Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Rozwój po europejsku

Podpisaniem "Memorandum o Porozumieniu" ("Memorandum of Understanding") zakończył się międzynarodowy projekt Cyfrowe Miasta dla "Inteligentnej" Europy. Podczas dwudniowej konferencji włodarze z 5 europejskich miast podsumowywali dotychczasową pracę w ramach programu i dzielili się doświadczeniami ze swoich krajów.

Digital Cities for Smart Europe czyli Cyfrowe Miasta dla "Inteligentnej" Europy (DICSE), to projekt, w którym gmina Gniew brała udział od 2015 r. W ramach przedsięwzięcia przedstawiciele gniewskiego samorządu i organizacji pozarządowych mieli okazję pogłębiać swoją wiedzę z e-demokracji, znajomości obsługi komputera, wykluczenia cyfrowego, e-partycypacji, komunikacji publicznej i mediów społecznościowych.  Oprócz tego, wszyscy mieszkańcy gminy Gniew i regionu, wziąć mogli udział w międzynarodowej konferencji, która odbywała się w kwietniu 2016 r. na zamku w Gniewie (pisaliśmy o tym m.in. w majowym wydaniu Nowin Gniewskich).
Konferencja podsumowująca wszystkie działania w ramach projektu odbywała się w dniach 12-13 maja w Reggio Calabria we Włoszech. Miasto to było partnerem wiodącym i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia. I tak, pierwszego dnia mówiono o tym, co zostało zrobione, o rezultatach wszystkich spotkań, o wynikach ankiet, które przeprowadzane były we wszystkich państwach partnerskich i o narzędziach, jakich można by było używać, aby polepszyć relacje urząd- obywatele. Wśród prelegentów występujących tego dnia znaleźli się miedzy innymi prof. Francesco Buccafurri z University of Reggio Calabria oraz Pasquale Catanoso, rektor Mediterranean University of Reggio Calabria.
Przedstawiciele każdego z miast partnerskich musieli też zaprezentować swoją miejscowość, a studenci z tamtejszego uniwersytetu opowiadali o integracji i aktywizacji młodych osób. Natomiast podczas debaty większość rozmów dotyczyła problemów życia codziennego mieszkańców poszczególnych miejscowości.

Drugiego dnia konferencji w teatrze „Francesco Cilea” podpisano "Memorandum o Porozumieniu" ("Memorandum of Understanding") w ramach projektu Cyfrowe Miasta dla "Inteligentnej" Europy. Pod dokumentem swój podpis zostawili burmistrzowie miast partnerskich Reggio Calabria we Włoszech, Cuba w Portugali, La Coruna w Hiszpanii, Sandanski w Bułgarii i Gniewu reprezentującego Polskę. Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska podziękowała za współpracę burmistrzowi Reggio Calabria, Giuseppe Falcomacie i złożyła na jego ręce drobne upominki.  Ponadto na ręce wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych i urzędów partnerskich złożone zostały listy intencyjne, z prośbą o wsparcie gminy Gniew w jej staraniach o środki unijne.

Ponadto tego dnia w teatrze odbyło się spotkanie dotyczące praw człowieka, dialogu między społeczeństwem a emigrantami i o zagrożeniach związanych z kryzysem migracyjnym. Głos zabierali przedstawiciele parlamentu europejskiego, władz lokalnych, policji i wolontariuszy. Wszyscy oni starali się uwrażliwić obecnych na problemy migrantów z całego swiata.

„DICSE Project- Final Conference” zakończył się 13 maja spotkaniem w urzędzie miasta Reggio Calabria.

 

Data publikacji: 2016-05-17 13:16
  • Cyfrowe Miasta dla "Inteligentnej" Europy
  • Cyfrowe Miasta dla "Inteligentnej" Europy
  • Cyfrowe Miasta dla "Inteligentnej" Europy

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.