Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

XXV Międzynarodowy Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego

Szczęk zbroi, trzask kruszonych kopii, gonitwy i jadący w pełnym galopie rycerze. Opanowane do perfekcji rzemiosło walki włócznią, maczugą i mieczem. Wszystko wygląda prawie tak, jak w dawniej, a jednak dzieje się współcześnie – tak opisuje się gniewskie turnieje rycerskie, które odbywają się w mieście już od ćwierćwiecza. Już niebawem, bo 25 i 26 czerwca na placu turniejowym gniewskiego zamku, będziemy mogli podziwiać to wielkie widowisko historyczne, w jego niezwykle bogatej jubileuszowej odsłonie.

Po oficjalnej ceremonii, i prezentacji Rycerskich Drużyn Cnót Kardynalnych: Sprawiedliwości, Umiarkowania, Męstwa, Roztropności rozpocznie się wielki pojedynek. Główną konkurencją turnieju będzie "gonitwa na ostre" polegająca na ataku kopią celem jej skruszenia bądź wysadzenia z siodła nadjeżdżającego wzdłuż bariery konnego przeciwnika, zakutego w pełną zbroję. Ponadto zawodnicy uczestniczyć będą w zespołowej gonitwie turniejowej „melee”, walcząc w zbrojach maczugami turniejowymi, a także w gonitwach sprawnościowych z użyciem miecza, włóczni i kopii.

Nie zabraknie również, często najbardziej pożądanego, nocnego widowiska: „Turnieju Złotej Róży”. Spektakl oparty jest na legendach o św. Elżbiecie z Turyngii, a prezentowany będzie w niepowtarzalnej oprawie światła, ognia i dźwięku. W sobotni wieczór zapraszamy również na koncert zespołów Ally Died oraz Leafblade.

Niewątpliwie przed nami edycja wyjątkowa, ponieważ w ramach tegorocznych obchodów, świętowany będzie również jubileusz 25-lecia działalności chóru gregoriańskiego Schola Cantorum Gymevensis (nominowanego m.in. do nagrody Fryderyki 2016 w kategorii album muzyka dawna). Jego występ uświetni np. Mszę Świętą w Kaplicy Zamkowej, która zakończy całe przedsięwzięcie.

Serdecznie zapraszamy do Gniewu!


 

Data publikacji: 2016-06-20 15:21
  • Plakat

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.