Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Powiśle i Kociewie rowerem

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wspólnie z Urzędem Miejskim w Kwidzynie, Urzędem Miasta i Gminy Gniew, Urzędem Gminy Nowe oraz Gminą Smętowo Graniczne zapraszają na imprezę rowerową: 2. Powiślańsko­-Kociewski Rajd Rowerowy. W dniach 23-24 lipca aktywnie połączymy Powiśle z Kociewiem. Data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę. Zapisów na Rajd można dokonać telefonicznie (58 531 37 41), bądź mailowo (info@kociewie.eu).

Jeszcze 4-5 lat temu byłoby to utrudnione... I choć w prostej linii to zaledwie kilka kilometrów, to droga nie była łatwa - zwłaszcza kiedy ze względu na warunki na rzece nie kursował prom. Za to od trzech lat mieszkańcy Powiśla i Kociewia mogą już z łatwością dostać się na drugą stronę. Zbudowany most ułatwił komunikację mieszkańcom, ale i turystom. Od tego czasu sąsiedzi odwiedzają sąsiadów, wzrósł ruch turystyczny...

Zeszłoroczny sukces organizacyjny imprezy pozwolił na zaplanowanie kolejnej edycji w roku bieżącym. Trasa została tak opracowana, aby możliwe było odwiedzenie najbardziej urokliwych zakątków po obu stronach królowej rzek Polski.

- Kociewski brzeg Wisły to również Nowe, ale i cały obszar na południe aż do Świecia i Chrystkowa – podkreśla Zbigniew Lorkowski, Zastępca Burmistrza Nowego. - To bardzo ciekawe tereny, świetne do turystyki rowerowej. Mamy fragment Wiślanej Trasy Rowerowej, szlak Grzymisława oraz szlak Napoleona. W tym roku będziemy gościć rajd na terenie naszej gminy.

W tym roku start jest po powiślańskiej stronie Wisły, a więc zgodnie z umową, i nazwa adekwatna: powiślańsko-kociewski. Rajd ruszy z Kwidzyna o godz. 10:00. Pierwszego dnia do przejechania będzie nieco ponad 50 km, nocleg w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór - bagaże będą przewożone!) przewidziany jest w szkole w Nowem. Trasa powiedzie przez Leśnictwo Bogusze-Sadlinki-Nowy Dwór– Korzeniewo-Opalenie-Wiosło-Kozielec-Milewko-Nowe. W niedzielę natomiast, w drodze powrotnej z Nowego na Powiśle, do pokonania będzie również ok. 50 km przez Rychławę - Lalkowy - Frącę - Kopytkowo - Smętowo - Wyręby - Piaseczno - Tymawę - Jaźwiska - Korzeniewo do Kwidzyna.

- Budowa mostu skróciła drogę z Powiśla na Kociewie, zmniejszyła się odległość do pokonania, a też skróciliśmy dystans do wzajemnych działań - podkreśla Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie. - Przede wszystkim dzielimy się informacjami o odbywających się wydarzeniach na naszych terenach oraz choćby współorganizaujemy ten rajd.

Zapisów na Rajd można dokonać telefonicznie (58 531 37 41), bądź mailowo (info@kociewie.eu).

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

Data publikacji: 2016-07-05 08:31
  • Powiśle i Kociewie rowerem
  • Powiśle i Kociewie rowerem
  • Powiśle i Kociewie rowerem

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.