Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Siła jest w Nich!

We wtorek, 7 czerwca w Gospodarstwie Agroturystycznym „Maciejówka” w Opaleniu odbyło się kolejne spotkanie Powiślańskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego "Siła jest w nas". Stowarzyszenie to łączy nie tylko osoby chore, ale również ich rodziny oraz przyjaciół. Znajdź w sobie siłę i wspólnie z nimi nie daj się chorobie!

Powiślańskie Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego "Siła jest w nas" zawiązało się w Kwidzynie przy inspiracji Oddziału Zarządu SM w Gdyni i działa od maja 2015 r. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o stwardnieniu rozsianym, organizowanie turnusów rehabilitacyjnych, pozyskiwanie darczyńców, a także niesienie pomocy chorym poprzez organizację spotkań z drugim człowiekiem.

Obecnie do Koła przynależy 26 członków. Wśród nich znajdują się osoby pochodzące z Kwidzyna i okolic, jednakże od niedawna również z gminy Gniew. Stowarzyszenie łączy nie tylko osoby chore, ale również ich rodziny oraz przyjaciół. Organizowane przez stowarzyszenie spotkania integracyjne stanowią szansę do wymiany doświadczeń, uzyskania rad dotyczących stosowanych leków, wyboru lekarza czy sanatorium. W stowarzyszeniu znajduje się również rehabilitant, z którego usług mogą skorzystać podopieczni Koła.

Jedno z wielu takich spotkań odbyło się we wtorek, 7 czerwca w Gospodarstwie Agroturystycznym „Maciejówka” w Opaleniu. Wszyscy spędzili miło czas na rozmowach przy słodkim poczęstunku oraz wspólnych spacerach oraz przejażdżkach bryczką po atrakcyjnych terenach niziny Opaleńskiej.

Kolejne spotkania, które stanowią niewątpliwą odskocznię od choroby, od codziennych problemów i napotykanych barier, będą odbywać się od września br.

UWAGA!
Jeżeli chciałbyś wziąć w nich udział i dołączyć do Powiślańskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego "Siła jest w nas" lub znasz osobę, dla której spotkania Koła mogłyby stanowić wsparcie w codziennym w życiu z chorobą, skontaktuj się z:

  • Prezes Stowarzyszenia, Anną Kowalczyk, pod nr tel. 692 678 004
  • Sylwią Kobalską, zrzeszająca osoby z terenu gminy Gniew, pod nr tel. 663 941 625.

Społeczność Koła pragnie serdecznie podziękować sponsorom oraz Gospodarstwu Agroturystycznemu „Maciejówka” w Opaleniu.

Data publikacji: 2016-06-15 11:43
  • Siła jest w Nich!
  • Siła jest w Nich!
  • Siła jest w Nich!

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.