Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Dobry początek tygodnia

Miło nam poinformować, że wczoraj, 18 lipca, wpłynęło do Urzędu Miasta i Gminy Gniew pismo potwierdzające otrzymanie wsparcia w ramach projektu „Bezpieczna+”. Działaniami projektowymi, które rozpoczną się już we wrześniu tego roku, objętych zostanie 335 uczniów Gimnazjum im gen. J. Hallera.

Gmina Gniew w maju 2016 r. złożyła wniosek do Wojewody Pomorskiego o wsparcie w ramach projektu „Bezpieczna+”. Autorzy projektu tj. nauczyciele gimnazjum założyli, że jego celem ma być kształtowanie otwartości i budowanie pozytywnego klimatu szkoły, oraz zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia tych działań.

W ramach projektu zagospodarowany zostanie teren zieleni na obszarze gniewskiego gimnazjum (działka o obszarze ponad 17 arów) dla stworzenia bezpiecznego i przyjaznego miejsca, służącego do odpoczynku i integracji młodzieży w czasie przerw lekcyjnych, jak również w czasie wolnym od zajęć. Zagospodarowane miejsce ma także posłużyć do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych, terapeutycznych, szczególnie terapii ruchowej, zajęć wychowania fizycznego dla uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w różnym stopniu, jak również dla dzieci o kształceniu specjalnym.

W ramach projektu prowadzone będą także warsztaty m.in. dotyczące zachowań agresywnych oraz przemocy wśród młodzieży, organizowane będą konkursy i pikniki, a na terenie szkoły, boiska i parku przestrzeni zielonej koło szkoły zainstalowany zostanie monitoring.

Działania te pozwolić mają w sposób trwały wypromować aktywność uczniów, wskazać właściwe wzory wykorzystania czasu wolnego, zintegrować szkołę z otoczeniem, ukształtować poprawne więzi interpersonalne między uczniami i nauczycielami, przeciwdziałać problemom typu agresje, dyskryminacja. Wszystkie działania planowane są dla całej społeczności szkolnej, dzięki czemu w „naturalny” sposób zostaną w nie włączeni uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Całkowity koszt działań projektowych to około 62 tys. zł, z tego dofinansowanie ze środków zewnętrznych wynosi ponad 47 tys. zł.

Realizacja projektu „Bezpieczna +” odbywać się będzie od 1 września 2016 roku do 31 grudnia 2016 roku.

Data publikacji: 2016-07-19 12:57

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.