Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Eko wakacje z Heliantusem, czyli wakacyjna przygoda z gniewską przyrodą

Z początkiem lipca rozpoczęły się wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Gniew. Przez kolejne 2 tygodnie dwie grupy - młodsza i starsza poznawały świat przyrody skupiony w mieście i jego okolicach.

Poszukiwania zaczęto od samego miasta, a dokładniej od podglądania życia pustułek zamieszkujących kościelną wieżę. Były tez próby znalezienia największego drzewa i oczywiście szukanie poukrywanych w różnych zakamarkach miasta punktów. Kolejny dzień to wycieczka nad Wisłę, pomiary czystości wody i chwytanie w siatkę planktonową najmniejszych mieszkańców królowej naszych rzek. W pracowni Orange budowaliśmy proste filtry mechaniczne i testowaliśmy ich skuteczność w zależności od rodzaju zanieczyszczeń.  

Środowe zajęcia odbywały się w Wielkich i Małych Walichnowach, gdzie uczestnicy poza obserwacją przyrody brali udział w grze turystycznej. Quest poprowadził i o nizinnie opowiadał jej znawca i miłośnik, pan Mariusz Śledź.  Młodzi przyrodnicy poznali trochę historii tego miejsca i walk,  jakie przez setki lat toczyli mieszkańcy Niziny z zalewającą ich domy Wisłą. W czwartki w gniewskim parku  szukano drzew i  krzewów. Poznawano rośliny dna lasu i sąsiadujących z nim łąk, było też trochę zadań sprawnościowych oraz przyrodniczych zagadek.

Jak co roku kilka razy pogoda spłatała nam figla, deszczowe momenty uczestnicy spędzali na wykonywaniu gipsowych modeli roślin i zwierząt, rozwiązywaniu zagadek   oraz wykonując prace z modeliny. Podsumowanie połączone z zabawami oraz piknikiem z ogniskiem odbyło się na terenie EkoCentrum Heliantus skąd wszyscy wrócili do Gniewu z upominkami i nagrodami i zapewnieniem, że w przyszłym roku widzimy się ponownie.

Galeria zdjęć z ekologicznych wakacji dostępna jest na stronie: https://www.facebook.com/GminaGniew/photos/?tab=album&album_id=1057472914301519.

Data publikacji: 2016-07-26 11:05
  • Eko wakacje z Heliantusem, czyli wakacyjna przygoda z...
  • Eko wakacje z Heliantusem, czyli wakacyjna przygoda z...
  • Eko wakacje z Heliantusem, czyli wakacyjna przygoda z...

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.