Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Uwaga na wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje Ostrzeżenie Meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Ważne dla przedsiębiorców

Informujemy, że w dniach 17-31 października 2016 r. przyjmować będziemy wnioski o przyznanie pomocy na działania w ramach przedsięwzięcia „Mały może szybciej, czyli tworzenie nowoczesnych miejsc pracy w mikro i małych przedsiębiorstwach”.

Weź udział w konkursie plastycznym!

W imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego - Mieczysława Struka, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie pn. „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!”. Szczegóły dostępne w załącznikach.

Ważne dla NGO

Starosta Tczewski - Tadeusz Dzwonkowski serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na coroczne spotkanie przedstawicieli Samorządu Powiatu Tczewskiego z organizacjami pozarządowymi, które odbędzie się 6 października 2016 r. (czwartek) o godzinie 16:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie przy ul. Piaskowej 2 w sali obrad Rady Powiatu (pok. nr 138).

Złote Gody Państwa Ireny i Stefana Szczeblewskich

Państwo Irena i Stefan Szczeblewscy z Brodów Pomorskich obchodzili 01.10.2016 Jubileusz Złotych Godów. Jubilaci w otoczeniu kochających dzieci i wnuków zachowali pogodę ducha i radość życia.

Miej wpływ na wizerunek swojego miasta!

Władze Miasta i Gminy Gniew zapraszają  do współuczestnictwa w tworzeniu lokalnego programu rewitalizacji miasta Gniew! Otwarte spotkanie konsultacyjne odbędzie się 24 października o godzinie 14:00 w Sali Kameralnej na Placu Grunwaldzkim 16/17 w Gniewie.

Skontaktuj się z nami

Nie możesz lub masz problemy aby skontaktować się z odpowiednim pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy Gniew? Pod tym adresem: https://www.gniew.pl/471,urzad-miasta-i-gminy?tresc=21155 znajdą państwo niezbędne dane teleadresowe poszczególnych referatów Miasta i Gminy Gniew. Zapraszamy.

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 na Gniewskim Uniwersytecie III Wieku

3 października b.r. w Refektarzu Zamku Gniew odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego. Co prawda, nie było Gaudeamus igitur, ale równie pięknie i dostojnie zabrzmiał na początku hymn Gniewa. Licznie stawili się stęsknieni za aktywnym udziałem w zajęciach słuchacze GUTW (ponad 100 osób). Swoją obecnością zaszczycili uroczystość pani Maria Tarszakiewicz – Gurzyńska – burmistrz Miasta i Gminy Gniew, pan Tomasz Sikora – wiceburmistrz MiG Gniew, pani Jadwiga Mielke – dyrektor PiMBP w Gniewie oraz pani Mariola Plath – przedstawiciel Domu Pomocy Społecznej w Gniewie.

 • Inauguracja roku akademickiego 2016/2017
 • Inauguracja roku akademickiego 2016/2017
 • Inauguracja roku akademickiego 2016/2017
 • Inauguracja roku akademickiego 2016/2017
 • Inauguracja roku akademickiego 2016/2017
 • Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

Moje miasto wolne od nałogów

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gniewie zaprosiła uczniów ze szkół z tereny gminy Gniew na zajęcia edukacyjne pt. „Moje miasto wolne od nałogów”. Głównym celem zajęć było uświadamianie istnienia problemu nałogów w najbliższym otoczeniu.

Kupieckim szlakiem po gniewskiej starówce

Na spotkaniu ewaluacyjnym w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki zebrali się uczestnicy projektu Otwarte Zabytki organizowanego przez Centrum Cyfrowe w Warszawie. Gniewski projekt nosił tytuł Kupieckim Szlakiem po gniewskiej starówce. Instytucjami prowadzącymi projekt były: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Konkurs plastyczny „W umyśle wielkich malarzy”

Konkurs plastyczny organizowany przez Muzeum w Gniewie został zakończony. Spośród zgłoszonych prac wybrano trzy, którym przyznano równorzędne I miejsca, a cztery kolejne prace otrzymały wyróżnienia. Prace wszystkich uczestników zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, której otwarcie odbędzie się 5 października 2016, o godz. 12.00 w Muzeum w Gniewie.

 • Znasz tego psa?
 • Znasz tego psa?
 • Znasz tego psa?

Wspomnienie wakacji w Jeleniu

Od początku wakacji w Jeleniu odbywały się różnego rodzaju zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dla starszych mieszkańców. Między innymi zajęcia świetlicowe - 2 razy w tygodniu, tenis stołowy, piłkarzyki, zajęcia plastyczne, kulinarne, wycieczka rowerowa, bieganie, spacer, plener malarski, nordic walking, mecze piłki nożnej, piłka plażowa i ognisko w Leśnictwo Pólko.

Fotografują, inwentaryzują, podpowiadają, czyli ASP w Gniewie

Dwudniowe warsztaty dla studentów Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych rozpoczęły się w Gniewie w samo południe 4 października. Młodzi ludzie pod okiem ekspertów dokonywać będą „inwentaryzacji” Gniewu.

Czytać każdy może

8 września br., w Gimnazjum w Gniewie, rozpoczęła działalność „Czytelnia na drugim piętrze”. Codziennie podczas dużej przerwy każdy miłośnik dobrej książki może poczytać swoje bestsellery, jak i szkolne lektury. Do dyspozycji jest sala nr 23 oraz ławeczki na korytarzu. Pomysł przypadł uczniom do gustu.

Ruszył projekt „Bezpieczna +”

1 września br., w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, rozpoczęto działania w ramach projektu „ Bezpieczna +”. Jego celem jest kształtowanie otwartości wśród uczniów oraz budowanie pozytywnego klimatu szkoły, a także zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia tych zadań. W ramach realizowanego przedsięwzięcia zagospodarowany zostanie teren zielony znajdujący się w obrębie szkoły, zainstalowany zostanie monitoring, odbyły się już pierwsze warsztaty profilaktyczne. Ogłoszono także konkursy dla uczniów na zagospodarowanie placu oraz jego nazwę. Realizacja projektu „Bezpieczna +” potrwa do 31 grudnia 2016 roku.

Keramzyt Szprudowo z kompletem punktów

W miniony weekend rozegrana została 6 kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017. Keramzyt Szprudowo pokonał Sobieskiego Gniew 3:0. Drużyna Keramzytu w tabeli aktualnie zajmuje 9 miejsce, ma na koncie 7 pkt. Sobieski Gniew uplasował się na 14 pozycji, na razie bez punktów. Z trybun mecz gniewskich drużyn oglądał Radosław Michalski, Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który przyjechał do Gniewu na zaproszenie Michała Bąkowskiego, prezesa Keramzytu Szprudowo oraz Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie. Sportowiec ocenił grę gniewskich piłkarzy.

Sportowo, rozrywkowo i edukacyjnie - podsumowujemy wiosnę i lato z Zakładem Produkcji Kruszyw

Długie i słoneczne wiosenno-letnie dni motywowały do działań, których nie zabrakło w Zakładzie Produkcji Kruszyw. Ciekawe pomysły i mnóstwo energii włożonej w organizację wydarzeń zaowocowały setkami zadowolonych uczniów i mieszkańców Gniewu. Pracowano również nad stroną www, którą w nowej odsłonie można oglądać od lipca. Zakład Produkcji Kruszyw zakończył sezon aktywnie, jako sponsor tytularny III Biegu Gniewskiego.

Gniewianie na zawodach strzeleckich w Iławie

W niedzielę, 2 października odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Iławy w Strzelaniu z Broni Kulowej. Wśród ponad pięćdziesięciu zawodników do rywalizacji stanęło dwóch mieszkańców Gniewu: Piotr Wentlandt oraz Mateusz Gliniecki, startujący w barwach Kwidzyńskiego Klubu Strzeleckiego VIS. Piotr Wentlandt zajął miejsce 13, Mateusz Gliniecki (debiutant) nieco dalszą-jednak równie dobrą lokatę.

