Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Runda wiosenna sezonu 2015/2016 zakończona

Dobiegła końca runda wiosenna sezonu piłkarskiego 2015/2016. W ostatnim piłkarskim weekendzie Weber Szprudowo zmierzył się z Deltą Miłoradz. Spotkanie to zakończyło się porażką Webera (1:6). Drużyna w tabeli zajmuje 10 lokatę, ma na koncie 33 pkt. W tym sezonie drużyna ma na koncie 10 zwycięstw, 3 remisy, 13 porażek. Sobieski Gniew, z dorobkiem 27 pkt., uplasował się na 12 miejscu. Pokonał Rodło II Kwidzyn 6:1. Sobieski zwyciężył 7 razy, 6 razy remisował, 13 razy poniósł porażkę.

Paczkomat InPost już stoi

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych rozpoczął się montaż paczkomatu InPost, który dzięki staraniom radnego Grzegorza Wasielewskiego stanął przy sklepie Ślizex-Market w Gniewie. Paczkomaty® InPost to największa na świecie sieć nowoczesnych urządzeń do samodzielnego odbierania i nadawania przesyłek 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Paczkomaty charakteryzuje niska cena nadawanych i odbieranych paczek i błyskawiczny termin dostawy. Mieszkańcom życzymy udanych zakupów!

11. Czwartki Poetyckie 2016 Gniewie

Grupa Bez Nazwy oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zapraszają na 11. Czwartki Poetyckie 2016 Gniewie. Zapraszamy we wszystkie czwartki lipca o godz. 19.00 do Sali Kameralnej na spotkania z poezją. Już w najbliższy czwartek spotkanie pt. „Świat wg. Pana Konstantego”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach upowszechniania kultury.

Sezon kąpielowy 2016

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie dokonawszy bieżącej oceny wód pobliskich jezior informuje, że dozwolona jest kąpiel w miejscach tradycyjnie wykorzystywanych do kąpieli zlokalizowanych na następujących jeziorach: Pieniążkowo, Półwieś, Tymawa oraz Rakowiec.

Aktualizacje systemu operacyjnego w gniewskim urzędzie

Urząd Miasta i Gminy Gniew w dniach od 4 do 22 lipca aktualizować będzie system operacyjny do Windows 10. Proces ten może spowodować problemy komunikacyjne z gniewskim magistratem, a nawet utrudnić pracę urzędników. Interesantów prosimy w tym czasie o cierpliwość i wyrozumiałość, a za wszelakie utrudnienia z góry przepraszamy!

Opłaty za korzystanie ze środowiska

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego mając na względzie zwiększenie świadomości obowiązującego stanu prawnego w zakresie opłat za korzystanie ze środowiska, zaprasza do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie: www.bip.pomorskie.eu/Article/id,145.html

Miś Maciuś świętował szóste urodziny

Swoje 6. urodziny świętował Miś Maciuś, młody mieszkaniec ul. Sambora w Gniewie. Z tej to właśnie okazji, w piątek, 1 lipca, w Ogrodzie Historii, odbyło się wielkie urodzinowe przyjęcie. Obecni na zabawie goście zaśpiewali jubilatowi gromkie „Sto lat”, a Ks. Zbigniew Rutkowski, proboszcz gniewskiej parafii odsłonił figurkę Wiewiórki Walentynki, nowej sąsiadki Misia. Tego dnia spółce Inwest-Kom wręczono również Nagrodę Misia Maciusia „Naj – Deko za Trwałe Upiększanie Miasta”.

Porządne Pomorze – podsumowanie projektu

Zakończyła się realizacja ogólnopolskiego projektu "Porządne Pomorze - kampania edukacyjna w Regionie Wschodnim Gospodarki Odpadami" w Gminie Gniew, do której Gmina Gniew przystąpiliśmy w 2015 r. Projekt był koordynowany był przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa z Kwidzyna.

"Mistrz przedszkolak" - Gniew z szansą na dofinansowanie

Referat Społeczny, w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, złożył wniosek pod nazwą „Mistrz przedszkolak” o dofinansowanie w ramach działania 03.01 Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Wniosek o dofinansowanie uzyskał pozytywną ocenę formalną za spełnienie kryteriów formalnych dopuszczalności (podstawowych i specyficznych) oraz został przekazany do etapu oceny merytorycznej. Termin rozstrzygnięcia konkursu ustalono na koniec sierpnia 2016 r.

Park reaktywacja - festyno-koncert w parku miejskim

Już 9 lipca Park Miejski w Gniewie ponownie tętnić będzie życiem. Wszystko za sprawą festyno-koncertu, który zaplanowano na ten dzień w tym miejscu. Inicjatorami wydarzenia są członkowie gniewskiego Centrum Muzycznie Aktywnych: Tadeusz Lenz, Piotr Olszewski i Andrzej Bednarek, a współorganizatorem wydarzenia jest Powiatowa i Miejska Bibliotek Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie.

Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Gniewie

W Gniewie niemalże co roku wspomina się Leona Wyczółkowskiego, polskiego malarza, grafika, rysownika. Zainteresowanie artystą jest nieprzypadkowe, gdyż niejednokrotnie uwieczniał fragmenty architektury gniewskiej na swoich rysunkach. Aby upamiętnić pobyt mistrza w mieście, co miało miejsce w 1933 roku, już od kilku lat odbywają się w Gniewie studenckie plenery malarskie dedykowane malarzowi, których zwieńczeniem są wystawy poplenerowe. Tegoroczna odbędzie się we wtorek, 12 lipca o godz. 16.00 na rynku Starego Miasta. A tymczasem zapraszamy do podążania za sztuką, której proces tworzenia ma miejsce na ulicach naszego miasta!

Powiśle i Kociewie rowerem

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wspólnie z Urzędem Miejskim w Kwidzynie, Urzędem Miasta i Gminy Gniew, Urzędem Gminy Nowe oraz Gminą Smętowo Graniczne zapraszają na imprezę rowerową: 2. Powiślańsko­-Kociewski Rajd Rowerowy. W dniach 23-24 lipca aktywnie połączymy Powiśle z Kociewiem. Data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę. Zapisów na Rajd można dokonać telefonicznie (58 531 37 41), bądź mailowo (info@kociewie.eu).

Strażacy z Opalenia uratowali półtoraroczne dziecko

Trzech strażaków z Opalenia uratowało półtoraroczną dziewczynkę. Dramat rozegrał się w niedzielę, 3 lipca, podczas festynu parafialnego. Dziewczynka nagle przestała oddychać. Druhowie Adam Głowiński, Bartosz Rajkowski i Waldemar Cejer natychmiast udrożnili drogi oddechowe dziecka i rozpoczęli resuscytację.

Archeolodzy z Torunia już w Gniewie - rozpoczynamy 8. rok badań archeologicznych

W poniedziałek, 4 lipca do Gniewu przyjechali już archeolodzy z Torunia, którzy kontynuować będą badania w gniewskiej świątyni. W ubiegłym roku archeolodzy w nawie głównej kościoła odkryli dwa pochówki wampiryczne. Ich analiza pozwoliła określić, że byli to mężczyźni, posiadający sierpy pod brodami. W tym roku archeolodzy będą sprawdzać, ile jeszcze pochówków znajdować się może przy wejściu do kościoła i czy wśród nich, będą kolejne pochówki „wampiryczne”.

Puchar Polski w czarną baśkę należy do drużyny ATOMY Gniew

W Przodkowie, 3 lipca w ramach Pikniku Rodzinnego, zorganizowany został turniej karcianej Baśki o Puchar Polski w czarną baśkę. W turnieju wystartowało 57 zawodników zgłoszonych w 14 drużynach, którzy rozegrali trzy rundy gier po 40 rozdań, według zasad czarnej baśki z asem jako najsilniejszym trumfem.

Pomóż im odbudować dom

Oznaki zbliżającej się zimy zwiastują upływ czasu, którego z dnia na dzień mamy coraz mniej, aby wspólnymi siłami zgromadzić niezbędne środki na remont dachu domu Pani Barbary Laskowskiej i Jej córek. Dlatego też ponownie apelujemy o wsparcie dla rodziny mieszkanki Jaźwisk, która po tragicznej śmierci męża została sama z pięciorgiem dzieci. Najmłodsza córka ma 2 lata, natomiast najstarsza lat 13. Na dodatek ponad stuletni dom, w którym mieszka wraz z córkami wymaga gruntownego remontu. Największą potrzebą jest remont dachu, którego koszt wyniósłby 50 tys. zł. Poza świadczeniem z pomocy społecznej, Pani Basia nie posiada żadnych dochodów, a z uwagi na wiek trzech najmłodszych córek nie jest w stanie podjąć zatrudnienia. W imię zasady, razem możemy więcej, pomóżmy rodzinie Państwa Laskowskich!

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części (Dz.U. z dnia 31 grudnia 2007 r., Nr 250, poz. 1873) zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, w następujących terminach : za pierwsze półrocze roku kalendarzowego – do końca lipca danego roku za drugie półrocze roku kalendarzowego – do końca stycznia roku następnego.

Witaj przygodo!

Wyjazdy na basen, kręgle oraz różnorodne zajęcia sportowe, wszystko to czeka na tych, którzy postanowili przeżyć wakacyjną przygodę z Gminnym Ośrodkiem Sportu w Gniewie. Szczegóły w załączniku. Zapraszamy serdecznie!

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

Starosta Tczewski wydał obwieszczenie, dotyczące wydania decyzji o pozwoleniu na przebudowę ulicy Hallera wraz z infrastrukturą techniczną w Gniewie. Szczegóły w załączniku.

Nie żyje Andrzej Grzyb

Z powodu śmierci Andrzeja Grzyba, senatora RP, promotora i wielkiego miłośnika Kociewia, pisarza, Samorząd Gminy Gniew składa najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom i Współpracownikom zmarłego.

