Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Miś Maciuś świętował szóste urodziny

Swoje 6. urodziny świętował Miś Maciuś, młody mieszkaniec ul. Sambora w Gniewie. Z tej to właśnie okazji, w piątek, 1 lipca, w Ogrodzie Historii, odbyło się wielkie urodzinowe przyjęcie. Obecni na zabawie goście zaśpiewali jubilatowi gromkie „Sto lat”, a Ks. Zbigniew Rutkowski, proboszcz gniewskiej parafii odsłonił figurkę Wiewiórki Walentynki, nowej sąsiadki Misia. Tego dnia spółce Inwest-Kom wręczono również Nagrodę Misia Maciusia „Naj – Deko za Trwałe Upiększanie Miasta”.

Miś Maciuś pojawił się w Gniewie 1 lipca 2010 roku. Od 6 już lat integruje mieszkańców miasta na swoim urodzinowym przyjęciu. Jak na jubilata przystało, co roku gwarantuje swoim gościom niezapomnianą zabawę. Tradycyjnie, dużą popularnością wśród najmłodszych, cieszyło się malowanie twarzy. Muzycznie gościom czas umilał pan Wiesław Igielski.

Podczas urodzinowego przyjęcia wręczono nagrodę Misia Maciusia „Naj – Deko za Trwałe Upiększanie Miasta”. W tym roku uhonorowano spółkę Inwest-Kom wraz ze wspólnotą mieszkaniową plac Grunwaldzki 44 za staranne odnowienie tej kamienicy wraz z freskami oraz barokowymi drzwiami, jedynymi takimi w mieście. - W tej nagrodzie fascynujące jest to, że jej laureaci nie poprzestali na upiększaniu miasta, ale czynią to nadal – mówił pomysłodawca nagrody, ks. Rutkowski. - Niech piękno nas zaraża - apelował duchowny.

- Nagroda ta zobowiązuje do dalszego upiększania miasta. Wierzymy, że właśnie rozpoczęta inwestycja na rynku również przyczyni się do poprawy wizerunku Gniewu – powiedział prezes Inwest – Komu, Jakub Jaskólski, który wraz z Danutą Bruchwald odebrał nagrodę z rąk ks. proboszcza.

Warto dodać, że pierwszym laureatem tej nagrody był pan Dariusz Okoński za odrestaurowanie spichlerza przy ul. Jakusz Gostomskiego, w następnym roku państwo Speth, właściciele pięknie wyremontowanej kamienicy na ul. Piłsudskiego. W 2015 roku nagrodę otrzymała spółka FAMA za budynek Centrum Badawczo-Rozwojowego przy ul. Kopernika.

Data publikacji: 2016-07-04 09:17
  • 6. urodziny Misia Maciusia
  • 6. urodziny Misia Maciusia
  • 6. urodziny Misia Maciusia
  • 6. urodziny Misia Maciusia
  • 6. urodziny Misia Maciusia
  • 6. urodziny Misia Maciusia
  • 6. urodziny Misia Maciusia
  • 6. urodziny Misia Maciusia
  • 6. urodziny Misia Maciusia

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.