Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Apel do rodziców

Drodzy rodzice wakacje szybko minęły i już ponownie nasze dzieci wróciły do szkoły, dlatego też pragniemy przypomnieć jak będzie wyglądała praca w gabinecie profilaktyki i promocji zdrowia w gniewskiej podstawówce.

Na początku należy uzupełnić brakującą dokumentację, a w szczególności braki w badaniach bilansowych dzieci 6 i 7 letnich (klasy pierwsze). Jeżeli posiadacie Państwo wykonane bilanse (dziecko było zbadane w przychodni) proszę przynieść taki bilans do wychowawcy klasy lub jeszcze lepiej bezpośrednio do gabinetu pielęgniarki w szkole.

Następną sprawą będzie sprawdzenie czystości włosów aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wszawicy w szkole i jakże często nieprzyjemnym rozmowom z nami oraz pretensjom że dziecko przyniosło wszy ze szkoły (ale można zarazić się na podwórku, w sklepie, w kościele, na placu zabaw, u fryzjera).

Dalej będą wykonywane badania przesiewowe w kl. V i badania do lekarskiego bilansu zdrowia w kl. III.

Równolegle we wszystkich klasach NFZ zobowiązuje nas do prowadzenia NADZOROWANEGO SZCZOTKOWANIA ZĘBÓW preparatami z podwyższoną zawartością FLUORU - czyli nielubianą przez dzieci FLUORYZACJĄ. Będzie wykonywana co 5 - 6 tygodni sześć razy w ciągu roku szkolnego. Zwracam się z prośbą do WAS - RODZICE aby podobnie do ubiegłego roku wpłacić do wychowawcy lub skarbnika klasowego po 3 złote na zakup jednorazowych szczoteczek przeznaczonych do tych zabiegów. Dzięki temu dziecko ma pewność że myje ząbki czystą nie używaną i tylko jego szczoteczką.

Na bieżąco prowadzimy ambulatorium dla uczniów.

Wasze pielęgniarki szkolne: Katarzyna Borys I Urszula Lorbiecka.

Data publikacji: 2016-09-02 14:13

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.