Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Hallerówka w różnych zakątkach świata

Majówka Hallerówka to wielkie święto nauczycieli i uczniów gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Tegoroczna impreza odbyła się w piątek, 13 maja. „Zjechali” na nią przedstawiciele różnych narodowości i ras z całego świata. Na wielki festyn stawili się Indianie, Hindusi, Meksykanie, Grecy, Francuzi, Japonki i Chińczycy, mieszkańcy Hawajów oraz Czarodzieje z Hogwartu i Piraci.

Ulicami Gniewu przeszedł wielonarodowy pochód, zachęcając do zabawy okolicznych mieszkańców. - Jestem pod wrażeniem Waszej wyobraźni – mówiła witając wszystkich Danuta Zgubieńska, Sekretarz Gminy Gniew. – Dziś jestem tu po raz pierwszy i chcę Wam serdecznie podziękować za organizację tak wspaniałej imprezy. Na uroczyste świętowanie przybyli także inni goście. W wydarzeniu udział wzięli także m.in.: przewodnicząca Rady Miejskiej w Gniewie Walentyna Czapska, kierownik Referatu Społecznego Joanna Jaskólska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie Wioletta Połomska, dyrektorzy, grono pedagogiczne oraz uczniowie klas VI szkół podstawowych z Gniewu, Tymawy, Piaseczna, Polskiego Gronowa i Gogolewa.

Wiele emocji i dobrej zabawy dostarczył przegląd talentów „Polak potrafi”. Na scenie zaśpiewały: Ola Frymarska (Cykady na Cykladach, Baju Baj), Kornelia Waśniewska (Co mi, Panie, dasz?, Prawy do lewego), Małgosia Jachym (W dobrą stronę). Melodię z filmu „Vabank” na trąbce zagrał Kamil Damrat a na keyboardzie Mateusz Nawrocki. Na specjalnej wystawie można było podziwiać prace wykonane ołówkiem autorstwa Martyny Sadowskiej i Nikoli Głazik oraz prace Oli Frost, Amelii Karcz i Łukasza Czeklińskiego. Swoje zdjęcia zaprezentował Szymon Betka. W świat liryki przeniósł wszystkich Kacper Szymczyk.

Zwycięzcą konkursu został Szymon Betka z kl. III a. Drugie miejsce zajęła Małgosia Jachym z kl. III c, a trzecie m-ce ex aequo: Ola Frymarska z kl. II c i Mateusz Nawrocki z kl. II a. Poszczególne klasy zaprezentowały tańce i sceny charakterystyczne dla danego zakątka świata. Klasa I a zaprezentowała taniec hinduski, I b taniec hawajski, dziewczęta z I e wykonały taniec z parasolkami do utworu Joe Dassin „Champs Elysees”, natomiast kl. I c muzycznie opowiedziała o życiu Indian. Tańce ukraińskie wykonali uczniowie kl. II c. Tanecznie opowiedzieli także historię Makumby, w którego wcielił się Dawid Wiśniewski. Na scenie wystąpili także Japonki i Karatecy z II e. Klasa III a przygotowała kilka scenek Teatrzyku „Zielona Gęś” K.I. Gałczyńskiego, Indianie z III zapolowali na bizony, kl. III c przeniosła uczestników Hallerówki do Meksyku, zaś greckie boginie z III d zatańczyły Zorbę. Specjalną niespodzianką okazał się konkurs przygotowany przez pierwszoklasistów pn. „Zgadnij, który to nauczyciel”. Niepokonaną w tej dziedzinie okazała się Wiktoria Wolff z kl. III c. Z krótkim repertuarem muzycznym wystąpili nauczyciele gniewskiego gimnazjum.

Najbardziej aktywne klasy podczas zabawy na festynie, czyli I c i III c otrzymały specjalne nagrody finansowe.Zamykając tegoroczną, siódmą już Majówkę – Hallerówkę, dyrektor Ewa Grudzińska podziękowała wszystkim za wspaniałą zabawę.

Data publikacji: 2016-05-16 09:16
  • Hallerówka w różnych zakątkach świata
  • Hallerówka w różnych zakątkach świata
  • Hallerówka w różnych zakątkach świata
  • Hallerówka w różnych zakątkach świata
  • Hallerówka w różnych zakątkach świata
  • Hallerówka w różnych zakątkach świata

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.