Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zakończenie roku szkolnego w ZSP Gniew

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w ZSP połączone zostało z uroczystością pożegnania absolwentów klasy III c Zespołu Szkół Zawodowych. Całość tradycyjnie rozpoczęto złożeniem kwiatów przed tablicą upamiętniającą patrona szkoły, księdza Henryka Mrossa. Następnie uczniowie i nauczyciele wzięli udział w mszy świętej.

Uroczysta akademia kończąca rok szkolny odbyła się w pięknej scenerii gniewskiego zamku. Na dziedzińcu zgromadziła się cała społeczność szkoły: uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Wśród przybyłych znaleźli się m. in. Adam Klimczak - członek Zarządu Powiatu Tczewskiego, Walentyna Czapska - przewodnicząca Rady Miejskiej w Gniewie oraz Henryk Łania - wieloletni dyrektor ZSP Gniew. Wszystkich uroczyście przywitała dyrektor szkoły, Wioletta Połomska.

Dla uczniów III klasy Zespołu Szkół Zawodowych (ZSZ) nadszedł czas rozliczenia trzyletniej nauki. W oddziale wielozawodowym edukację skończyło 31 uczniów. Dyrektor, podsumowując pobyt tegorocznych absolwentów w szkole, zwróciła uwagę na to, że z hałaśliwych i często niesfornych uczniów zmienili się w poważnych, sympatycznych młodych ludzi. Zachęcała ich do kontynuowania nauki w szkole średniej dla dorosłych oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji i umiejętności. Złożyła również życzenia wszelkiej pomyślności zawodowej i szczęścia w życiu osobistym. Włodarz placówki zwróciła się także do pozostałych uczniów, życząc im dobrego, zdrowego wypoczynku i udanych wakacji.

W pierwszej części akademii za szczególne osiągnięcia w nauce nagrodzeni zostali abiturienci ZSZ - Marek Nowak, Robert Kosecki i Bartosz Adamski, którzy otrzymali nagrody Starosty Powiatu Tczewskiego oraz nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSP Gniew odebrali również z rąk wychowawczyni klasy Danuty Ostrowskiej. Absolwenci zostali także wyróżnieni przez Wiesława Peplińskiego w dziedzinie sportu. Za osiągnięcia w zawodach na szczeblu powiatowym nagrody otrzymali: Martyna Cieślak, Malwina Duliban, Przemysław Oprawa, Mateusz Ziemann, Arkadiusz Kurek, Marcin Cybulski, Mariusz Chyła i Piotr Konieczny.

W imieniu młodszych klas zawodowych abiturientów pożegnała Klaudia Grabowicz z kl. II c, z kolei jako przedstawicielka kończących szkołę słowa pożegnania wygłosiła Jagoda Herold.

Wszystkim absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły oraz życzymy sukcesów osobistych i zawodowych.

Kolejnym punktem akademii było nagrodzenie uczniów młodszych klas, wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami w nauce, sporcie oraz aktywnością w pracy na rzecz szkoły i środowiska. Nagrody wręczali: dyrektor, wychowawcy, nauczyciele, przewodniczący Rady Rodziców, a także reprezentanci firm, realizujących praktyczną naukę zawodu - Microstyk S.A. oraz Zamek Gniew.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Maria Fiebelkorn z klasy I a LO, Piotr Wendzierski i Karolina Sajdowska z klasy Ib technikum, Weronika Frymarska i Martyna Malinowska z klasy II b technikum, Wiktoria Roman, Emilia Karcz, Martyna Bogdańska, Marta Ziemann, Natalia Nierodkiewicz i Weronika Farbisz z klasy III b technikum, a także Katarzyna Jabłonka i Patrycja Gejbis z klasy II c ZSZ. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uroczystość zakończenia roku i pożegnania abiturientów uatrakcyjniły pięknym śpiewem oraz recytacją uczennice klasy I a LO Karolina Ostrowska, Marta Kuberska i Sabina Noch. Akademię prowadzili Rafał Dworakowski i Paulina Kuster z klasy II b technikum oraz pani Mirosława Janicka - Ojo.

Data publikacji: 2016-06-28 08:30
 • Zakończenie roku w ZSP
 • Zakończenie roku w ZSP
 • Zakończenie roku w ZSP
 • Zakończenie roku w ZSP
 • Zakończenie roku w ZSP
 • Zakończenie roku w ZSP
 • Zakończenie roku w ZSP
 • Zakończenie roku w ZSP
 • Zakończenie roku w ZSP
 • Zakończenie roku w ZSP
 • Zakończenie roku w ZSP
 • Zakończenie roku w ZSP

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.