KGW Rakowiec na XX Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego

W najbliższą sobotę, 9 lipca o godz. 11.00 w Lignowach Szlacheckich rozpocznie się XX Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego. Gminę Gniew na turnieju reprezentować będzie Koło Gospodyń Wiejskich z Rakowca. Organizatorami turnieju są: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet i lokalne Samorządy. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu i dopingowania naszego koła podczas turniejowych zmagań.

Zostań architektem wnętrz

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy ogłosił rekrutację na rok akademicki 2016/2017 na kierunek architektury wnętrz. Rejestracja trwa jeszcze do 8 lipca. Jeśli więc nie wiesz, jakie studia chcesz podjąć, a interesujesz się sztuką, posiadasz zmysł artystyczny, to może być oferta właśnie dla Ciebie. Szczegóły poniżej.

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z działań Mobilnych Punktów Informacyjnych na Pomorzu. Specjaliści ds. Funduszy Europejskich, w ramach prowadzonych działań, odwiedzą miejscowości województwa pomorskiego i w każdej z nich, jednego dnia będą dostępni dla osób zainteresowanych Funduszami Europejskimi. W Tczewie taki punkt dostępny będzie 8 lipca w godz. od 11.00 do 14.00.

11. Czwartki Poetyckie w Gniewie

W każdy czwartek lipca w murach gniewskiej biblioteki spotykają się miłośnicy poezji. Zapraszamy do fotorelacji z wczorajszego wieczoru i zapraszamy na kolejne spotkania, które odbywają się w każdy czwartek lipca o godz. 19.00 w Sali Kameralnej Biblioteki. Za tydzień spotkanie pt. „Świat wg. Pana Konstantego”.

Bursztynowa Miss Lata

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolskie wybory Bursztynowej Miss Lata 2016, które odbędą się jutro, tj. 9 lipca 2016 r. o godz. 18:00 w gniewskim zamku. Kibicuj razem z nami polskiej urodzie oraz podziwiaj ideał wdzięku, inteligencji i talentu.

Wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki "Nowa Holandia"

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki "Nowa Holandia", który odbędzie się w sobotę, 30 lipca 2016 r. Koszt wyjazdu: 15 zł/os. Szczegóły w załączniku.

Z wizytą w Japonii

Niespełna kilka dni temu powrócił do Gniewu, po niezwykłej przygodzie w stolicy Japonii, trener karate Kazimierz Marut. Przebywał on w Tokyo na zaproszenie Światowej Federacji Karate.

Poplenerowa wystawa bydgoskich studentów

Już za chwilę, tj. od godz. 16:00 serdecznie zapraszamy na wystawę poplenerową studentów Architektury Wnętrz UTP w Bydgoszczy, która odbędzie sięna rynku Starego Miasta w Gniewie. W programie wernisaż, loteria, wystawa projektu "Dzieci (z) Gniewu", wystawa fotograficzna pn. "Człowiek... z miłości stworzony do miłości", malowanie twarzy.

LO dla dorosłych

Trwa nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie. Jeśli ukończyłeś zasadniczą szkołę zawodową, gimnazjum lub 8-klasową szkołę podstawową, w gniewskiej placówce masz szansę zdobyć średnie wykształcenie. Możesz też podejść do egzaminu maturalnego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.zspgniew.pl oraz pod numerem telefonu 58 535 35 77.

Udana reaktywacja gniewskiego parku

W sobotę, 9 lipca Park Miejski w Gniewie ponownie tętnił życiem. Wszytko to za sprawą festyno-koncertu, którego inicjatorami byli członkowie gniewskiego Centrum Muzycznie Aktywnych: Tadeusz Lenz, Piotr Olszewski i Andrzej Bednarek, natomiast współorganizatorem wydarzenia była Powiatowa i Miejska Bibliotek Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie. Gratulujemy przedsięwzięcia!

Bo jak nie my, to kto?

W sobotę, 9 lipca w Lignowach Szlacheckich odbył się XX Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego. Panie rywalizowały w pięciu konkurencjach: kulinarnej, edukacyjnej, odzieżowej, wokalnej i tanecznej. Gminę Gniew na turnieju reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Rakowca.

Zwiedzanie wykopalisk

Od 4 lipca trwają badania archeologiczne w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wykopalisk codziennie o godz. 13.00. W niedziele, prace archeologów można oglądać tuż po mszy świętej o godz. 12.30.

Magdalena Profis z Gdańska Bursztynową Miss Lata 2016

Dwanaście najpiękniejszych dziewcząt z całej Polski wzięło udział w sobotnim finale wyborów Bursztynowej Miss Lata 2016 w Gniewie. Dzień ten na zawsze zapamięta Magdalena Profis z Gdańska, bo to właśnie ona została Bursztynową Miss Lata 2016. Pierwszą Wicemiss została Sabina Szkółka z Przemyśla, drugą Natalia Włodarska ze Szczecina. Serca zgromadzonej na gniewskim zamku publiczności podbiła Aleksandra Zatorska z Mąchocic Kapitulnych.