Torba medyczna RO1 dla OSP Jeleń - Polak Potrafi

Ochotnicza Straż w Jeleniu zbiera pieniądze na torbę medyczną  RO1 dla jednostek OSP niewłączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Kwota 1500 zł powinna zaspokoić kosztochłonność zakupu. Aby finansowo wesprzeć strażaków wystarczy zarejestrować się na portalu www.polakpotrafi.pl i przelać dowolną kwotę na podany na stronie nr konta bankowego. 

Nauka programowania realizowana w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu

Od października 2016 r. do czerwca 2019 r. w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w  Opaleniu prowadzone będą dwie kolejne innowacje. Obie związane są z nauką podstaw programowania – zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum.

Kot uratowany przez strażaków z OSP Gniew

Dnia 04.10.2016 (tj. wtorek) strażacy z OSP Gniew zostali wezwani do wydostania zwierzaka z trudno dostępnego miejsca. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali kota zakleszczonego w rurze. Po wykonaniu dostępu, za pomocą sprzętu burzącego oraz przeczyszczeniu rury, malucha wydostana na zewnątrz.

W umyśle wielkich malarzy

Dzisiaj, tj. 5 października w gniewskim muzeum można było podziwiać prace małych i dużych artystów, którzy uczynili wizję odległej przeszłości bardziej kolorową. Nie bez przyczyny więc, ich trud został nagrodzony podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej.

Baranus IV w Opaleniu

Szkółka Jeździecka PASJA zaprasza wszystkich miłośników koni i jeździectwa na imprezę BARANUS, która odbędzie się 15 października 2016 r. o godz. 11.00. w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka w Opaleniu.

Uzyskaj wsparcie!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących założyć własną działalność gospodarczą! Spotkania informacyjne odbędą się w Subkowach, Tczewie i Pelplinie, ale również w Gniewie w Sali Kameralnej na pl. Grunwaldzkim 16/17.  Program spotkania dotyczy przede wszystkim pozyskiwania funduszy na działalność gospodarczą.

Leśna galeria

04.10.2016r. wszystkie klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej w Gniewie wyruszyły na nietypowe zajęcia do lasu w Brodach Pomorskich, realizując treści z bloku tematycznego „Leśna galeria”.

Rusza 7. kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017!

Kolejny weekend to kolejna szansa na punkty w klasyfikacji grupowej. Tym razem Sobieski Gniew, na własnym boisku, podejmować będzie drużynę GDKiS Ostaszewo, natomiast Keramzyt Szprudowo, w Kwidzynie, spotka się z miejscowym Rodłem II.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Pod koniec września w domu kultury w Opaleniu zorganizowano Święto Pieczonego Ziemniaka. Jest to coroczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Podczas imprezy było ognisko i pieczone ziemniaki oraz wiele konkursów, gier i zabaw związanych z ziemniakiem.

Brawo Wy!

Zaangażowanie oraz gotowość gniewskich strażaków do niesienia pomocy, w tym przypadku bezbronnemu, uwiezionemu w rurze kociakowi, spotkały się z pozytywną reakcją wielu portali internetowych oraz internautów. O akcji druhów z OSP Gniew pisało się na stronach internetowych. "Brawo Wy!", " Brawo chłopaki, jesteście wspaniali", "Szacuneczek", to tylko jedne z wielu komentarzy, które pojawiły się pod wiadomością.

Październik miesiącem różańca świętego

Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie serdecznie zaprasza na Nabożeństwo Różańcowe. Modlitwa dla dorosłych odbywa się codziennie o godz. 17.30, w niedziele i święta o godzinie 17.00. Dzieci do modlitwy zapraszamy we wszystkie poniedziałki, środy i piątki października o godzinie 16.30. Przypominamy, że modlitwa Różańcowa jest częścią duchowego przygotowania do I Komunii Świętej i Bierzmowania.

Niezwykły gość z Indii

W miniony wtorek Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu gościł ojca Marie Chinnappan OMI - dyrektora Aśramu Aanmodaya koło Kanchipuram w Tamil Nadu w Indiach. Jest on wykładowcą w seminarium duchownym Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Tamil Nadu. Ojciec zachęcał wszystkich do dialogu międzyreligijnego i nauczania medytacji chrześcijańskiej. W trakcie spotkania odbyły się również krótkie warsztaty medytacji. 

Wystartuj po lepszą przyszłość!

Rusza trzecia edycja programu stypendialnego "Wiedza Start"! Jeśli jesteś uczniem III klasy gimnazjum, interesują Cię przedmioty ścisłe i na testach gimnazjalnych chcesz dać z siebie wszystko, wystartuj po lepszą przyszłość i zostań stypendystą programu "Wiedza Start". Stypendium ufundowane jest przez Zakład Produkcji Kruszyw otrzymają czterej najzdolniejsi uczniowie, którzy w częściach matematycznej i przyrodniczej na egzaminie gimnazjalnym osiągnął najwyższą średnią arytmetyczną uzyskanych punktów.

Pokaz fajerwerków

Dzisiaj, 7 października około godziny 22.30 na zamku w Gniewie odbędzie się pokaz fajerwerków. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do oglądania oraz przepraszamy za przerwanie ciszy nocnej.

Muzyka Aborygenów w gniewskim przedszkolu

W miniony czwartek w Przedszkolu w Gniewie rozbrzmiały dźwięki muzyki etnicznej. Przedszkole gościło Pana Sławka Głowala – artystę i pasjonata muzyki etnicznej, który przywiózł ze sobą ciekawe instrumenty. Dzięki temu dzieci poznały muzykę etniczną, sięgającą korzeniami zamierzchłej przeszłości oraz ściśle wiążącej się z obrzędami, rytuałami, zwyczajami i tradycją grup etnicznych, między innymi Aborygenów i Nigeryjczyków.

Konsultacje Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2017 rok

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu "Rocznego programu współpracy gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2017 rok". Konsultacje potrwają od 10 do 24 października 2016 r. Szczegóły poniżej.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. "Popularyzacja idei wolontariatu poprzez organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2016 roku".

Oferta pracy - laborant

Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie poszukuje osoby na stanowisko Laborant (umowa na zastępstwo). Szukają osoby o wykształceniu minimum średnim. Mile widziane kierunki chemiczne lub pokrewne.   

Klimakterium 2 - menopauzy szał!

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedziano już wszystko... Mylono się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! „Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał” powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych!

Zapraszamy do udziału w pracach komisji konkursowej ds. oceny ofert konkursowych

W związku z ogłoszonym 7 października otwartym konkursem ofert, na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. „Popularyzacja idei wolontariatu poprzez organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2016 r.”, zapraszamy zainteresowane organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów, będących przedstawicielami organizacji pozarządowych, do Komisji konkursowej, która dokona oceny merytorycznej i finansowej złożonych ofert w ramach ww. konkursu.

Nowa przychodnia już czynna!

Informujemy, że od 10 października na os. Kopernika w Gniewie, działa nowa przychodnia zdrowia - PELMED. Wszystkie wizyty w nowo otwartej przychodni realizowane są w oparciu o kontrakt z NFZ, więc oczywiście dla pacjentów są bezpłatne! Telefon do rejestracji: (058) 536-11-25

Ogłoszenie o konsultacjach Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2017 rok

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Rocznego programu współpracy gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust.3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2017 rok”. Konsultacje potrwają od 10 do 24 października 2016 r. Poniżej opublikowane zostały: ogłoszenie o konsultacjach, formularz konsultacyjny oraz projekt programu.

Wygrana KS Mewa Gniew!

