Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ruszył projekt „Bezpieczna +”

1 września br., w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, rozpoczęto działania w ramach projektu „Bezpieczna +”. Jego celem jest kształtowanie otwartości wśród uczniów oraz budowanie pozytywnego klimatu szkoły, a także zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia tych zadań. W ramach realizowanego przedsięwzięcia zagospodarowany zostanie teren zielony znajdujący się w obrębie szkoły, zainstalowany zostanie monitoring, odbyły się już pierwsze warsztaty profilaktyczne. Ogłoszono także konkursy dla uczniów na zagospodarowanie placu oraz jego nazwę. Realizacja projektu „Bezpieczna +” potrwa do 31 grudnia 2016 roku.

Projekt „Bezpieczna +” zakłada zagospodarowanie terenu zielonego znajdującego się w obrębie placówki. Ma to być bezpieczne i przyjazne miejsce służące do odpoczynku i integracji młodzieży w czasie przerw lekcyjnych, jak również w czasie wolnym od zajęć. Przyjazna przestrzeń posłuży także do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych i terapeutycznych. Gimnazjaliści wzięli udział w specjalnym konkursie na zagospodarowanie tego miejsca. Zwycięzcami zostali: Alicja Klimek z kl. I C, Adam Gryszkiewicz z kl. I C i Jakub Reński z kl. I D. 21 października br. rozstrzygnięty zostanie konkurs na nazwę parku (fot. 1-6).

Projekt zakłada także przeprowadzenie warsztatów profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania agresji, uzależnieniom oraz sprzyjających integracji środowiska. Pierwsze, dotyczące komunikacji interpersonalnej, odbywały się w dniach od 26 do 30 września. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się, jak komunikować się ze sobą w zrozumiały sposób, jakie czynniki zakłócają ten proces. "Wymyślałyśmy różne tematy, improwizowałyśmy różnego rodzaju scenki. Pani prowadząca warsztaty pokazała nam, na co należy zwrócić uwagę podczas rozmowy. Najważniejsze jest jednak słuchanie naszego rozmówcy” – opowiadały Paulina, Natalia i Marysia z kl. II A (fot. 7-9)

Na terenie szkoły, boiska i parku zainstalowany zostanie monitoring (fot. 10-12)

Zainicjowane zadania mają zmobilizować uczniów do większej aktywności, wskazać właściwe wzorce wykorzystania czasu wolnego, zintegrować szkołę z otoczeniem, ukształtować poprawne więzi interpersonalne między uczniami i nauczycielami, przeciwdziałać agresji.

 

 

Data publikacji: 2016-10-05 08:20
 • Fot. 1 - "Bezpieczna +"
 • Fot. 2 - "Bezpieczna +"
 • Fot. 3 - "Bezpieczna +"
 • Fot. 4 - "Bezpieczna +"
 • Fot. 5 - "Bezpieczna +"
 • Fot. 6 - "Bezpieczna +"
 • Fot. 7 - "Bezpieczna +"
 • Fot. 8 - "Bezpieczna +"
 • Fot. 9 - "Bezpieczna +"
 • Fot. 10 - "Bezpieczna +"
 • Fot. 11 - "Bezpieczna +"
 • Fot. 12 - "Bezpieczna +"

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.