Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Weź udział w konkursie i pokaż, jak widzisz świat gniewskich legend!

Tajemnicze zamki, magiczne rzeki, lasy pełne zjaw i duchów, zwierzęta mówiące ludzkim językiem, zaklęte skarby, zaczarowane drzewa… Jak uczniowie szkół podstawowych wyobrażają sobie scenerię gniewskich legend? Zachętą do odpowiedzi na to pytanie jest konkurs plastyczny Zakładu Produkcji Kruszyw. Na autorów najciekawszych prac czekają fantastyczne nagrody – tablety marki Lenovo!

Zbliża się jesień, a wraz z nią coraz krótsze, szare i deszczowe dni. Niesprzyjająca pogoda nie stanowi jednak żadnych ograniczeń dla wyobraźni! Przeciwnie – długie wieczory zachęcają do spędzania czasu z książką i przeniesienia się do baśniowej rzeczywistości. Dlatego to właśnie lokalne podania i legendy są motywem przewodnim konkursu Zakładu Produkcji Kruszyw. Bajkowa tematyka konkursu nawiązuje do trwających w mieście obchodów „Roku Kronikarzy Gniewskich”.

Historia miasta opowiedziana słowami baśni i legend – tak w skrócie wygląda idea konkursu „Gniew w baśni zaklęty” – mówi Joanna Wachowska, kierownik ds. komunikacji Zakładu. Konkurs ma poruszyć wyobraźnię i wrażliwość artystyczną uczniów, a także zachęcić ich do przedstawienia własnej bajkowej wizji miasta. Nie zapominajmy też o walorze edukacyjnym – poprzez lekturę baśni, dzieci poznają ważny aspekt historii, czyli lokalną kulturę – dodaje.

Konkurs nie mógłby odbyć się bez zaangażowania pracowników Referatu Promocji i Informacji UMiG Gniew, którym serdecznie dziękuję za wsparcie, inspiracje i udostępnienie cennego źródła baśni – książki „Legendy i podania Ziemi Gniewskiej” – podsumowuje.

Zasady i adresaci konkursu

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z miasta i gminy Gniew.  Zadaniem uczestników jest zapoznanie się z baśniami zawartymi w książce „Legendy i podania Ziemi Gniewskiej” pod red. Anny Czyżewskiej, a następnie pokazanie za pomocą dowolnej techniki plastycznej, jak wyobrażają sobie bohaterów przeczytanych historii. Pełen zbiór legend będzie dostępny na kruszywagniew.pl oraz gniew.pl.

Prace konkursowe mogą być np. wycinankami, obrazami, rysunkami lub kolażami – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i… rozmiar – praca musi zmieścić się w formacie A3.

Termin i miejsce składania prac

Gotowe prace uczniowie mogą składać do 31 października 2016 r. u swojego nauczyciela prowadzącego, (u którego dostępny będzie także regulamin konkursu). Na zwycięzców czekają nagrody jak z bajki! Dla autorów najlepszych prac organizatorzy przygotowali 10 tabletów marki Lenovo oraz nagrody niespodzianki.

Zachęcamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z gminy Gniew, by pozwolili zadziałać magii swojej wyobraźni!

 

Data publikacji: 2016-09-05 09:33
  • Plakat

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.