Ogromne brawa należą się młodym piłkarzom z KS Mewa Gniew, którzy wygrali 3:0 ze Stolem Gniewino. Tym samym objęli 7 miejsce w tabeli Pomorskiej Ligii Juniorów D1 z dorobkiem 10 punktów. Oby tak dalej!

Terminarz pracy Rady Miejskiej

Przedstawiamy dziś Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji na miesiąc październik. Miejscem posiedzeń jest biuro obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17.

Rolniku, weź udział w konferencji!

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddział w Starym Polu zaprasza na konferencję wojewódzką „Działania na rzecz rozwoju gospodarstw rolnych”, która odbędzie się 19 października 2016 r. o godz. 10.00 w Starym Polu. W programie m.in. obrót ziemią rolną w świetle nowych zmian ustrojowych, wspieranie rozwoju gospodarstw rolnych i kredytowanie agrobiznesu.

Złote Gody Państwa Janiny i Jerzego Romaników

Państwo Janina i Jerzy Romanikowie z Gniewa przeżyli razem 50 lat i tym samym doczekali się pięknego Jubileuszu Złotych Godów. W dzień, w którym przed pięćdziesięcioma laty zawierali małżeństwo czyli w sobotę 8 października, liczna rodzina zebrała się w Urzędzie Stanu Cywilnego aby uczestniczyć w dekoracji Jubilatów "Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska. Były również z serca płynące życzenia i kwiaty.

Brak wody w Piasecznie

Informujemy, że przyczyną braku wody w miejscowości Piaseczno jest awaria sieci wodociągowej. Obecnie trwa jej usuwanie. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Keramzyt Szprudowo wygrywa 8:0 z Rodło II Kwidzyn!

W miniony weekend rozegrana została 7 kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017. Keramzyt Szprudowo pokonał aż 8:0 Rodło II Kwidzyn. Drużyna Keramzytu w tabeli aktualnie zajmuje 7 m-ce i ma na koncie 10 pkt. Sobieski Gniew zremisował z drużyną GDKiS Ostaszewo 2:2. W tabeli zajmuje 14 pozycję o ma na koncie 1 pkt.

Próbna ewakuacja

W piątek, 7 października 2016 r. w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, przeprowadzona została próbna ewakuacja. Tuż po godzinie 9:00, po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami przeszli drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko „Orlik”. Na boisku nauczyciele złożyli odpowiedni meldunek. Wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę i salę sportową.

Ostnicowe Parowy Gruczna i ruchanki z fjutem czyli jak opowiadać o Kociewiu...

To będzie pierwsze tego typu wydarzenie na terenie Powiatu Świeckiego! 24 października w rulewskim Pałacu Hanza, na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz Starostwa Powiatowego w Świeciu, spotkają się osoby związane z lokalną i regionalną turystyką, by wspólnie z innymi wyjątkowymi gośćmi podzielić się branżowymi doświadczeniami, wysłuchać prelekcji, podyskutować o problemach...

Przed nami 8 kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017!

Kolejny weekend to następna szansa na punkty w klasyfikacji grupowej! Tym razem Sobieski Gniew spotka się na wyjeździe z drużyną Spójnia Sadlinki, natomiast Keramzyt Szprudowo podejmować będzie przed własną publicznością Relax Ryjewo. Oba spotkania rozegrane zostaną 15 października br.

Codzienność przedszkolaków z Jelenia

Przedszkole w Jeleniu jest niezwykle ciekawym i sympatycznym miejscem, w którym dzieci uczą się kreatywności i każdego dnia zdobywają cenną wiedzę. Przedszkole jest otwarte na potrzeby dzieci i rodziców, promuje działania twórcze oraz zdrowie dzieci. Zapewnia dzieciom rozwój na najwyższym poziomie, zawsze stawiając na aktywność własną dziecka prowadzącą do aktywności twórczej i kreatywności w życiu. Dlatego każdy dzień w tym miejscu jest ciekawy i nastawiony na wszechstronny rozwój dzieci.

Olimpiada matematyczna

W czwartek, 29 września odbyła się część testowa zawodów pierwszego stopnia XII Olimpiady Matematycznej Juniorów. Olimpiadę organizuje Instytut Matematyczny PAN z Warszawy.

Jesień na wsi

We wtorek, 4 października Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej w Pieniążkowie zorganizował uroczystość pt. Jesień na wsi. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni przedszkolacy, dzieci z zerówki i uczniowie klas II-VI.

Kolejne kamery w gimnazjum

Kolejne kamery zawieszone zostały na budynkach gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Tym razem prace prowadzone były na budynku sali gimnastycznej i przybudówki. Monitoring obejmie także szkolny teren zielony. Prace prowadzone są w ramach projektu „ Bezpieczna +”.

 • Plakat

Mistrzostwa w Biegach Przełajowych

Dnia 22 września odbyły na stadionie miejskim Mistrzostwa Gimnazjum w Biegach Przełajowych. Uczniowie startowali w swoich grupach wiekowych, podzieleni na chłopców i dziewczęta. Ci pierwsi mieli do pokonania dystans 1000 metrów, dziewczyny biegły 800 metrów.

Koncert laureatów

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Parafia św. Mikołaja w Gniewie serdecznie zapraszają na koncert laureatów XVIII Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej A.D. 2016, który odbędzie się 15 października (sobota) o godz. 14.00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie.

Laureaci Przeglądu Pieśni Religijnej już znani

Po występach młodych wokalistów wyróżniono najlepszych solistów i zespoły. Poziom był bardzo wysoki, więc wybranie zwycięzców było naprawdę wyzwaniem dla komisji.

Oferta pracy

Firma PPUH "Pal - Pol" Sp. zo.o. w Prabutach zatrudni osoby przy produkcji opakowań drewnianych - ok. 15 osób (mężczyźni i kobiety).

Mistrzostwa powiatu w szachach drużynowych

W miniony poniedziałek, w gmachu Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie odbyły się mistrzostwa powiatu w szachach w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Zawody w kategorii Szkół Ponadgimnazajalnych odbyły się w dniu 11.10.2016r. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie przy współudziale SZS i GOS w Gniewie.

Modlitwa w intencji zmarłych samorządowców

W czwartek, 13 października minął rok od śmierci śp. Wojciecha Szulca, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Pamiętamy o Nim, jak o innych Pracownikach Samorządu Gminy Gniew, którzy odeszli już do wieczności. Dlatego też zapraszamy na mszę świętą w intencji Zmarłego i pozostałych pracowników gniewskiego magistratu, która odbędzie się 22 października o godz. 18.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Otwarcie programu Shuttle Time

W dniu 07.10.2016r. o godzinie 15:00 w Sali Kongresowej AWFIS w Gdańsku nastąpiło uroczyste otwrcie programu Shuttle Time organizowanego przez Polski Związek Badmintona oraz Pomorską Federację Sportu. Głównym założeniem programu jest uczynienie z badmintona jednej z najbardziej popularnych dyscyplin szkolnych.

Turniej przedszkolaków- zdrowo i sportowo

W sobotę, 8 października, odbył się Powiatowy Turniej Przedszkolaków o Puchar Starosty Tczewskiego, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. W zawodach tych wzięły udział starszaki z 3 przedszkoli powiatu tczewskiego, w tym dzieci z Gniewu.

Dzień Edukacji Narodowej

W imieniu Samorządu Gminy Gniew, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia dyrektorom, nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziękujemy za wrażliwość na potrzeby młodych ludzi, trud i oddanie codziennej pracy. Niech Wam nigdy nie zabraknie cierpliwości w wychowaniu młodzieży. Życzymy także dużo zdrowia, optymizmu oraz pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym.

