Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

I Turniej Unihokeja Dziewcząt O Puchar Niziny Walichnowskiej

Osiem zespołów z czterech szkół, prawie 40 zawodniczek i ponad siedemdziesiąt zdobytych bramek w rozegranych 16 spotkaniach to główne liczby rozegranego w sobotę 14 maja I Turnieju Unihokeja Dziewcząt "O Puchar Niziny Walichnowskiej". Zawody odbyły się w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach. Od 12 lat podobny turniej organizowany jest dla chłopców, którzy rywalizują o puchar Dyrektora miejscowej placówki.

Od tego roku także dziewczęta będą miały swoją "unihokejową" imprezę, gdyż rozgrywki te na stałe mają zagościć w kalendarzu zawodów sportowych. Patronat nad tym wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Nizina Walichnowska, które powstało w Walichnowach w grudniu ubiegłego roku a partnerem turnieju będzie Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach.
Stowarzyszenie skupia mieszkańców Niziny Walichnowskiej, a także jej miłośników z Tczewa i Pelplina. Do statutowych zadań stowarzyszenia należą min. wspieranie edukacji, oświaty i wychowania, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, oraz upowszechnianie kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego, ze szczególnym uwzględnieniem promowania i ochrony dziedzictwa Kociewia i Niziny Walichnowskiej.

Do rywalizacji przystąpiły dziewczęta ze szkół w Polskim Gronowie, Gogolewie, Tymawie i Małych Walichnowach. W pierwszej fazie turnieju zespoły podzielono na dwie grupy, w których rozegrały mecze systemem "każdy z każdym". Następnie w zależności od zajętych miejsc walczyły w poszczególnych finałach o końcowe lokaty w imprezie. I tak pierwszym, historycznym zwycięzcą została drużyna SP Walichnowy "Białe" pokonując w wielkim finale SP Gronowo I 4:1. Na najniższym stopniu podium także stanęły walichnowianki - z zespołu "Bordowego", które w meczu o brąz ograły SP Gogolewo 7:0. Najskuteczniejszą zawodniczką imprezy została Olga Borycka - kapitan zwycięskiej ekipy, która zdobyła 14 bramek. Tuż za nią uplasowała się jej koleżanka z zespołu Aniela Gdaniec (11) a strzeleckie podium uzupełniła Patrycja Schultz z Gronowa (9).

Patrycja została także wybrana MVP walichnowskiego turnieju. Trzy czołowe drużyny nagrodzone zostały okazałymi pucharami a grające w nich dziewczęta otrzymały medale. Także wyróżnione indywidualnie zawodniczki nagrodzono pamiątkowymi pucharami. Nagrody, które ufundowało Stowarzyszenie wręczał Członek Zarządu Pan Wojciech Bałdowski.Turniej dostarczył uczestniczkom wiele emocji i pozytywnych wrażeń oraz miał na celu integrację uczniów z różnych szkół. W kolejnych latach planowana jest rozszerzona formuła rozgrywek i udział w nich jeszcze większej liczby drużyn.Poniżej wyniki spotkań grupowych, poszczególnych finałów, tabela końcowa turnieju oraz składy najlepszych zespołów.

 


Grupa "A"
 
SP Walichnowy Białe - SP Tymawa II 9:0
SP Gronowo II - SP Gogolewo 2:2
SP Tymawa II - SP Gronowo II 0:2
SP Gogolewo   - SP Walichnowy Białe 1:6
SP Walichnowy Białe   - SP Gronowo II  6:0
SP Tymawa II   -   SP Gogolewo  1:5
 
 
Grupa "B"
 
SP Tymawa I - SP Gronowo I 1:4
SP Walichnowy Czerwone   -   SP Walichnowy Bordowe 0:2
SP Gronowo I   -   SP Walichnowy Czerwone 4:0
SP Walichnowy Bordowe   -   SP Tymawa I 1:1
SP Tymawa I   -   SP Walichnowy Czerwone 2:2
SP Gronowo I   -   SP Walichnowy Bordowe 3:0
 
Mecz o VII miejsce
 
SP Walichnowy Czerwone - SP Tymawa II 6:0
 
Mecz o V miejsce
 
SP Tymawa I - SP Gronowo II 4:0
 
Mecz o III miejsce
 
SP Walichnowy Bordowe - SP Gogolewo 7:0
 
Finał
 
SP Walichnowy Białe - SP Gronowo I 4:1
 
Tabela końcowa turnieju
 
1. SP Walichnowy Białe
2. SP Gronowo I
3. SP Walichnowy Bordowe
4. SP Gogolewo
5. SP Tymawa I
6. SP Gronowo II
7. SP Walichnowy Czerwone
8. SP Tymawa II
 
SP Walichnowy Białe: Olga Borycka, Aniela Gdaniec, Marcelina Gotowalska, Agata Filipowicz, Małgorzata Obłódecka.
 
SP Gronowo I : Patrycja Schultz, Oliwia Obarska, Alicja Kryszczuk, Aleksandra Szumal.
 
SP Walichnowy Bordowe: Wiktoria Skonieczna, Kalina Szafraniec, Daria Knitter, Kaja Marcinkiewicz, Aurelia Begier, Julia Gębczyk.

 

 

Data publikacji: 2016-05-19 14:23
  • Gronowo
  • Gogolewo
  • Walichnowy Bordowe
  • Walichnowy Białe

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.