Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

A co po szkole?

Po raz pierwszy, 28 kwietnia, odbyły się Targi Edukacji i Pracy organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie. Oficjalnego otwarcia targów dokonały: zastępca dyrektora ZSP Aleksandra Gerigk oraz doradca zawodowy Emilia Szafraniec z MCK w Gniewie, która zaprosiła młodzież do aktywnego uczestnictwa w targach. Głównym celem organizowanych targów było umożliwienie absolwentom szkoły ponadgimnazjalnej zapoznania się z procesem wejścia na rynek pracy i edukacji w szkolnictwie wyższym i policealnym.

Uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej zapoznali się z ofertami prac sezonowych, dorywczych i mieli bezpośrednią możliwość rozmowy z pracodawcami. Podczas targów edukacji i pracy absolwenci mogli skorzystać z indywidualnych rozmów z pośrednikiem pracy z PPP w Pelplinie oraz pośrednikami pracy z Powiatowego Urzędu Pracy, którzy wytłumaczyli jak zarejestrować się w urzędzie pracy oraz z jakiego wsparcia mogą skorzystać. Bardzo ważne dla młodzieży uczącej się oraz wchodzącej na rynek pracy i edukacji była możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną, kierunkami i procesem rekrutacji proponowanych kierunków.

Na młodzież czekała także ciekawa prezentacja przygotowana przez Centrum Kształcenia Zawodowego Nauka w Tczewie. Uczestnicy targów mogli na własnej skórze przekonać się jak pracuje fryzjer, kosmetyczka oraz dla cierpliwych (z racji ogromnego zainteresowania) jak robi się tatuaż henną (technik usług kosmetycznych).

Wśród wystawców goszczono również: Pomorską Szkołę Wyższą w Starogardzie Gdańskim, Ateneum - Szkołę Wyższą w Gdańsku, Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku, Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie, agencję pracy TOOLIP, agencję pracy Adecco, Wojskową Komisję Uzupełnień w Malborku, KFC oraz Punkt Pośrednictwa Pracy w Pelplinie.

Pracownicy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Gniewie oraz Punktu Pośrednictwa Pracy w Pelplinie aktywność podczas targów skierowali na promocję projektu „Obudź swój potencjał”, a także opowiedzieli o wcześniejszych projektach realizowanych w strukturach OHP między innymi LdV.

Targi Edukacji i Pracy to możliwość promocji swoich jednostek wśród lokalnej społeczności ale przede wszystkim to wyjście Ochotniczych Hufców Pracy ku potrzebom młodzieży oraz wsparcie ich w trudnych decyzjach zawodowo – edukacyjnych.

Data publikacji: 2016-05-02 09:10

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.