Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pograniczem na dwóch kółkach

Nowa propozycja turystycznego odkrywania Kociewia i Kaszub zaproponowana przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE spotkała się ze sporym zainteresowaniem. W czasie weekendu rowerzyści przemierzyli ponad sto kilometrów pomiędzy Kaliskami a Kościerzyną.

- Cieszę się, że po krótkim czasie nieobecności rajdów w naszej gminie impreza rowerowa wraca do Kalisk - witając uczestników podkreślał Sławomir Janicki, Wójt Kalisk. - Mam nadzieję, że własnie ten Kociewsko-Kaszubski lub Kaszubsko-Kociewski Rajd Rowerowy na stałe zagości w naszym terenie i w kalendarzu wydarzeń wiosennych. Życzę udanej imprezy.

Jak informują organizatorzy nazwa tej imprezy bedzie się zmieniała z roku na rok. Poza kolenym numerem edycji raz będzie to Kociewsko-Kaszubski, a na drugi rok odwrotnie - Kaszubsko-Kociewski. Wszystko bedzie zależało od miejsca startu i kierunku jazdy - z Kociewia na Kaszuby i na odwrót.

- Pogranicze tych dwóch regionów to świetne tereny do jazdy rowerem: mało uczęszczane asfalty, leśne dukty, polne drogi - niestety piaszczyste, ale to też ma urok - mówi Piotr Kończewski, dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. - Prócz krajobrazów jest tez sporo miejsc ciekawych do odwiedzenia, więc tras nie powinno nam zabraknąć.

W tym roku ponad sześćdziesięciu rowerzystów przez dwa wiosenne dni mieli okazję poznać, często nieznane, zakątki pogranicza Kaszub i Kociewia. Uczestnicy odwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, ale i Centrum Informacji Turystycznej w Wilczych Błotach czy kaszubski market w Nowej Karczmie - z pysznym żurkiem i innymi smakołykami regionalnymi.

- Po raz kolejny nie zawiedliśmy się na współpracy z samorządem lokalnym - podkreśla Emilia Laskowska z LOT KOCIEWIE. - Dzięki zaangażowaniu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”, Gmin: Kaliska, Stara Kiszewa, Kościerzyna mogliśmy tak sprawnie przeprowadzić imprezę. Rajd został dofinansowany z budżetu Powiatu Starogardzkiego oraz Samorządu Województwa Pomorskiego.Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki, koszulki czy breloki, na wielu postojach czekał na rowerzystów poczęstunek, opiekę nad rowerami sprawował zepsutyrower.pl - serwis techniczny.Kolejne imprezy rowerowe organizowane przez LOT KOCIEWIE już w lipcu (2. Powiślańsko-Kociewski Rajd ROwerowy) i sierpniu (19. Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy), a za rok w maju kolejny, 2. Kaszubsko-Kociewski Rajd Rowerowy.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

ul. 30 Stycznia 4, 83-110 Tczew

tel. 58 531 37 41

e-mail: info@kociewie.eu

www.lot.kociewie.eu

Data publikacji: 2016-05-18 10:41
  • Pograniczem na dwóch kółkach
  • Pograniczem na dwóch kółkach
  • Pograniczem na dwóch kółkach

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.