Komisja ds. zasobu mieszkaniowego informuje

Przewodnicząca Komisji ds. zasobu mieszkaniowego Gminy Gniew informuje, że zakończono aktualizację listy osób oczekujących na przydział lokalu z zasobu mieszkaniowego Gminy Gniew (aktualizacja taka odbywa się co 3 lata). Pomimo przesłanych do wnioskodawców indywidualnych informacji, jak również ogłoszeń na stronie internetowej gminy, w Nowinach Gniewskich, w siedzibach Inwest – Kom Sp. z o. o. oraz Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, wiele osób nie zaktualizowało swoich wniosków.

Zabawa wiejska w Szprudowie

Sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Szprudowo serdecznie zaprasza dorosłych mieszkańców na zabawę wiejską, która odbędzie się w sobotę, 23 lipca, o godz. 21.00 w świetlicy wiejskiej. Imprezę muzycznie uświetni DJ Guzi.

Wykopaliska archologiczne - relacja

Od 4 lipca trwają badania archeologiczne w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wykopalisk codziennie o godz. 13.00. W niedziele, prace archeologów można oglądać tuż po mszy świętej o godz. 12.30. Zapraszamy na krótką relację z jednego ze spotkań.

Plener malarski 2016 zwieńczony wernisażem powstałych obrazów

Dobiegł końca dwutygodniowy pobyt studentów pierwszego roku Architektury Wnętrz, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Efekty ich pracy można było zobaczyć podczas wczorajszego wernisażu na gniewskim rynku. Podsumowano również wystawę fotograficzna "Dzieci (z) Gniewu". Zobacz to na zdjęciach.

Piękne Miasto Gniew 2016 - podsumowanie

Komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych posesji w konkursie „Piękne Miasto Gniew 2016”. W kategorii „ogródki przy blokach wielorodzinnych” komisja postanowiła przyznać I miejsce Wspólnocie Mieszkaniowej Gniew przy ul. Partyzantów 5 i II miejsce Wspólnocie Mieszkaniowej Gniew przy ul. 27 Stycznia 8. W kategorii „Ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych” Komisja wyróżniła Przedszkole w Gniewie.

Ogłoszenie

Wydział Interwencji Kryzysowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie informuje, iż w okresie wakacyjnym (tj. od 1 lipca 2016 r.) nastąpi zmiana godzin pracy Wydziału Interwencji Kryzysowej PCPR w Tczewie. Nowe godziny otwarcia: poniedziałek - piątek w godzinach od 8:00 do 18:00.

Program monitoringu lasów

Ministerstwo Środowiska informuje, że w lasach wszystkich form własności na terenie całego kraju, w latach 2016-2020, będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów. Szczegółowe informacje w załączniku.

Podaruj komuś bezcenny dar życia - oddaj krew

Już dzisiaj, tj. 5 sierpnia, strażacy z gniewskiej OSP zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do uczestnictwa w akcji zbiórki krwi. Krew będzie można oddawać w na placu jednostki OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6 w godz. 8:30 - 13:30. Już dzisiaj pomyśl o tym, jak łatwo możesz uratować czyjeś życie i znajdź chwilę aby oddać krew 5 sierpnia.

Nabór do Ogniska Muzycznego na rok 2016/2017

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie ogłasza nabór do Ogniska Muzycznego na rok 2016/2017 w klasie fortepianu, gitary i akordeonu. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli. Zapisy w biurze księgowości gniewskiej biblioteki bądź pod nr tel. 58 535-25-62 wew.21.

  • Plakat

IX Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej Piaseczno 2016 odwołany

Z przykrością informujemy, że z powodu braku wystarczającej liczby chętnych IX Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej Piaseczno 2016 organizowany przez piasecką parafię, nie odbędzie się. Jednakże serdecznie zapraszamy na odpust Matki Bożej Szkaplerznej w Piasecznie, który odbędzie się w tę niedzielę, tj. 17 lipca.

Ostrzeżenie IMGW: uwaga na intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę pogody dla województwa pomorskiego na okres 14-16 lipca 2016 r. sporządzoną przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni.

Kondolencje

W związku ze śmiercią Matki dr hab. Małgorzaty Grupy, Przyjaciela Gniewu, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Gniew Rodzinie Zmarłej składają najszczersze wyrazy współczucia.

Tajemnice piaseckiego kościoła odkrywane przez archeologów

We wtorek, 12 lipca archeolodzy z Torunia, prowadzący badania w gniewskim kościele, rozpoczęli prace również w kościele pw. Narodzenia NMP w Piasecznie. To właśnie tam, badacze sprawdzają kryptę, znajdującą się pod prezbiterium miejscowego kościoła. Minęły zaledwie dwa dni badań, a odkrywców już zdumiewa zawartość krypty.