XXIX Gniewskie Spotkania Kameralne

W każdy czwartek listopada, serdecznie zapraszamy na XXIX Gniewskie Spotkania Kameralne, organizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie. Szczegółowy program spotkań dostępny jest poniżej. Pierwszy koncert Tango Argentino, odbędzie się 3 listopada na Zamku w Gniewie.

Informacja o wyborze wniosków na realizację inicjatywy lokalnej

Informujemy, że rozpatrzone zostały wnioski na realizację zadań publicznych Gminy Gniew w ramach inicjatywy lokalnej, których realizacja nastąpi w 2017 roku. Decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, po uwzględnieniu rekomendacji Komisji Konkursowej, wybrane zostały do realizacji inicjatywa "Aktywny Rakowiec" oraz inicjatywa pn. "Przygotowanie przestrzeni publicznej pod teren rekreacyjny na osiedlu Leśnym w Tymawie".

Zmiany w organizacji ruchu

Prace rewitalizacyjne na terenie starego miasta w Gniewie idą pełną parą. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z najświeższymi informacjami dotyczącymi objazdów i prowadzonych prac.

Przerwa w dostawie wody na placu Grunwaldzkim

Z powodu prac związanych z rewitalizacją Starego Miasta w poniedziałek, 17 października od godz. 9.00 do godz. 12.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców placu Grunwaldzkiego pierzei północnej. Za utrudniamy przepraszamy!

15 października brak wody w Kuchni

W związku z awarią na sieci wodociągowej w Kuchni, w sobotę 15 października od godz. 7.30 nastąpi tam przerwa w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela obchodzony jest w Polsce 14 października, w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. To święto wszystkich pracowników oświaty. W czwartek, 13 października br., uczniowie Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, przygotowali z tej okazji krótki program artystyczny. Krótki rys historyczny działalności KEN, humorystyczne scenki i wesołe piosenki wszystkim przypadły do gustu. „Dziękuję za życzenia, za to, że nas uhonorowaliście. Dzień Edukacji to też Wasz dzień, bo bez uczniów szkoła nie miałaby sensu” – mówiła do gimnazjalistów Pani Dyrektor Ewa Grudzińska.

Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej

W miniony czwartek, w Szkole Podstawowej w Gniewie, odbyła się wzruszająca uroczystość przygotowana przez uczniów klasy III e pod kierunkiem swoich nauczycieli oraz pani pedagog. Zaproszeni na nią zostali obecni i byli pracownicy szkoły. Montaż słowno – muzyczny przeprowadzono w formie rozrywkowej. Zwieńczeniem wieczoru był piękny występ chóru Cantores Minores pod kierunkiem Pani Izabeli Chyły. Piosenkę solo wykonała chórzystka - uczennica klasy VIb Olga Mozgiel.

Uczniowie w EduParku

W miniony piątek, we wczesnych godzinach porannych, uczniowie klasy IVb i Vc Szkoły Podstawowej w Gniewie wraz z opiekunami, wyruszyli do EduParku – Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. O godzinie 9.00 trafili na warsztaty pt. „Chemia w pigułce”, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych edukatorów, eksperymentowali: przesypywali, przelewali, mieszali substancje chemiczne o różnych właściwościach, z którymi obcują na co dzień. Samodzielnie, poprzez zabawę, badali prawa przyrody z pięciu dziedzin. Wykonywali moc zadziwiających eksperymentów, a wszystko po to aby stwierdzić, że nauka nie musi być nudna – może bawić i fascynować.

Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej

W środę, 12 października w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się Zawody Gminne w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych oraz Szkół Podstawowych Wiejskich. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy i GOS w Gniewie.

Znaleziono klucze

Wczoraj, 16 października na placu Grunwaldzkim znaleziono klucze. Właściciela prosimy o kontakt z Referatem Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew pod nr tel. 58 535 40 21.

Dzień Nauczyciela w Polskim Gronowie

W poprzednim tygodniu we wszystkich szkołach obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. O tej uroczystości nie zapomniano również w Szkole Podstawowej w Polskim Gronowie. Korzystając z okazji, uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za trud i pracę włożoną w ich nauczanie. Całość przypieczętowało piękne przedstawienie z udziałem dzieci.

Tczewska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt

W sobotę, 8 października br. w sali Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie zainaugurowano rozgrywki III Edycji Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Do Ligi zgłosiło się 12 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne i gimnazjalne z terenu miasta Tczewa oraz powiatu tczewskiego, a nawet dwie drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego.

Zmiana przepisów zgłaszania trzody chlewnej

Pod koniec września zmieniły się przepisy dotyczące zgłaszania znakowania i przemieszczeń trzody chlewnej. Obrót zwierzętami nieoznakowanymi jest niezgodny z prawem. Posiadacz ma obowiązek znakowania zwierząt gospodarskich.

Gminne zawody w piłkę nożną halową

W środę, 12 października, w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Gniew w halową piłkę nożną. Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły: ZS Opalenie, Szkoła Podstawowa w Polskim Gronowie, Szkoła Podstawowa z Gogolewa oraz gospodarze SP Gniew.

Dzień seniorów

Dnia 15 października 2016, jak co roku, Klub Seniora – Wesoła Jesień obchodził swoje święto. W Dniu Seniora nie zabrakło chętnych uczestników. Ulubione upominki sfinansowano ze środków Gminy Gniew w ramach projektu "Gniewski Fundusz Minigrantów 2016" realizowany przez Stowarzyszenie CAG.

Jakub Szmit zwycięzcą Wielkiej Maciejewskiej

Miłośnicy koni i dobrej zabawy, po raz czwarty, spotkali się w Opaleniu na dorocznej imprezie Hubertus - Baranus, która odbyła się w sobotę, 15 października. 36 konnych uczestniczyło w gonitwach za lisem, Wielkiej Maciejewskiej oraz Baranusie. Tegorocznym laureatem Wielkiej Maciejewskiej został Jakub Szmit, który bezbłędnie pokonał około 300-metrowy tor w czasie 28,51 s.

Ktoś ma ochotę na wspólne strzelanie?

W imieniu Patryka Pokorskiego, serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników strzelectwa oraz tych, którzy chcieliby spróbować swoich umiejętności, do strzelnicy. Na miejscu możesz postrzelać z łuku, muszkietu, karabinu pneumatycznego oraz broni gazowej. Otwarte dzisiaj od 17:00 do 18:00. Strzelanie z łuku jedyne 5 zł za godzinę.

Dzień Papieski

W niedzielę, 16 października 2016 r. z okazji Dnia Papieskiego młodzież ZSP Gniew zaprezentowała w gniewskim kościele program słowno - muzyczny. Dzień Papieski obchodzony jest w tym roku pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Dlatego też w przygotowanym przez uczniów programie znalazły się informacje na temat miłości bliźniego, sensu pozostawania miłosiernym oraz konieczności szukania właściwych autorytetów.

Ważne dla przedsiębiorców

Informujemy, że 17 października, ruszył nabór wniosków  o przyznanie pomocy na działania w ramach przedsięwzięcia „Mały może szybciej, czyli tworzenie nowoczesnych miejsc pracy w mikro i małych przedsiębiorstwach”. Nabór potrwa do 31 października br.

Informacja dla interesantów

Uprzejmie informujemy, że środa, 19 października br. nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz z powodu wyjazdu służbowego. Za niedogodności przepraszamy.

Żelazne Gody

Państwo Teresa i Aleksander Fitzek z Gniewu obchodzili piękny Jubileusz 65-lecia małżeństwa czyli Żelazne Gody. Jubilatów odwiedziła Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska z serdecznymi życzeniami i pięknym koszem kwiatów. Sympatycznym Jubilatom życzymy w zdrowiu doczekania Kamiennych Godów.

