Kowalewski; Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie z Dyrektorem Tomaszem Tobiańskim; Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku wraz z Zarządem; Studio Fit Maja – Maja Głowińska; Parafia św. Mikołaja w Gniewie – Proboszcz Parafii ks. kanonik Zbigniew Rutkowski; Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa – Dyrektor Wioletta Połomska, nauczyciele Katarzyna Kapuścińska, Janina Strelau, Wiesław Pepliński oraz bardzo liczne grono wolontariuszy

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie – Dyrektor Mirosław Narloch, nauczyciele Katarzyna Zabrocka i Barbara Gacek-Pek oraz liczne grono wolontariuszy

Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie – Dyrektor Ewa Grudzińska oraz Szkolny Klub Wolontariusza pod przewodnictwem Katarzyny i Laury Puczyńskiej

Data publikacji: 2019-09-24 15:11
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu
 • VI Bieg Gniewski i 722 urodziny Gniewu

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.