Juz oficjalnie: 2017 ustanowiony rokiem rzeki Wisły

Sejm RP przyjął uchwałę ustanawiającą 2017 – Rokiem Rzeki Wisły. W ten sposób polscy parlamentarzyści po raz pierwszy uhonorowali przepływającą przez środek naszego kraju rzekę - tak samo jak dotychczas honorowano bohaterów narodowych czy znaczące wydarzenia. Zdaniem fundacji Rok Rzeki Wisły, która reprezentuje Społeczny Komitet Obchodów i jest współpomysłodawcą inicjatywy, przyjęta przez Sejm uchwała przyczyni się do wypromowania Wisły jako unikalnego obszaru naturalnego i turystycznego, zwróci uwagę na jej potencjał edukacyjny i gospodarczy – zwłaszcza w skali lokalnej, a także – położy nacisk na jej rolę kulturo, a nawet państwowo – twórczą.

50 lat razem

W Urzędzie Stanu Cywilnego gościliśmy 8 par małżeńskich obchodzących pięćdziesiątą rocznicę ślubu. Złoci Jubilaci to:Państwo Łucja i Jan Nowaczewscy z Tymawy, Państwo Maria i Mieczysław Kamrowscy z Gogolewa, Państwo Maria i Bogdan Halmann z Gniewu, Państwo Jadwiga i Leon Badziong z Półwsi, Państwo Zofia i Gerard Balewscy z Jaźwisk, Państwo Teresa i Ginter Mitlewscy z Kursztyna, Państwo Łucja i Zygmunt Szwemin z Gniewu oraz Państwo Barbara i Jan Cyrczak z Piaseczna.

Burmistrz podpisała umowę na projekt rewitalizacji Starego Miasta

Dzisiaj, w Sali Ślubów Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie gościł Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Wizyta ta związana była z podpisaniem umowy na realizację projektu pn. „Gniew – miasto z charakterem”, przez burmistrz Marię Taraszkiewicz-Gurzyńską. Swojego Rotmistrza przywitali na placu Grunwaldzkim przedstawiciele Chorągwi Husarskiej Marszałka Województwa Pomorskiego.

11. Czwartki Poetyckie w Gniewie

W każdy czwartek lipca w murach gniewskiej biblioteki spotykają się miłośnicy poezji. Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z wczorajszego wieczoru i zapraszamy na kolejne spotkania, które odbywają się w każdy czwartek lipca o godz. 19.00 w Sali Kameralnej Biblioteki. Za tydzień spotkanie pt. „Maurycy i inni…”.

Archeowieści

Badania prowadzone przez toruńskich archeologów w Piasecznie przynoszą kolejne interesujące odkrycia. Badacze potwierdzają pochówek proboszcza Arendta, zmarłego w 1808 roku. Odkryli także jeden pochówek z roku 1781. Zawartość krypty, obok ciał duchownych, wypełniają także szczątki osób świeckich, a nawet dzieci. Znalezione w krypcie tkaniny, potwierdzają też zamożność zmarłych.

Siła jest w Nich!

Przypominamy o istnieniu Powiślańskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego "Siła jest w nas". Stowarzyszenie to łączy nie tylko osoby chore, ale również ich rodziny oraz przyjaciół. Znajdź w sobie siłę i wspólnie z nimi nie daj się chorobie!

Spływ kajakowy Szlakiem Krzyżackich Zamków

W sobotę, 23 lipca EkoCentrum Heliantus wraz z Tczewskim WOPR zaprasza wszystkich miłośników kajakarstwa na spływ Wisłą i Nogatem z Gniewu do Malborka. Wypływamy w sobotę o 9:00 z przystani w Gniewie, nie może Cię zabraknąć! Szczegóły w załączniku.

Przerwa w dostawie wody dla Pieniążkowa

Spółka Inwest-Kom informuje o zaplanowanej przerwie w dostawie wody dla Pieniążkowa w poniedziałek, 18 lipca w godz. od 9.00 do 15.00. Przerwa związana jest z modernizacja sieci. Spółka jednocześnie informuje, że trwają prace nad uruchomieniem serwisu SMS WODA również dla tej miejscowości. Serwis umożliwia klientom bezpłatne otrzymywanie komunikatów SMS o planowanych przerwach i awariach w dostawie wody.

Działaj lokalnie z "Działaj Lokalnie"

W piątek, 15 lipca, w siedzibie Fundacji Pokolenia w Tczewie, zgromadzili się inicjatorzy wspaniałych przedsięwzięć, którzy uzyskali dofinansowanie projektów w ramach programu "Działaj Lokalnie". Wśród grantobiorców nie zabrakło mieszkańców naszej gminy. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za realizację projektu.

Turniej piłkarski w Kursztynie zakończony

W sobotę, 16 lipca na boisku sportowym w Kursztynie odbył się V turniej piłkarski o Puchar Sołtysa Sołectwa Kursztyn. Po emocjonującej walce fair play wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Orliki Gniew, drugie Alcaprim Kursztyn, trzecie VIP. Kopernik i czwarte Orion Kursztyn. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Zapytanie ofertowe

Spółka Inwest-Kom zaprasza do składania ofert w zapytaniu ofertowym na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę oczyszczalni przydomowej dla szkoły podstawowej w Pieniążkowie. Szczegółowe dane i informacje do przygotowania oferty można uzyskać pod nr 58 535 23 18 wewn. 42. Oferty należy przesłać do 29 lipca 2016 r.