Gminna Gimnazjada w Badmintonie

W poniedziałek, 17 października do rywalizacji na poziomie gminy przystąpili badmintoniści z Zespołu Szkół w Opaleniu oraz Gimnazjum w Gniewie. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt. Mistrzostwa Gminy rozgrywano do trzech wygranych pojedynków, każdy pojedynek do dwóch wygranych setów, do 11 punktów. Zobacz, kto reprezentować będzie naszą gminę na zawodach szczebla powiatowego, które odbędą się 27 października w Gniewie.

Złote jubileusze

Trzy pary małżeńskie doczekały Złotych Godów. Pięćdziesiątą rocznicę ślubu obchodzili Państwo Urszula i Augustyn Rąbała z Gniewu, Państwo Agnieszka i Zygmunt Czarneccy z Półwsi oraz Państwo Barbara i Edmund Rulewscy z Rakowca. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska. Były z serca płynące życzenia i kwiaty. W miłej atmosferze wspominano minione lata. Drogim Jubilatom życzymy w zdrowiu doczekania Diamentowych Godów.

Ważne dla rolników

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w terminie od  29 września 2016 r. do dnia 28 października 2016 r.

Ślubujemy!

Dzisiejszy ranek był bardzo ważny dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie. Odbyło się bowiem pasowanie, które niewątpliwie wszystkie maluchy zapamiętają na długo. Z chwilą mianowania, ośmioro rozweselonych dzieci rozpoczęło swoją długą przygodę ze szkołą.

Konkurs NEONET

Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, bony zakupowe dla pierwszych 60 osób, pokazy kulinarne, promocje i obniżki cen na cały asortyment – to wszystko czeka na klientów, którzy 20 października przybędą na Wielkie Otwarcie NEONET w Tczewie. Po krótkiej przerwie salon NEONET wznawia działalność w tym mieście, w całkiem nowej lokalizacji, w budynku Kaufland przy ulicy Kwiatowej. Start imprezy – już o godzinie 9:00!

Policjanci w przedszkolu

Dnia 12 października, Przedszkole w Gniewie gościło funkcjonariuszy gniewskiego Komisariatu Policji. Dzięki takim lekcjom, dzieci już od najmłodszych lat zapoznawane są z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Nakręceni na pomoc

Każdy z nas słyszał o akcji zbierania plastikowych nakrętek. Tym razem gromadząc je możemy pomóc konkretnej osobie, Ireneuszowi Osińskiemu z Gniewu. Mężczyzna potrzebuje wsparcia na rehabilitację, która jest mu niezbędna, aby mógł samodzielnie funkcjonować. Miejsca, w których zostawiać można nakrętki dla Ireneusza to: biuro Referatu Promocji i Informacji UMiG Gniew, Szkoła Podstawowa w Gniewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, Bar Zamkowa, Pizzeria CK, Pracownia Orange i Bar Podzamcze.

O funduszach europejskich

Dnia 17 października w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Czas na kibicowanie

W najbliższą niedzielę, 23 października, na gniewskim Orliku rozegrany zostanie turniej piłkarski dzieci rocznika 2007. Impreza odbędzie się pod patronatem Banku Spółdzielczego, a naprzeciwko siebie staną 9-latki z Gniewu, Tczewa, Pinczyna i Malborka. Start godzina 13.00. 

Wyniki 8 kolejki sezonu piłkarskiego

W miniony weekend rozegrana została 8 kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017. Keramzyt Szprudowo uległ 2:3 Relaxowi Ryjewo. Drużyna Keramzytu w tabeli aktualnie zajmuje 8 m-ce, ma na koncie 10 pkt. Sobieski Gniew uległ drużynie Spójnia Sadlinki 1:3 . W tabeli zajmuje 14 pozycję, ma na koncie 1 pkt.

Kolejne rozgrywki w piłkę nożną

Kolejny weekend to następna szansa na punkty w klasyfikacji grupowej. Tym razem Sobieski Gniew, na własnym boisku, spotka się z drużyną Błękitnych Kmiecin, natomiast Keramzyt Szprudowo, na wyjeździe, spotka się z Powiślem Stary Targ. Oba spotkania rozegrane zostaną 22 października br. o godz. 15:00.

Trwa nabór na rzeczoznawców

Podajemy do publicznej wiadomości ogłoszenie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew z 18 października 2016 r. ws. przyjmowania wniosków o powołanie na rzeczoznawcę do szacowania wartości zwierząt zabitych lub poddanych ubojowi z nakazu organów Inspekcji Weterynaryjnej albo podłych w wyniku zastosowania zabiegów nakazanych przez te organy. Niniejsze wnioski można składać w Referacie Społecznym UMiG Gniew lub w Gminnym Centrum Reagowania do15 listopada br.

Sesja Rady Miejskiej

26 października 2016 r. (środa) o godz. 11.00 w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie ul. Kościuszki 6 odbędzie się XXV Sesja Rady Miejskiej w Gniewie.

Brak wody w Kursztynie

Informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 19.10.2016 doszło do awarii sieci wodociągowej w Kursztynie. W związku z tym, do czasu usunięcia awarii, mieszkańcy tej miejscowości będą bez wody.

Smaki dojrzałego lata

Pomimo jesiennej aury w towarzystwie słuchaczy Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gniewie nie trudno jest ponownie zasmakować lata, bowiem dzisiaj, tj. 19 października razem z nimi lato uchwycili słuchacze zaprzyjaźnionego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Pelplina, Klub Emeryta z Morzeszczyna, członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Nicponi oraz Aktywni na Plus. A wszystko to za sprawą imprezy integracyjnej pt. "Smaki dojrzałego lata", w programie której nie zabrakło występu kabaretowego "Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa" w wykonaniu grupy DUET, prezentacji i degustacji słodkich przetworów zimowych, pysznej zupy grzybowej i przede wszystkim wspólnych tańców i śpiewów.

Zajęcia teatralne w Opaleniu

Dom Kultury w Opaleniu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież szkolną do uczestnictwa w zajęciach teatralnych. Zapisy chętnych osób do dnia 21 października u Pani Barbary Rajkowskiej.

Wycieczka gimnazjalistów do Gdańska

Dnia 19 października miał miejsce wyjazd klas I a i II e z Gimnazjum w Gniewie do Gdańska. Uczniowie zwiedzili najpierw Stadion Energa. Przewodnik oprowadził młodzież po strefie zawodników: szatni, sali konferencyjnej, w której przed i po meczach występują trenerzy drużyn, kaplicy stadionowej i strefy mixed zone, czyli miejsca z którego zawodnicy wychodzą na boisko.

Jaś i Małgosia

Wrocławski Teatr zaprosił najmłodsze klasy z Zespołu Szkół w Opaleniu do kinoteatru w Kwidzynie na pełną czaru, emocji i wspólnej zabawy opowieść o Jasiu i Małgosi. Spektakl odbył się w minioną środę, 19 października.

Repertuar kina w Kwidzynie

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem kina w Kwidzynie. Obecnie grane są m.in. Wołyń, Dziewczyna z Pociągu i Sekretne życie zwierzaków domowych. 31 października odbędzie się Halloween w Kinie - wieczór z mrożącymi krew w żyłach filmami.

Patron wskaże im drogę

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko został patronem szkoły podstawowej w Piasecznie w 2010 r. Od tego czasu każdego roku dzieci wraz ze swoimi nauczycielami obchodzą święto swojej placówki przypominając postać patrona.

I Lokalne Forum Międzysektorowe

Serdecznie zapraszamy na I Lokalne Forum Międzysektorowe, które odbędzie się 26 października w Kwidzyńskim Parku Naukowo - Technologicznym o godz. 10.00 - 17.00.

Komisja Konkursowa

Zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U.z 2016r. poz 239,395) Pełnomocnik Marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprasza pomorskie organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów do komisji konkursowych na rok 2017.

Znasz tego psa?

