Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

W krainie Piotrusia Pana i w wiosce Indian

Ostatnie dwa tygodnie wakacji w Bajecznej Krainie przyniosły dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Początkowo, maluszki wkraczając w świat książek, przedstawiały swoje ulubione postacie, a uwieńczeniem baśniowych opowieści była wizyta babć,  które czytały smerfom przeróżne bajki.

Oprócz bajek czytanych Przedszkolaki znalazły się również we własnym kinie, dość nietypowym, dlaczego? Maluszki siedziały w piżamkach oglądając bajki na wielkim ekranie. Były zachwycone. W piątek, 19 sierpnia, przedszkolaki wybrały się w podróż z Piotrusiem Panem, który zabrał ich do swojego świata zabaw. Tego dnia bawiono się z powietrzem, poznawano jego właściwości, przeprowadzano doświadczenia, śpiewano i tańczono.

W kolejnym tygodniu dzieci zaprezentowały swoje zdolności artystyczne. Zapoznały się z techniką decoupage, za pomocą, której wykonały przepiękne wazony dla swoich bliskich. Następnie zaprezentowały ciekawe kompozycje malarskie oparte na wielobarwnych plamach, stworzonych poprzez wydmuchiwanie zabarwionej farbą wody za pomocą słomki.
U końca tygodnia wszyscy przenieśli się do wioski Indian. Początkowo, przedszkolaki odziane w etniczne stroje ochoczo ruszyły do wspólnego stawiania i dekorowania indiańskich namiotów. Następnie maluchy zmierzyły się z indiańskimi sprawnościami takimi jak: strzał z procy, czy rzut do celu. Na zakończenie dnia Indianie udali się na zasłużony odpoczynek do swoich namiotów, gdzie czekała na nich owocowa niespodzianka.

Po tak uroczo spędzonych wakacjach przedszkolaki z niecierpliwością czekają na nadejście nowego roku przedszkolnego.

 

Więcej zdjeć z przedszkola na stronie: <link>.

Data publikacji: 2016-08-30 10:19
  • W krainie Piotrusia Pana i wiosce Indian
  • W krainie Piotrusia Pana i wiosce Indian
  • W krainie Piotrusia Pana i wiosce Indian

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.