Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Dukty leśne, polne drogi, mało uczęszczane asfalty, szlaki rowerowe...

W tym roku Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE już dwukrotnie zapraszała na rajdy rowerowe przez siebie organizowane. Rowerzyści przemierzali pogranicze kociewsko-kaszubskie w maju, w lipcu zaś - Powiśle i nadwiślańskie Kociewie. Sierpień to czas tradycyjnego Kociewsko-Borowiackiego Rajdu Rowerowego.

- W kalendarzu imprez rowerowych na Kociewiu nie może zabraknąć tego sztandarowego wydarzenia. To już po raz dziewiętnasty odbędzie się ten rajd - mówi z dumą Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. - Wielu uczestników już od kilku tygodni nie może się doczekać, dopytując o trasę czy możliwość zapisów.

Tym razem zbiórkę uczestników zaplanowano na Placu Tumskim w Pelplinie. W sobotnie przedpołudnie, 13 sierpnia, o godz. 10.00, gdzie spod bazyliki katedralnej uczestnicy ruszą w kierunku Kulic i Nowej Cerkwi, potem przez Grabowo, Pączewo do Skórcza, następnie przez Wdę i Ocypel do Borzechowa. Tego dnia uczestnicy przejadą ok. 54 km, nocleg (dla chętnych) w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór - bagaże będą przewożone wozem technicznym!) przewidziany jest w szkole w Borzechowie.

Drugiego dnia trasa poprowadzi z Borzechowa z powrotem do Pelplina przez: Zblewo, Pinczyn, Semlin, Starogard Gdański, Kolincz i Klonówkę a do pokonania będzie ok. 46 km.

- Nasze rajdy to nie są wyścigi czy zawody sportowe - wyjaśnia Piotr Kończewski. - W rekreacyjnym tempie, z wieloma postojami przemierzamy najciekawsze tereny Kociewia, testujemy Kociewskie Trasy Rowerowe, które są częścią wojewódzkiego systemu tras rowerowych w Pomorskim.

Tegorocznemu rajdowi towarzyszy hasło promujące turystykę rowerową w województwie: ! Pomorskie kołem się kręci.

- Nasze rajdy to też szeroka współpraca wielu podmiotów, w szczególności naszych Partnerskich Samorządów - dodaje Emilia Laskowska z LOT KOCIEWIE. - Na trasie będą czekały przygotowane przez nich poczęstunki, o rowery zaś, w razie awarii, zadba: ZepsutyRower.pl - partner techniczny rajdu.

Zapisy przyjmowane są telefonicznie, bądź mailowo: tel. 58 531 37 41, info@kociewie.eu

Data publikacji: 2016-08-01 13:20
  • Dukty leśne, polne drogi, mało uczęszczane asfalty, szlaki...
  • Dukty leśne, polne drogi, mało uczęszczane asfalty, szlaki...
  • Dukty leśne, polne drogi, mało uczęszczane asfalty, szlaki...

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.