Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gmina Gniew we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gniewie pozyskała dofinansowanie w wysokości 125 000 zł w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji w rozwinięciu.

Dzięki wyposażeniu scenicznemu, sprzętom multimedialnym oraz instrumentom muzycznym, GOK w Gniewie będzie odpowiednio zaopatrzony, by zapewnić szeroką ofertę programową oraz wysoki poziom świadczonych usług i komfort odbioru organizowanych przedsięwzięć. W ramach projektu zostaną także zorganizowane innowacyjne warsztaty i plenerowe wydarzenia „Spotkania z kulturą” dla mieszkańców miasta i gminy Gniew.

W ramach projektu zostanie zakupiona scena mobilna z zadaszeniem, a także sprzęt sceniczny: nagłośnienie i oświetlenie, sprzęt multimedialny - kamera, statyw, mikrofon bezprzewodowy i krawatowy, bateria, lampa i karty. Powstanie także mobilny kącik zabaw dla dzieci składający się z stolika piknikowego, domku interaktywnego i małpiego gaju oraz namiot wystawowy. Zakupione zostaną również instrumenty muzyczne i akcesoria: gitara, pianino cyfrowe, saksofon altowy, saksofon tenorowy, klarnet, bęben orkiestrowy, talerze orkiestrowe i werble.

Planowane w ramach projektu wydarzenia plenerowe, możliwość indywidualnych występów czy też podziwiania swoich bliskich na lokalnej scenie będą swoistą innowacją, tym, czego do tej pory w Gniewie nie było. Oficjalny Serwis Internetowy Miasta z bieżącymi informacjami kulturalnymi ułatwi mieszkańcom dotarcie do informacji nt. wydarzeń w całej gminie, a dzięki nowemu wyposażeniu wydarzenia kulturalne oraz warsztaty artystyczne organizowane będą na wysokim poziomie.

- Realizacja projektu będzie przełomowym wydarzeniem dla mieszkańców miasta i gminy Gniew. Mamy nadzieję, że mieszkańcy zauważą znaczącą zmianę, która nastąpi w życiu kulturalnym miasta i gminy – mówi Maciej Czarnecki, burmistrz miasta i gminy Gniew.
- Chcemy uczestniczyć w realizacji pasji i marzeń naszej młodzieży – dodaje Anna Czyżewska, dyrektor GOK Gniew. – Bardzo ważne będzie utworzenie różnorodnych warsztatów, a także możliwość prezentacji talentów na nowo zakupionej scenie.
Podsumowaniem projektu będzie Festiwal Pieśni Patriotycznej „Patriota – brzmi dumnie” zorganizowany z okazji 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100. Rocznicy Powrotu Ziemi Gniewskiej do Macierzy.

Dofinansowano w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Data publikacji: 2020-10-15 13:10

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.