Ogłoszono konkurs o dofinansowanie projektów w ramach Działania 2.2. Inwestycje profilowane, Poddziałania 2.2.1. Inwestycje profilowane - wsparcie dotacyjne RPO WP na lata 2014-2020. Konkurs skierowano do mikro, małych i średnich firm Pomorza, jest szansą na pozyskanie funduszy na dalszy rozwój głównie poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań.
Przedsiębiorco, jeśli planujesz zmianę formy opodatkowania pamiętaj, że możesz to zrobić od początku każdego roku najpóźniej do 20 stycznia. Tylko do tego dnia przedsiębiorcy mogą zmienić formę opodatkowania działalności gospodarczej.
W czwartek, 22 grudnia 2016 roku, w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie czuć było atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To były chwile pełne niezwykłej magii, uroku i radości. W czwartek, 22 grudnia 2016 roku, w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie czuć było atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Bardzo trudne warunki panują dziś na drogach województwa pomorskiego. Tylko w gminie Gniew doszło już dziś do trzech incydentów. Około 1 w nocy bus wpadł do rowu w Szprudowie, około 5 rano ułamany konar drzewa uderzył w jadące auto, a o godzinie 7 wypadek w Wielkich Walichnowach miał autobus wiozący dzieci do gimnazjum w Rudnie. Strażacy apelują o ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i zwracanie bacznej uwagi na przydrożne drzewa.
W czwartek, 29 grudnia, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie rozegrano turniej sylwestrowy w tenisie stołowym. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy “Olimpia” Gniew. Na starcie stanęło 18 zaproszonych uczestników m.in. z Tczewa, Subków, Pelplina, Kwidzyna, Smętowa oraz Gniewa.
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W Szkole Podstawowej w Pieniążkowie w świąteczny nastrój wprowadziła uczniów i pracowników szkoły inscenizacja pt. Przy wigilijnym stole, przygotowana przez uczniów klasy Vb, która odbyła się 22 grudnia.
W połowie grudnia do szkoły w Opaleniu zawitało Planetarium. Uczniowie, podzieleni na trzy grupy, mogli uczestniczyć w pokazie odbywającym się w specjalnie przeznaczonym do tego celu namiocie sferycznym w kształcie okręgu. Został on rozłożony w sali gimnastycznej.
Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza na spotkanie z cyklu AGRO AKADEMIA, które odbędzie się w piątek, 13 stycznia br. w Zamku Gniew. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy jedynie zadeklarować swój udział poprzez rejestrację na stronie www.agroakademia.pl. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz jego program znajda Państwo w załączniku. Poszerz swoją wiedzę i wykorzystaj ją w agrobiznesie!
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie ostrzega przed oblodzeniami. Dzisiaj, w godzinach od 14.30 do 21.00, prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna do -5°C, przy gruncie do -6°C. Temperatura powietrza poniżej 0°C będzie się utrzymywać.
Zachęcamy do składania wizyty ptaszkom z zamkowej fosy. Oczywiście w odwiedziny nie wypada przychodzić bez garści słonecznika.
Wczoraj na miejskiej stronie oraz portalu facebook ukazała się informacja o zbłąkanym psie. W tym samym czasie w Tymawie miały miejsce próby odłowienia zwierzęcia przez pracowników Gminnego Centrum Reagowania. Jednakże przestraszony czworonóg przestraszył się i uciekł nie znajdując schronienia. Tymczasem dzięki Waszej pomocy wiadomość o psiaku dotarła do jego prawowitego właściciela, który wciąż poszukuje pupila. Dlatego wciąż potrzebujemy Waszej pomocy. Jeżeli ktoś spotka pieska w swojej okolicy, prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Reagowania pod nr tel. 58 535 22 88.
Od listopada w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie rozpoczęła się realizacja różnorodnych zajęć popołudniowych w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja” – dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Uczniowie mogą zdobywać dodatkową wiedzę i rozwijać swoje umiejętności uczestnicząc w ciekawych zajęciach.
W gminie Gniew, dzięki projektowi "Dziecko Najlepsza Inwestycja", odbywają się bardzo ciekawe i nietypowe zajęcia. Na jednym z nich dzieci rozwijają język angielski. Podczas tych zajęć Pani Joanna Piekarska realizowała blok tematyczny „Travelling” i stąd pomysł na zaproszenie nietypowych gości. Podopieczni Pani Joanny ze szkoły w Polskim Gronowie i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gniewie mieli okazję poznać Pilota i Stewardessę jednej z wiodących linii lotniczych w Europie.
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.
