Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pomorskie Kociewie z ofertą dla łodzian

W miniony weekend (6-8 maja) poruszający się po Łodzi samochodami mogli zaobserwować ciekawe zjawisko - żywy komiks. Na kilku skrzyżowaniach i kierowców, i przechodniów intrygowali: Rybak, Surfer i Krzyżak, którzy wchodzili z ludźmi i między sobą w swoisty dialog - rysunkową rozmowę.

Ta nietypowa akcja ambientowa była częścią szerszej akcji promocyjnej mającej zachęcić mieszkańców aglomeracji łódzkiej do częstszych wyjazdów na Pomorze. - Jesteśmy blisko – trzy godziny autostradą – szybko, wygodnie i bezpiecznie – przekonuje Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Ta bliskość i komfort podróży to pretekst, by odwiedzać Pomorskie znacznie częściej i odkrywać uroki również tych mniej oczywistych miejsc.

Uzupełnieniem akcji ulicznych była prezentacja kilku miast i regionów pomorskich w galerii handlowej łódzkiej Manufaktury. Tu również największy nacisk, zarówno w specyficznej dekoracji, jak i w samym przekazie komunikacyjnym położono na bliskość regionu pomorskiego poprzez autostradę A1.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE do wspólnego stoiska zaprosiła tym razem: Starostwo Powiatowe w Tczewie oraz Urząd Miasta i Gminy Pelplin oraz Pelplińskie Skryptorium. Materiały informacyjne dostępne na ladach koncentrowały się głównie na ofertach dla grup zorganizowanych i turystach indywidualnych miejscowości: Tczew, Pelplin, Gniew oraz Starogard Gdański. Do tego oczywiście niezastąpiona mapka Kociewia wraz z niezbędnikiem turysty i kalendarzem najważniejszych imprez w sezonie.

- Specjalnie na ten wyjazd promocyjny, wspólnie z koncesjonariuszem autostrady AmberOne, LOT KOCIEWIE przygotowała ulotkę – mówi Magdalena Olszewska ze Starostwa Powiatowego w Tczewie, Wiceprezes LOT KOCIEWIE. - A w niej pomorski odcinek A1 wraz z MOPami, węzłami oraz kilometrażem do najważniejszych atrakcji kociewskich. To ta niewielka publikacja cieszyła się największym zainteresowaniem.

Galerie handlowe nie zawsze są najlepszą przestrzenią do dodatkowych promocji - ludzie przychodzą przede wszystkim na zakupy, ale jak twierdzą uczestnicy wyjazdu promocyjnego, zainteresowanych nie brakowało. - Odwiedzający chętnie siadali za pulpitami Pelplińskiego Skryptorium, by zgłębić tajniki gotyckiej pisowni. Warsztaty najbardziej zaciekawiły najmłodszych, chociaż wśród dorosłych również nie brakowało chętnych  – podkreśla Grzegorz Kilian z Urzędu Miasta i Gminy Pelplin – Tego rodzaju inicjatywy to doskonała okazja na promocje naszych pelplińskich atrakcji. Wśród odwiedzających byli już zdecydowani turyści, zdeklarowani na wyjazd do wybranych miejsc, byli też tacy, co szukali inspiracji, ciekawych ofert.

- Na efekty naszych działań promocyjnych będziemy musieli jeszcze trochę poczekać - podsumowuje Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE - być może nawet, że nie poznamy ich w pełni do końca, ale tak już jest w naszej branży. Tym nie mniej kierunek łódzki naszej promocji jest jak najbardziej właściwy i słuszny.

Data publikacji: 2016-05-16 08:43
  • Pomorze i Kociewie w Manufakturze
  • Pomorze i Kociewie w Manufakturze
  • Pomorze i Kociewie w Manufakturze

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.