Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Walichnowska parafia otrzymała dotację

Gospodarze dziesięciu kościołów najczęściej w niewielkich miejscowościach na terenie woj. pomorskiego oraz pięciu innych zabytkowych obiektów w regionie, otrzymają od regionalnego samorządu dotacje na prace konserwatorskie.  Wśród obiektów, które dostały wsparcie znalazła się świątynia w Wielkich Walichnowach. Na remont kościoła przeznaczono 35,4 tys. zł.  

Wśród piętnastu obiektów, które otrzymają dofinansowanie do planowanych na ten rok prac znalazło się 10 świątyń zlokalizowanych m.in. w: Wielkich Walichnowach (w kościele pw. św. Jana Chrzciciela zaplanowano prace konserwatorskie przy elewacji południowej i zachodniej), Mątowach Wielkich (kościół pw. św. Piotra i Pawła otrzymał środki na konserwację i restaurację barokowego ołtarza głównego i bocznego), Stegnie (kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wykona m.in. konserwację dwóch malowideł z północnej ściany kościoła), Tuji (w kościele pw. św. Jakuba konserwowany będzie barokowy ołtarz główny).

Dzięki dotacji w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim wykonane zostaną prace konserwatorsko-restauratorskie przy wieży, w kościele pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie zaplanowano remont fundamentów i elewacji, a w kościele pw. św. Mikołaja w miejscowości Cyganek Żelichowo - konserwację lica ściany północnej podstawy wieży.

Dotacja pomoże też w konserwacji i restauracji rokokowego ołtarza bocznego w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Nowej Cerkwi oraz w przeprowadzeniu prac konserwatorskich przy elewacji zachodniej wieży kościoła pw. św. Marcina w Lignowach Szlacheckich.

Dotację otrzymają też gospodarze domów podcieniowych w Mikoszewie (planują remont dachu) i Orłowie (prace konserwatorskie i restauratorskie). Regionalny samorząd dofinansuje też remont dachu zabytkowego drewnianego domu żuławskiego z 1867 r. "Orzechowy Dwór" w Rychnowach Żuławskich oraz wymianę konstrukcji nośnej budynku i remont dachu w XIX-wiecznej chacie rybackiej w Jantarze, a także pilne naprawy w Baszcie Białej w Gdańsku użytkowanej przez Klub Wysokogórski "Trójmiasto". Dotację otrzymają też gospodarze domów podcieniowych w Mikoszewie (planują remont dachu) i Orłowie (prace konserwatorskie i restauratorskie). Regionalny samorząd dofinansuje też remont dachu zabytkowego drewnianego domu żuławskiego z 1867 r. "Orzechowy Dwór" w Rychnowach Żuławskich oraz wymianę konstrukcji nośnej budynku i remont dachu w XIX-wiecznej chacie rybackiej w Jantarze, a także pilne naprawy w Baszcie Białej w Gdańsku użytkowanej przez Klub Wysokogórski "Trójmiasto".

Na podstawie: http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/pomorze-radni-wsparli-zabytki,78167.html.  

Data publikacji: 2016-03-02 10:02

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.