Już niedługo rusza kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W Gniewie, XXV Finał odbędzie się 15.01.2017 (niedziela), na dziedzińcu zamkowym. W trakcie imprezy odbędą się jasełka w wykonaniu dzieci, pokaz taneczny grupy TeenagDance, pokaz sztuki rycerskiej i występ CZELO.
Dzisiaj, tj. 3 stycznia w miejscowości Tymawa mają miejsce próby odłowienia psa. Zwierzak jest zziębnięty i poszukuje drogi do domu. Być może jest to ofiara huku sylwestrowych petard. Jeżeli ktoś poznaje czworonoga lub chciałby go przygarnąć, prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Reagowania pod nr tel. 58 535 22 88.
Dzięki wsparciu lokalnych firm oraz wielu osób prywatnych rodzina państwa Laskowskich z Jaźwisk otrzymała pod choinkę wspaniały prezent. Co prawda nie w wigilię, ale krótko po nowym roku stary budynek zyskał nowe pokrycie dachowe, a rodzina bezpieczeństwo.
Fundacja PLON wraz z Krajowym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych są organizatorami zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży podczas ferii w 2017 roku. W zimowisku dofinansowywanym przez FS USR mogą uczestniczyć wyłącznie dzieci i młodzież w wieku 7- 16 lat pochodzące z rodzin rolniczych, w których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu w pełnym zakresie lub pobiera rentę albo emeryturę z KRUS. Czas trwania turnusu wynosi 10 dni.
W sobotę, 7 stycznia 2017 roku, w Hali widowiskowo-sportowej w Nowem odbędzie się mecz siatkówki. Do starcia staną zawodniczki Jokera Mekro Energomont Świecie kontra Atomówki Trefla Sopot. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00. Wstęp wolny.
W piątek, 30 grudnia, w Kawiarni Marysieńka burmistrz Gniewu Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, wręczyła puchary i nagrody za zakończony sezon Gniewskiej Ligi Baśki (czarnej i czerwonej). W „czerwoną baśkę” wyróżniono dziesięciu najlepszych zawodników, a w „czarną" pięciu.
Tczewski Dom Przedsiębiorcy zaprasza na styczniowe spotkania biznesowe. Między innymi odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Biznesowe Podwieczorki".
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje, że w związku z wystąpieniem na terenie Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków (zarówno u drobiu, jak i ptaków dzikich) każdy hodowca powinien zapoznać się z Apelem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia b.r.
Na gniewskim Orliku rozegrano ostatni turniej piłkarski 2016 roku o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Turniej przeznaczony był dla młodzieży rocznika 1998 - 2000. W rozgrywkach udział brały 4 drużyny.
Przedstawiamy Państwu harmonogram wywozu odpadów na 2017 rok. Rozpiska znajduje się w poniższych załącznikach.
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz pracownicy Urzędu życzą Państwu radości, szczęścia i wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku. Niech w 2017 roku świat będzie dla Was pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w Waszych domach nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia. Życzymy również udanej i bezpiecznej zabawy sylwestrowej.
Pod koniec grudnia sklepy i stoiska z fajerwerkami, petardami i sztucznymi ogniami przeżywają prawdziwe oblężenie, a Polacy wydają fortunę na materiały pirotechniczne. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo i nasze zdrowie jest ważniejsze od chwilowej zabawy. Fajerwerki choć piękne, są niesamowicie niebezpieczne. Co roku słyszy się o osobach poszkodowanych, wśród których nie brakuje dzieci.
Wkrótce noc sylwestrowa, dla nas to coroczne wydarzenie jest czasem zabawy, niestety dla czworonogów niejednokrotnie jest to koszmar. Zróbmy wszystko żeby choć trochę zminimalizować stres nie tylko naszych psów, ale wszystkich zlęknionych zwierzaków.
Przedstawiamy Państwu warunki jakie spełnić trzeba żeby móc skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz wymieniamy miejsca gdzie jest ona udzielana. Od stycznia 2017 punkt w Gniewie zlokalizowany będzie w budynku Gminnego Ośrodka Sportu przy ul. Kusocińskiego 10.
W związku z pracami modernizacyjnymi w Nicponi w dniu 29.12.2016 nastąpi chwilowa przerwa w dostawie wody dla tej miejscowości. Awaria potrwać może do godziny 12.30. Przepraszamy za utrudnienia.
Gminne Centrum Reagowania przedstawia zdjęcia psów będących do adopcji. Wśród nich znajduje się zeszłoroczny piesek i tegoroczne oraz zeszłoroczne suczki. Chętnych do adopcji prosimy o kontakt: 58 535 22 88.