Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Konsultacje społeczne, diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji

Władze Miasta i Gminy Gniew zapraszają na konsultacje społeczne „Diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji”, które odbędą się 20 czerwca o godz. 14:00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki. Liczymy na Państwa obecność i aktywny udział w tworzeniu lokalnego programu rewitalizacji miasta Gniew!

Lokalny Program Rewitalizacji to dokument, który rozpoczyna proces rewitalizacji na tych obszarach miasta, na których stwierdzono największe nasilenie negatywnych zjawisk społecznych, gospodarczych i przestrzennych. Działania rewitalizacyjne zaplanowane na obszarach zagrożonych degradacją, które zostaną wpisane do Lokalnego Programu Rewitalizacji mają szansę na uzyskanie zewnętrznego finansowania, m.in. z funduszy europejskich.

Właśnie, dlatego tak ważny jest Państwa udział w procesie konsultacji społecznych. To dzięki Państwa spostrzeżeniom i pomysłom możliwe będzie wspólne właściwie zdiagnozowanie problemów obszarów miasta najbardziej zagrożonych negatywnymi zjawiskami. W rezultacie łatwiej będzie opracować najwłaściwszy pakiet działań inwestycyjnych i aktywizacyjnych dla mieszkańców obszaru oraz jego infrastruktury.

Już 20 czerwca zapraszamy Państwa do uczestnictwa w dwóch etapach konsultacji społecznych wyznaczonych obszarów zdegradowanych i rewitalizacji – obszaru Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie.

O godzinie 14.00 zapraszamy do Sali Kameralnej przy Placu Grunwaldzkim 16/17 w Gniewie na prezentację wyników diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji, którą przedstawią autorzy tego opracowania. Planowana jest również dyskusja i debata na temat ustalonych granic tych obszarów.

Po zakończeniu spotkania, około godz. 15.00 zapraszamy Państwa na spacery studyjne po dwóch obszarach rewitalizacji – obszarze Starego Miasta i obszarze Podzamcza. Wspólnie z Państwem weryfikować będziemy przyjęte granice obszarów oraz dokonamy identyfikacji problemów mieszkańców, jak i ustalimy możliwe kierunki ich rozwiązania.

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu Państwa

 

Data publikacji: 2016-06-14 15:00
  • Konsultacje społeczne, diagnozy obszarów zdegradowanych i...
  • Konsultacje społeczne, diagnozy obszarów zdegradowanych i...

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.