Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Maluchy w straży

W czwartek, 12 maja, przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Gogolewie złożyły wizytę strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Zajęcia przeprowadzone przez strażaków wzbudziły wśród dzieci ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci ze strojem, specyfiką pracy strażaka, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru i wypadku oraz działaniem węża strażackiego.

Jednak największą atrakcją okazał się wóz strażacki, którym cała grupa mogła odbyć wycieczkę przez miasto. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim strażacy dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Część podopiecznych, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

Po podziękowaniu strażakom i wręczeniu laurki, wykonanej przez dzieci cały oddział przedszkolny udał się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie. Panie bibliotekarki przygotowały lekcję, której tematem przewodnim była wiosna. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy i bajek czytanych przez panią Marię. Maluchy dowiedziały się, w jaki sposób wypożycza się książki, i jak należy o nie dbać. Dla wielu była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece. Swoją wdzięczność za zaproszenie przedszkolaki wyraziły skromną laurką.

-Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej i miejskiej bibliotece publicznej za gościnność i miłe przyjęcie- pracownicy i podopieczni PSP SPSK Gogolewo.

Data publikacji: 2016-05-20 11:55

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.