Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Chodzić każdy może

W sobotę, 7 maja w opaleńskiej „Maciejówce” spotkały się dwa uniwersytety III wieku z Gniewu i Pelplina, by wziąć udział w IV Marszu Nordic Walking Studentów UTW. Zebranych powitała burmistrz Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska. Podkreślając ogromną rolę ruchu i aktywnego życia dla zdrowia człowieka, życzyła wszystkim uczestnikom samych przyjemności ze spaceru i wspólnego pokonywania zaplanowanej trasy.

Życzenia przede wszystkim bezpiecznego poruszania się i uczestnictwa w ruchu drogowym życzyli policjanci z Komisariatu w Gniewie. Funkcjonariusze pilotowali też przemarsz słuchaczy UTW do Pólka. Tu, na terenie leśnictwa uczestnicy marszu odpoczywali, zjedli zdrowe II śniadanie – soczyste i słodkie jabłka. Czas odpoczynku studenci UTW wykorzystali bardzo aktywnie: śpiewając i tańcząc. Specjalnie na tę okazje przygotowano śpiewnik „Z piosenką na kociewskim szlaku”. Uczestnicy marszu obejrzeli również eksponaty Izby Edukacji Ekologicznej oraz z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki pana Łukasza Ogonowskiego o lasach opaleńskich i zamieszkujących w nich zwierzętach. Największe zaciekawienie wzbudził domek dla nietoperzy.

Powrotna droga minęła szybko, szło się łatwiej, bo z górki. W „Maciejówce” czekał już poczęstunek: pyszna grochówka, kiełbaski z pieca, a na deser – drożdżówka. Ale zanim przystąpiono do posiłku, uczestnicy marszu zmierzyli ciśnienie, poziom cukru we krwi, zbadali objętość i pojemność płuc, otrzymali ulotki dot. profilaktyki zdrowotnej oraz baloniki. A to wszystko dzięki firmie „Medical” w Gniewie. Niektórzy z uczestników skorzystali także z konnej przejażdżki i stwierdzili, że na długo pozostanie w ich pamięci, także ze względu na ogromne poczucie humoru pana Wincentego, który powoził bryczką.

Na zakończenie tej ciekawej i sympatycznej imprezy sportowo – rekreacyjnej jej uczestnicy otrzymali certyfikaty, poświadczające udział w IV Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2016.

Słuchacze gniewskiego i pelplińskiego Uniwersytetu III Wieku serdecznie dziękują za pomoc w organizacji integracyjnego spaceru z kijkami: Gminnemu Ośrodkowi Sportu za zapewnienie transportu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ciasto drożdżowe, pani Mirosławie Gołyńskiej i Ślizex Marketowi za jabłka, panu Łukaszowi Ogonowskiego z Eko-Centrum Heliantus w Gniewie, panu Dariuszowi Kowalewskiemu – leśniczemu z Pólka, policjantom Komisariatu Policji w Gniewie, firmie „Medical” za zbadanie stanu zdrowia po 5-kilometrowym marszu. Szczególne podziękowania za wspólne spotkanie i jego kontynuację już 12 maja studenci z Gniewu kierują do koleżanek i kolegów z Pelplina, za wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze.

- Wszystkich mieszkańców obu gmin zachęcamy do spacerów z kijkami. Pamiętajcie – chodzić każdy może! – mówią studenci UTW w Gniewie.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Tczewskiego w ramach projektu „W pełni aktywnego życia, w pełni sił” oraz w ramach projektu „Chodzić każdy może” dofinansowanego ze środków Samorządu Gminy Gniew.

Data publikacji: 2016-05-10 08:20
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.