Wakacyjne gry i zabawy z Gminnym Ośrodkiem Sportu

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zaprasza na codzienne wakacyjne gry i zabawy, odbywające się w trakcie wakacji letnich na hali sportowej i boisku Orlik w Gniewie. Szczegóły na poniższym plakacie.

Dobry początek tygodnia

Miło nam poinformować, że wczoraj, 18 lipca, wpłynęło do Urzędu Miasta i Gminy Gniew pismo potwierdzające otrzymanie wsparcia w ramach projektu „Bezpieczna+”. Działaniami projektowymi, które rozpoczną się już we wrześniu tego roku, objętych zostanie 335 uczniów Gimnazjum im gen. J. Hallera.

Kwidzyński Festiwal Ulicznej Sztuki

Serdecznie zapraszamy do udziału w FUS-ach, Festiwalu Sztuki Ulicznej, który odbędzie się 30 lipca na Placu Jana Pawła II w Kwidzynie. Start o godz. 13.00. Oprócz ulicznych teatrów dla dzieci i dorosłych nie zabraknie także: second handu, pracowni rzeźby, kącika poezji, jazzowych przygrywek, darmowej waty cukrowej i konkursów z nagrodami.

Sprawdź jakie skarby kryje gmina Gniew

Tegoroczny lipiec w Gniewie to prawdziwa gratka dla miłośników archeologii. Oprócz odkryć związanych z rewitalizacją Starego Miasta, pasjonaci historii podglądać mogą prace archeologów w kościele św. Mikołaja w Gniewie i w świątyni w Piasecznie. W najbliższą niedzielę, 24 lipca, archeolodzy oprowadzać będą po piaseckim kościele około godz. 10.00, a w gniewskiej świątyni ok godz. 13.30. Ponadto w kościele św. Mikołaja archeolodzy oprowadzać będą także w tym tygodniu każdego dnia o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy!

Krzyżacy kontra Kociewiacy

Już dziś zapraszamy Państwa na festiwal dziedzictwa regionalnego Krzyżacy kontra Kociewiacy. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 w niedzielę 31 lipca. W programie m.in. pokazy tańców, walki rycerskie i zabawy kociewsko- regionalne.

Warsztaty Gospel 2016

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie, a co za tym idzie 4 dni koncertów takich gwiazd jak: Maryla Rodowicz, Skaldowie, Ira, Ray Wilson & Genesis Classic Orchestra. Obok tych wielkich muzyków na scenie zaprezentują się także uczestnicy muzycznych warsztatów. Jeśli więc lubisz śpiewać, chcesz podszkolić swój warsztat wokalny i wystąpić obok profesjonalistów, zgłoś się już teraz!

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż 20 lipca 2016 r. Zarządzeniem Nr 85/16 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik Nr 2 do w/w Zarządzenia.

Odkryj nową stronę internetową gniewskiego Zakładu Produkcji Kruszyw

Prosta, przyjazna, nowoczesna i czytelna. Bogata w zdjęcia i filmy. Odwiedź nową witrynę gniewskiego Zakładu Produkcji Kruszyw i poznaj jego historię, misję oraz szczegóły dotyczące wydarzeń, w które regularnie się angażuje.

Wakacje z teatrem i Panem Kleksem

W pierwszych dniach wakacji przedszkolne Smerfy odkrywały tajemnice teatru dzięki licznym zajęciom przygotowanym przez panie przedszkolanki, jak również dzięki odwiedzinom „Teatru 3.5” z Dzierzgonia. Aktorzy przeprowadzili dla maluchów warsztaty ruchowo-teatralne, podczas których dzieci uczyły się mowy swojego ciała. Uwieńczeniem zajęć była nauka chodzenia na „mini szczudłach”.

Kamienica przy Sobieskiego 13 w rozbiórce

Trwa rozbiórka budynku przy ul. Sobieskiego 13. Prace mają potrwać do końca lipca, a wykonuje je Zakład Usługowo-Handlowy Hydro-Instal. Poniżej kilka zdjęć z rozbiórki.

Europejski konkurs

Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUPCN) organizuje konkurs na Europejską Nagrodę w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA). W roku za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiedzialna jest Słowacja, jako kraj sprawujący prezydencję w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2016 r. W imieniu organizatora, zapraszamy do udziału w konkursie, którego tematem jest „Zapobieganie przestępstwom przeciwko osobom starszym”.

Dzieci (z) Gniewu - zapraszamy po odbiór zdjęć

Przypominamy, że w Referacie Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew, mieszczącym się na placu Grunwaldzkim (biuro przy Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki) wciąż można odbierać zdjęcia dzieci, biorących udział w akcji "Dzieci (z) Gniewu". Wydrukowane fotografie są wspaniałą pamiątką, którą można podarować najbliższym. Zapraszamy po odbiór!