W dniu dzisiejszym, 20 października, w Polskim Gronowie funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Ważne dla producentów rolnych

Wszystkie podmioty wpisane do rejestru grup producentów rolnych powinny złożyć wniosek o potwierdzenie warunków spełnienia uznania w nieprzekraczalnym terminie do 18 grudnia 2016 r. W innym przypadku zostaną wykreślone z rejestru.

Ogólnopolski Konkurs Chórów a Capella

Już dzisiaj, tj. 21 października, w Bydgoszczy rozpocznie się 36 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Capella. Wśród uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży z całej Polski na scenie Filharmonii Pomorskiej zaprezentują się również członkowie gniewskiego chóru Cantores Minores. Życzymy powodzenia reprezentantom naszej gminy!

Zgubiony portfel

W dniu 20 października 2016r. do Komisariatu Policji w Gniewie przyniesiono portfel z zawartością pieniędzy. W środku nie było dokumentów, które pomogłyby w ustaleniu tożsamości właściciela. Osoba, która zgubiła portfel proszona jest o kontakt z KP Gniew. W celu zweryfikowania prawdomówności, zgłoszona osoba musi dokładniej określić jaki to portfel, zawartość pieniędzy jaka w nim była oraz jakie inne dokumenty znajdują się w portfelu.

Symulacja w Leśnictwie Dębowo

Jutro, tj. 22.10.2016 r., od ok. godziny 10.00 do 12.00 w Leśnictwie Dębowo odbędą się ćwiczenia pożarnicze, czyli symulacja palącego lasu, budynku i kolumny samochodów, w których udział wezmą jednostki strażackie z obrębu gminy oraz PSP Tczew. Przepraszamy za utrudnienia.

Dzień Papieski w Tymawie

W czwartek, 20 października 2016r. Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Tymawie obchodziła Dzień Papieski. Dzień wcześniej wolontariusze piekli smaczne kremówki, babeczki i muffinki, aby kolejnego dnia na wszystkich przerwach sprzedawać przepyszne wypieki. Zebrane pieniądze przeznaczono na Fundusz Stypendialny dla uczniów.

Gniewscy karatecy na Mistrzostwach Świata

W miniony weekend, Gniewscy karatecy wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym, które odbyło się w Krakowie.

Przerwa w dostawie wody

Z powodu prac związanych z rewitalizacją Starego Miasta dnia 24.10.2016r. od godz. 9.00 do godz. 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. 27-go Stycznia (na odcinku od skrzyżowania z ul. Przemysłową do skrzyżowania z ul. Kusocińskiego) oraz od godz. 9.00 do godz. 12.00 dla mieszkańców ul. Brzozowskiego, Pl. Grunwaldzki (pierzeja północna) oraz ul. Piłsudskiego (na odcinku od ul. Dolny Podmur do Pl. Grunwaldzkiego).

Zapytanie ofertowe na usługi społeczne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił zapytanie ofertowe na usługi społeczne w ramach projektu pn. "Dziecko najlepsza inwestycja". Szczegóły na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Brak wody w Gniewie

Z powodu prac związanych z rewitalizacją Starego Miasta dnia 24.10.2016r. od godz. 9.00 do godz. 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. 27-go Stycznia (na odcinku od skrzyżowania z ul. Przemysłową do skrzyżowania z ul. Kusocińskiego) oraz od godz. 9.00 do godz. 12.00 dla mieszkańców ul. Brzozowskiego, Pl. Grunwaldzki (pierzeja północna) oraz ul. Piłsudskiego (na odcinku od ul. Dolny Podmur do Pl. Grunwaldzkiego).

Bal marchewkowy w Opaleniu

W minionym tygodniu, w przedszkolu w Opaleniu odbył się Bal Marchewkowy. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w przebraniu marchewki. Zabawa rozpoczęła się od wspólnie zaśpiewanej piosenki „Na marchewki urodziny”.  Po zabawach i tańcach przyszedł czas na degustacje soku z marchewki i ciasta marchewkowego.

Weekend z szachami

Miniony weekend upłynął w Gniewie pod znakiem rozgrywek szachowych. W sobotę odbył się Gminny Turniej Szachowy, w niedzielę III Memoriał Szachowy im. Rajmunda Kirszensteina oraz XVIII Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Kociewia Gniew 2016. Niepokonany okazał się Piotr Bieluszewski z Nowego. Obie imprezy odbyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie.

Kasztelan z nagrodą

Światowy Dzień Turystyki obchodzony był w tym roku na pomorzu w październiku w Europejskim Centrum Solidarności. Podczas uroczystości wręczono nagrody, odznaki i medale. Najważniejsze trofeum, Gryf Pomorski, trafił do Jarosława Struczyńskiego, kasztelana gniewskiego zamku.

Sukces polskich kucharzy

Polski zespół kucharzy, a wśród nich szef zamkowej kuchni Mariusz Gachewicz, wystartował w olimpiadzie kulinarnej w Erfurcie w Niemczech i wywalczył srebrny medal w konkurencji drużyn regionalnych.

Afrykański Pomór Świń

Państwowy Instytut Weterynaryjny zaprasza do zapoznania się filmem edukacyjnym pt. "Afrykański Pomór Świń - zasady ochrony świń przed chorobą". Instytut zrzeka się praw autorskich i wyraża na zgodę na kopiowanie o odtwarzanie filmu wśród hodowców i rolników podczas spotkań na temat ASF. Link do filmu. 

Przedszkolakiem być

Maluchy z przedszkola Bajeczna Kraina w Gniewie miały 21 października swoje święto. Najmłodsze dzieci brały tego dnia udział w swojej pierwszej akademii- pasowaniu na przedszkolaka. Zanim jednak do tego doszło Biedronki i Pszczółki musiały wykazać się m.in. znajomością tańca, śpiewu i recytacji.

Regionalne Spotkanie Informacyjne Polska - Rosja 2014 - 2020

W pierwszy piątek listopada, tj. 4.11.2016 r. na Sali im. Lecha Bądkowskiego w Budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego odbędzie się Regionalne Spotkanie Informacyjne Programu Polska - Rosja 2014 - 2020. Spotkanie trwać będzie od godziny 11.00 do 14.00.

Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się!

Bank Żywności, jak co roku, szuka wolontariuszy do Świątecznej Zbiórki Żywności. "To od Was zależy, ile zbierzemy jedzenia. Czekają na nie osoby, które bez Waszej pomocy nie będą miały radosnych świąt."

Tczewska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt

W minioną sobotę, tj. 22 października br. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie swoje mecze rozgrywała grupa B Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Występująca w tej grupie najmłodsza drużyna ligi, złożona z dziewcząt z pierwszej klasy Gimnazjum im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie, sprawiła ogromną niespodziankę, zarówno przybyłym kibicom, jak i samym sobie.

Recepta na raka

Ruszył program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego, w których udział wziąć mogą mieszkańcy powiatu tczewskiego w wieku 55 - 80 lat, palący od co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę papierosów dziennie lub palili w przeszłości przez co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę dziennie i rzucili palenie w ciągu 15 lat. Osoby te mogą zgłaszać się do 15 grudnia 2016 r. na badania przesiewowe w kierunku raka płuc.

Pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy

Masz problem z nadwagą? Jesteś przed 18 rokiem życia lub w wieku aktywności zawodowej? Jeśli tak, to zapraszamy do uczestnictwa w Powiatowym Programie Zwalczania Otyłości i Nadwagi "CZAS NA ZDROWIE".

Symulacja w Leśnictwie Dębowo

W minioną sobotę, w Leśnictwie Dębowo odbyły się ćwiczenia pożarnicze, a w nich symulacja pożaru lasu i budynku, w których udział wzięły jednostki strażackie z obrębu gminy Gniew oraz PSP Tczew.

