Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zabiegamy o czystą Wisłą- Run Wisła w gminie Gniew

Dwóch pasjonatów aktywnego i zdrowego stylu życia, Andrew Mossop i Alan Parsons, postanowiło przebiegnąć od źródeł do samego ujścia Wisły. Ich celem było zwrócenie uwagi na ogólny stan rzeki i promowanie troski o środowisko. Do swojej akcji zapraszali wszystkich zainteresowanych. Dzisiaj (23.08) biegną z Opalenia do Tczewa, a towarzyszy im ponad 20 mieszkańców opaleńskiego Zapowiednika.

Run Wisła to nazwa akcji, która rozpoczęła się 30 lipca u źródeł Wisły, a zakończy 24 w Gdańsku. – Nie mogę w to uwierzyć. Nasz szalony plan się udał i dobiega końca. To niesamowite- mówił tuż przed wybiegnięciem z Opalenia Andy Mossop. –Jesteśmy normalnymi wariatami, którzy chcieli przez tę akcję pokazać, że każdy może biegać. Przez ten miesiąc zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc. I nie da się ukryć, że wasza okolica, tutaj niedaleko Opalenia należy do najpiękniejszych z nich. Trochę gorzej wygląda to jednak w okolicach elektrowni- dodał Alan Parson.

Biegaczom już z Grudziądza do Opalenia towarzyszyła grupa mieszkańców Zapowiednika, a duża, po ponad 20 osobowa grupa dołączyła do nich na trasie między Opaleniem, a Tczewem, czyli przedostatniego dnia ich wyprawy. W środę, 24 sierpnia, ich przygoda dobiegnie końca. Tego dnia bowiem zaplanowali dobiec do Gdańska, czyli do celu swojej podróży.

Miłośnicy przyrody i sportu przebiegali średnio 50 km dziennie niezależnie od pogody. Raz tylko zdarzyło im się na chwilę przerwać trasę, ze względu ulewę. Podczas trasy biegnącej przez teren gminy Gniew, też czekały na nich chmury i deszcz, oni jednak zdawali się w ogóle nie zwracać na to uwagi.

Filmy i zdjęcia z trasy śledzić można na stronie: https://www.facebook.com/runwisla/.

Data publikacji: 2016-08-23 13:10
  • Zabiegamy o czystą Wisłą- Run Wisła w gminie Gniew
  • Zabiegamy o czystą Wisłą- Run Wisła w gminie Gniew
  • Zabiegamy o czystą Wisłą- Run Wisła w gminie Gniew

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.