Zakaz parkowania

W związku z organizowanym w każdą sobotę targowiskiem miejskim na rynku Starego Miasta, w godz. od 6.00 do 14.00 zamknięty zostanie ruch w części północnej i zachodniej pierzei placu Grunwaldzkiego. W związku z powyższym prosimy nie parkować samochodów w tych częściach rynku. Za utrudnienia przepraszamy!

Dotacji ciąg dalszy

Tym razem dobre wieści spłynęły z Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Urząd Miasta i Gminy Gniew otrzymał 28 tys. zł dofinansowania na odrestaurowanie grobów 11 żołnierzy pochowanych na cmentarzu parafialnym katolickim, przy ul. Gdańskiej w Gniewie.

Rowerem z Powiśla na Kociewie

Prawie 100 miłośników dwóch kółek uczestniczyło w 2.  Powislańsko - Kociewskim Rajdzie Rowerowym, który odbywał się w miniony weekend 23 i 24 lipca. Jak tłumaczy Piotr Kończewski z Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie, data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę, dzięki czemu aktywnie połączono Kociewie z Powiślem. Uczestnicy rajdu mieli możliwość zobaczenia najpiękniejszych miejsc po obu stronach Wisły.

Obwieszczenie Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku zawiadamia o przystąpieniu do konsultacji społecznych projektu planu przeciwdziałania skutkom suszy, w regionie wodnym Dolnej Wisły wraz z projektem prognozy oddziaływania na środowisko, w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Szczegóły w załączonym obwieszczeniu.

Afrykański Pomór Świń

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje, że w związku z wystąpieniem w Polsce czwartego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świni domowej, istnieje realne zagrożenie wirusa ASF na terytorium kraju.

Koncert młodzieżowej orkiestry symfonicznej w Kwidzynie

W niedzielę, 31 lipca o godzinie 19.30 w katedrze w Kwidzynie odbędzie się koncert młodzieżowej orkiestry symfonicznej pod kierunkiem Stefana Geigera z Bremy i połączonych chórów: PSM w Gdańsku i 441 Hz, które przygotowali Anna Wilczewska i Filip Cieszyński. W ich wykonaniu usłyszymy wiele utworów w tym Requiem d-moll Mozarta. Szeregi chóru zasila dwoje gniewian – Joanna Kirsenstein i Filip Cieszyński. Serdecznie zapraszamy!

Tego nie ma nawet w Luwrze, czyli co odkryto w piaseckiej krypcie

Dobiega końca kolejny sezon prac archeologicznych w gminie Gniew. Tym razem archeolodzy i historycy zajęli się nie tylko kościołem św. Mikołaja w Gniewie, ale też świątynią pw. Narodzenia NMP w Piasecznie. I tam właśnie w tym roku natrafiono na najcenniejsze znaleziska. Mimo, że badana kryta była wcześniej wielokrotnie plądrowana, naukowcy trafili w niej na ślady wyjątkowej tkaniny. W środę, 27 lipca, na miejscu badań w Piasecznie odbędzie się konferencja prasowa, podsumowująca dotychczasowe znaleziska.

Uwaga-burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia dziś burz z gradem.

Dzień Raka i Owcy

Z okazji dnia Raka i Owcy Sołtys z Radą Sołecką oraz KGW i OSP Rakowiec zapraszają na Festyn Rodzinny, który rozpocznie się o godz.17.00 w sobotę, 30 lipca w świetlicy wiejskiej. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych i seniorów. Po konkursach będzie ognisko, a następnie zabawa dla młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

Wiejska potańcówka w Półwsi

Sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Półwieś serdecznie zaprasza mieszkańców na wiejską potańcówkę nad jeziorem, która odbędzie się w sobotę, 30 lipca. Impreza potrwa od godz. 20.00 do 03.00 rana.

Czas na dokształcanie

W Malborku powstał  Instytut Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych. Uczelnia oferuje 45 kierunków studiów podyplomowych. Wiele z nich nastawionych jest na kształcenie kadry pedagogicznej. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, przede wszystkim w formie warsztatowej.

Eko wakacje z Heliantusem, czyli wakacyjna przygoda z gniewską przyrodą

Z początkiem lipca rozpoczęły się wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Gniew. Przez kolejne 2 tygodnie dwie grupy - młodsza i starsza poznawały świat przyrody skupiony w mieście i jego okolicach.

 

Europejska Nagroda w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości

Trwa nabór projektów do krajowych eliminacji konkursu „Europejskiej Nagrody w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości”. W roku bieżącym za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiedzialna jest Słowacja, jako kraj sprawujący prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Tematem konkursu i konferencji jest „Zapobieganie przestępstwom przeciwko osobom starszym” (ang. Prevention of crimes committed on elderly people).

Kajakami na Malbork

Kolejny już spływ za nami, więc czas na małe podsumowanie. W sobotę, 23 lipca, grupa 27 kajaków wyruszyła z dawnej przystani promowej w Gniewie. Uczestnicy spływu, w asyście drona, który robił zdjęcia do publikacji o szlakach kajakowych Pomorza, obrali kurs na Malbork. Jak zawsze towarzyszyli im ratownicy wodni.