Żywa lekcja przyrody

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Piasecznie odbyła się żywa lekcja przyrody. Uczniowie mieli możliwość bliższego przyglądnięcia się egzotycznemu zwierzęciu, a nawet dotknięcia go.

Czarna Baśka

16 października w Gowidlinie odbył się Otwarty Turniej o Puchar Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli w ramach polskiej Ligii "Baśka". Turniej zaliczony został jako 15, 16 i 17 kolejka ligowa w ogólnej klasyfikacji ligi. Zawodnicy w lidze rywalizowali indywidualnie i w czteroosobowych drużynach o tytuł indywidualnego i drużynowego Mistrza Polski 2016. Najlepszą drużyną okazał się Hotel Zamek Gniew, natomiast tytuł Mistrza Polski wywalczył Pan Kazimierz Dąbrowski z Gniewu.

Podsumowanie sezonu wędkarskiego

W minioną sobotę, w kawiarni "Marysieńka"  odbyło się spotkanie podsumowujące cykl zawodów wędkarskich Grand Prix 2016 zorganizowane przez zarząd koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie. Podczas spotkania zostały wręczone dyplomy oraz puchary dla najlepszych wędkarzy koła PZW. Cykl Grand Prix obejmował po trzy tury zawodów rozgrywanych w dyscyplinie spławikowej i spinningowej.

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Gniewie

We wtorek, 1 listopada obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia o godz. 15.00 na Nowym Cmentarzu rozpocznie się modlitwa za zmarłych. Ok. godz. 15.30 nabożeństwo odprawione zostanie na Cmentarzu Starym. Aby ułatwić, szczególnie przyjezdnym gościom, dojazd do gniewskich cmentarzy, przy szkole podstawowej otwarty zostanie dodatkowy parking, czynny w godz. 10.00-17.00. Wjazd na parking będzie możliwy tylko od ul. Stromej.

Mistrzostwa w unihokeju

Wczoraj, tj. 24.10.2016 r. w gmachu Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbyły się Zawody Gminne w Unihokeju Chłopców Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięły 4 szkoły z naszej gminy: SP Gniew, SP Gronowo, PSP SPSK Gogolewo i PSP SPSK Tymawa. Organizatorem zawodów był SZS i GOS w Gniewie.

GIMPLAC

Od 24 października 2016 r., teren zielony, znajdujący się w obrębie Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, nosi nazwę „Gimplac”. Jury, powołane przez organizatora, jednomyślnie wybrało propozycję Janiny Bieleckiej z kl. I B. Wyróżniono także Marię Lubińską z kl. II A, Magdę Brzóskę z kl. III D i Mikołaja Zgubieńskiego z kl. III C.

Konkurs Kuratoryjny z Języka Polskiego

19 uczniów z Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie przystąpiło do Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego, który odbył się w piątek, 21 października 2016 r. Najlepsi okazali się: Dawid Rezmer z kl. III D, Zuzanna Racka z kl. III E, Mateusz Cybura z kl. II C.

Gospel po raz kolejny w Gniewie

Jeśli macie już kalendarz na rok 2017, to wpisujcie na czerwono: XXI Festiwal 10 - 13 sierpnia 2016 rok!

KS Sobieski poszukuje wolontariusza

KS Sobieski szuka zaangażowanego i pełnego zapału wolontariusza do nagrywania i fotografowania meczy. Klub zapewnia niezbędny do pracy sprzęt. Nr tel. 885 - 821 - 269.

Finał Orlikowej Ligi Młodych Mistrzów

W niedzielę, 23 października na gniewskim Orliku odbył się turniej finałowy Orlikowej Ligi Młodych Mistrzów roczników 2007 i 2008. Patronat nad cyklem wydarzeń sportowych objął prezes Banku Spółdzielczego w Gniewie. W turnieju udział wzięły dwie drużyny z Tczewa - AP Tczew oraz Wisła Tczew i Gniewskie Orły Keramzyt. Grę młodych piłkarzy podziwiał sam prezes banku Sławomir Urban, który na zakończenie turnieju osobiście wręczył młodym piłkarzom dyplomy i nagrody.

"Kto raz pokochał Kociewie, ten w nim umrze"

W miniony piątek, 21 października 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbyło się spotkanie autorskie z wieloletnim pedagogiem - panią Alicją Samulewską. Spotkanie zrealizowane zostało w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, do którego przystąpiła biblioteka szkoły. Prelekcja dotyczyła również pasjonata Kociewia, osoby szeroko znanej w naszym środowisku lokalnym - śp. Jana Ejankowskiego.

IV Pomorskie Forum Trzodziarskie

Zapraszamy hodowców, producentów trzody chlewnej oraz osoby zainteresowane do udziału w IV Pomorskim Forum Trzodziarskim, które odbędzie się 14 listopada 2016 w Restauracja K2, Katarzyna i Krzysztof Langowscy ul. Wczasowa 30, 83-224 Borzechowo, k. Starogardu Gdańskiego.

Kongres Kultury Pomorskiej - debaty

Zapraszamy do czynnego udziału w czterech debatach, które zorganizowane zostaną do końca roku. Celem debat jest przygotowanie do Kongresu Kultury Pomorskiej, który odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Utrudnienia przy pl. Grunwaldzkim 16/17

W związku z pracami rewitalizacyjnymi prowadzonymi na obszarze starego miasta w Gniewie wejście do siedziby Nowin Gniewskich, Referatu Promocji i Informacji UMiG oraz Sali Kameralnej jest utrudnione. W najbliższym czasie dojść do tych miejsc można przejściem od strony zakładu pogrzebowego.

Dyrektorzy bibliotek w Gniewie

W miniony czwartek, tj. 20 października br. w sali wystawowej gniewskiej książnicy spotkali się dyrektorzy Bibliotek Powiatu Tczewskiego. Tematem głównym spotkania była wizja i rola bibliotek w środowisku.

Przerwa w dostawie wody

Z powodu prac związanych z rewitalizacją Starego Miasta dzisiaj, tj. 26 października, od godz. 14:00 do godz. 17.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. 27-go Stycznia (na odcinku od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kusocińskiego). W imieniu spółki Inwest-Kom, przepraszamy za utrudnienia.

Targi Seniorów w Sopocie

W sobotę, 22 października słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku skorzystali z zaproszenia organizatorów i uczestniczyli w pierwszym dniu Targów Seniora w Sopocie.

Srebrny Kamerton dla Cantores Minores

W ubiegłą niedzielę, koncertem finałowym, zakończył się XXXVI Ogólnopolski Konkurs Chórów a Capella Dzieci i Młodzieży. Wśród uczestników zmagań nie zabrakło gniewskiego chóru Cantores Minores, który powrócił do Gniewu bogatszy o kolejne muzyczne doświadczenia oraz w pełni zasłużony Srebrny Kamerton. Gratulujemy!

Ostatnie dni składania wniosków

Nabór wniosków  o przyznanie pomocy na działania w ramach przedsięwzięcia „Mały może szybciej, czyli tworzenie nowoczesnych miejsc pracy w mikro i małych przedsiębiorstwach” powoli dobiega końca. Drogi przedsiębiorco, wnioskuj o wsparcie. Nabór potrwa do 31 października br.

HALLOWEEN

Serdecznie zapraszamy na halloween, który odbędzie się w 29 października (sobota) o godz. 17.00 w Domu Kultury w Opaleniu.

GIMPLAC zyskuje nowe oblicze

Cała społeczność Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie aktywnie włączyła się w prace mające na celu modernizację terenu zielonego, przylegającego do szkoły. Postawione zostały pierwsze latarnie i zamontowano monitoring. Wkrótce rozlokowane zostaną ławki oraz grill. Zasadzone zostaną nowe krzewy. Oficjalne otwarcie parku nastąpi za kilka tygodni. Prace prowadzone są w ramach projektu „Bezpieczna +” oraz projektu ekologicznego "Zielono nam", którego pomysłodawcą był Szkolny Klub Wolonatriusza.

Znamy mistrzynie w unihokeju

Wczoraj, tj. 26 października, w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się Zawody Gminne w Unihokeju Dziewcząt Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięło 5 szkół z naszej gminy: SP Gniew, SP Gronowo, PSP SPSK Gogolewo i PSP SPSK Tymawa oraz ZS Opalenie. Organizatorem zawodów był SZS i GOS w Gniewie.

Wieczór z poezją Ks. Franciszka Kameckiego

Już dzisiaj, tj. 27 października wybierz się na spotkanie z poezją, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie oraz Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie. Wieczór poetycki Ks. Franciszka Kameckiego, Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew, autora licznych wierszy gniewskich powstałych podczas pobytu księdza w Gniewie w latach 1966-1974, odbędzie się w Bibliotece Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 o godz. 17:30. Wstęp wolny.

Puchar Tymbarku

W poprzedni piątek, tj. 21 października w Subkowach został rozegrany finał powiatowy turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów z powiatu tczewskiego. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, w którym mecz trwał 12 minut. Po trzygodzinnych zmaganiach bezkonkurencyjny okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej w Gniewie. Zwycięzcy awansowali na finał wojewódzki, który w kwietniu 2017r zostanie rozegrany na stadionie Arki Gdynia.

Zmiana czasu!

Przypominamy, że w nocy 30 października  (noc z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Przestawiamy więc zegarki o godzinę do tyłu. Zmiana czasu na zimowy to dodatkowa godzina spania, ale nie dla wszystkich, pracownicy pełniący nocny dyżur będą pracować o godzinę dłużej.

Gmina Gniew na Kongresie Przedsiębiorczości w Lublinie

Trwa IV Polski Kongres Przedsiębiorczości. W ramach Kongresu w Targach Lublin odbywają się w dniach 27-28 października Targi Przestrzeń Marki.  Podczas tak dużej imprezy nie mogło zabraknąć przedstawicieli Miasta i Gminy Gniew. Pozdrawiamy z Lublina!

Tczewski Bal Świętych

Wszyscy święci balują w Tczewie - czwarta edycja Tczewskiego Balu Świętych poprzedzi uroczystość Wszystkich Świętych.

Zdolniaki z Bajecznej Krainy

W miniony wtorek, 25 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej  im. Aleksandra Skulteta w Tczewie,  Maria Ruda z grupy Pszczółek oraz Ewa Bruchmann z grupy Biedronek wzięły udział w  IX Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.  W pięknych strojach kociewskich dziewczynki recytowały wiersze Pani Emilii Rulińskiej z Gniewa.

Wystawa "Hieronim Bosch 500. rocznica śmierci"

Jeden z najbardziej tajemniczych artystów w dziejach sztuki, nazywany „malarzem diabłów”, posądzony przez potomnych o herezję, tworzący dzieła o bogatej treści, które ustawicznie prowokują do interpretacji, żyjący na przełomie dwóch epok: średniowiecza i renesansu. Mowa o Hieronimie Boschu, którego 500. rocznica śmierci przypada w tym roku.

Ul. 27 Stycznia tymczasowo przejezdna

Zamknięty od jakiegoś czasu odcinek ulicy 27 Stycznia, od czwartku, 27 października został otwarty dla ruchu, ale tylko do czasu, kiedy firma budowlana rozpocznie odtwarzanie nawierzchni - asfaltowanie rozebranego odcinka jezdni. Na czas tych robót odcinek ul. 27 Stycznia zostanie ponownie zamknięty i kierowcy będą musieli znowu korzystać z objazdu przez ul. Kopernika i ul. Hallera. Prace związane z odtworzeniem nawierzchni potrwają do 5 listopada br.

Kociewie spotkało się w Rulewie

To było pierwsze tego typu wydarzenie na terenie Powiatu Świeckiego. 24 października w rulewskim Pałacu Hanza, na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz Powiatu Świeckiego spotkały się osoby związane z lokalną i regionalną turystyką, by wspólnie z innymi wyjątkowymi gośćmi podzielić się branżowymi doświadczeniami, wysłuchać prelekcji, podyskutować o problemach.

Lokalny Program Rewitalizacji skonsultowany

W poniedziałek, 24 października odbyły się konsultacje społeczne projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji, dokumentu, który pozwoli Gminie na aplikowanie o środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 na kompleksową rewitalizację obszarów zdegradowanych.

Pomorskie Mecze Matematyczne

Szkoła Podstawowa w Gniewie znalazła się wśród nielicznych szkół naszego województwa, które zgłosiły się do rozgrywek w ramach konkursu „Pomorskie Mecze Matematyczne”. Jest to jedyna podstawówka z naszej gminy biorąca udział w tej imprezie.

Od Noblisty do regionalisty...

Każda nowa książka, którą uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki w Gniewie przygotowują na kolejne spotkanie, oddziałuje na wyobraźnię i psychikę czytelnika.

Miasto w kłębach dymu

Z nastaniem chłodów rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim powrócił problem kłębów dymu unoszących się nad zabudowaniami. Problem szczególnie dotkliwy jest w miejscach, gdzie koncentruje się niska zabudowa, a prądy powietrzne zamiast rozwiewać dym wciskają go między budynki.

Zapraszamy na 10 kolejkę sezonu piłkarskiego

Najbliższy weekend to kolejna szansa na punkty w klasyfikacji grupowej gniewskich drużyn. Tym razem Sobieski Gniew, na własnym boisku, spotka się z drużyną Rodło II Kwidzyn, natomiast Keramzyt Szprudowo, również przed własna publicznością, zagra z Pogonią Prabuty. Oba spotkania rozegrane zostaną w sobotę, 29 października o godz. 12.00 i 14.00. Zapraszamy do kibicowania i zapoznania się z wynikami 9 kolejki, rozegranej w ubiegłym tygodniu.

Twoje zdanie jest ważne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że od 3 listopada br. ruszą konsultacje dotyczące projektu uchwały w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystywania. Konsultacje potrwają do 10 listopada br. Uwagi, opinie, wnioski do projektu Uchwały będzie można składać do dnia 10 listopada br.

Przebudowa ul. Hallera już wkrótce

Pod koniec września rozstrzygnięto przetarg na przebudowę odcinka ul. Hallera w Gniewie. Remont polegać będzie na wykonaniu sieci kanalizacji deszczowej i nawierzchni drogi i chodników. W ramach przetargu złożono 3 ważne oferty. Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego i to ono realizować będzie zadania. W połowie października z firmą podpisano umowę i oddano jej plac budowy. Roboty budowlane mają rozpocząć się zaraz po zakończeniu objazdu, związanego z zamknięciem ul. 27 Stycznia, czyli na początku listopada.

Utrudniony kontakt z urzędem

Informujemy, że z powodu awarii internetu w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, elektroniczny kontakt z instytucją jest utrudniony. Niemożliwy jest również dostęp do CEIDG. Wszystkie ważne sprawy prosimy zgłaszać osobiście w sekretariacie urzędu bądź telefonicznie. Sprawy związane z CEIDG prosimy zgłaszać osobiście w Referacie Społecznym urzędu. Za utrudnienia przepraszamy.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi

Bądź na bieżąco i śledź sportowe zmagania mieszkańców gminy Gniew z pomocą biuletynu sportowego, który dostępny jest w załączniku lub w październikowym wydaniu Nowin Gniewskich. Jednocześnie zapraszamy do kibicowania!

2 listopada brak wody na ul. Staszica w Gniewie

Spółka Inwest-Kom informuje, że z powodu prac remontowych na sieci, w środę, 2 listopada, w godz. od 7.30 do 10.30 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Staszica w Gniewie. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Plakat

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.