Pokaz fajerwerków w sobotę

Informujemy, że w związku z organizowaną w najbliższy weekend Vivat Vasą, na terenie Wzgórza Zamkowego, w sobotę, 30 lipca ok. godz. 22.00 odbędzie się pokaz fajerwerków. Za nadmierny hałas organizatorzy przepraszają, niemniej zapraszają do oglądania.

11. Czwartki Poetyckie w Gniewie

W każdy czwartek lipca w murach gniewskiej biblioteki spotykają się miłośnicy poezji. Przedstawiamy galerię zdjęć z minionego wieczoru i zapraszamy na kolejne spotkania, które odbywają się w każdy czwartek lipca o godz. 19.00 w Sali Kameralnej Biblioteki. Kolejne spotkanie pt. „Ocalimy od zapomnienia…”.

Zmiana godzin udzielania porad prawnych w sierpniu w Gniewie

Pierwszego i drugiego sierpnia w Gniewie Radca Prawny będzie udzielał porad prawnych według zmienionego harmonogramu, czyli 2 godziny dłużej. 1 i 2 sierpnia radca przyjmować będzie w godz. od 8.00 do 14.00. Pozostałe dni i godziny udzielania porad nie ulegną zmianie.

Mobilny Punkt Informacyjny w Tczewie

Specjaliści ds. Funduszy Europejskich, w ramach prowadzonych działań 12 sierpnia, w godz. od 11.00 do 14.00 odwiedzą Dom Przedsiębiorcy w Tczewie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na bezpłatne indywidualne konsultacje dotyczące wsparcia z Funduszy Europejskich.

Vivat Vasa 2016

W najbliższy weekend 30 i 31 lipca za zamku w Gniewie uczestniczyć będzie można w inscenizacji bitwy dwóch Wazów z 1626 roku, czyli Vivat Vasie. W programie: egzercerunki wojsk autoramentu polskiego i cudzoziemskiego, histeryczny mecz polsko-szwedzki, gniewski turniej husarski. W sobotę o godz. 20.00 zachęcamy do udziału w spektaklu historycznym, po którym ulicami starego miasta przejdzie parada wojsk i publiczności z pochodniami. Serdecznie zapraszamy!

Smaczne wakacje

Za nami trzeci tydzień radosnych wakacji organizowanych w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' w Gniewie. Czas ten spędzono pod hasłem: "Z Łasuchem w kuchni". Przedszkolaki zapoznawały się z książką kucharską, stworzyły też swoją własną.

Zapraszamy na ostatni czwartek poetycki

W każdy czwartek lipca w murach gniewskiej biblioteki spotykali się miłośnicy poezji. Już dziś, zapraszamy na kolejny czwartek poetycki pt. „Ocalimy od zapomnienia”. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Do osób produkujących mięso

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie, mając na uwadze potrzebę rzetelnego poinformowania obywateli o obowiązkach wynikających z aktualnych przepisów prawa, dotyczących produkcji mięsa pozyskiwanego na użytek własny, przekazuje ulotkę informacyjną.

Zmiany w organizacji ruchu!

Szanowni Państwo, mieszkańcy placu Grunwaldzkiego, w dniu 31 lipca na gniewskim rynku odbywać się będzie VI Festiwal Dziedzictwa Regionalnego „Krzyżacy kontra Kociewiacy”. W związku z tym, w niedzielę, 31 lipca zmieniona zostanie organizacja ruchu na starym mieście. Zamknięcie ruchu nastąpi po północnej i zachodniej stronie rynku w godz. od 8.00 do 21.00. Zwracamy się, więc z prośbą o nie parkowanie samochodów w tych częściach rynku. Za utrudnienia przepraszamy.

Uwaga na burze z gradem!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Darmowe podręczniki szkolne

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2016/2017 liczba uczniów uprawnionych do korzystania z darmowych podręczników w szkole będzie większa. Rządowym programem w zakresie darmowych podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych od września zostaną objęci uczniowie klas: I-V szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum.

Zawyją syreny

W poniedziałek, 1 sierpnia, o godz.17.00, w Gniewie, tak jak i w całym kraju, zawyją syreny alarmowe. Sygnał upamiętnić ma rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

11. Czwartki Poetyckie w Gniewie

W każdy czwartek lipca w murach gniewskiej biblioteki spotykali się miłośnicy poezji. Prezentujemy dziś Państwu galerię zdjęć z wczorajszego wieczoru, które nosiło tytuł „Ocalimy od zapomnienia” .

Formularze wniosków o przyznanie pomocy i inne dokumenty zatwierdzone

Informujemy, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zatwierdziła formularze wniosków o przyznanie pomocy, wniosków o płatność, instrukcji do wniosków i związanych z nimi innych dokumentów. Jest to ważna wiadomość dla beneficjentów zainteresowanych pozyskaniem wsparcia za pośrednictwem LGD "Wstęga Kociewia" w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.