Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Nauka programowania realizowana w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu

Od października 2016 r. do czerwca 2019 r. w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w  Opaleniu prowadzone będą dwie kolejne innowacje. Obie związane są z nauką podstaw programowania – zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum.

Programowanie w języku SCRATCH w klasach 4-6 szkoły podstawowej

Przez trzy lata uczniowie rozpoczynający naukę w klasie IV SP poszerzą swoje umiejętności, poza standardowym materiałem nauczanym w ramach zajęć komputerowych, o umiejętność programowania w języku Scratch. Jest to specjalnie opracowany dla dzieci język, pozwalający w prosty i przyjemny sposób nauczyć się sterowania obiektami na ekranie komputera.

Innowacja wpisana jest pod numerem 5361/96/2016 przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku Delegatura w Tczewie.

Prowadzący: Krzysztof Markowski

Programowanie w języku Python

Już w zeszłym roku uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w e-learningowym kursie programowania w języku Python prowadzonym przez Zespół Szkół w Opaleniu. Począwszy od tego roku uczniowie klasy I gimnazjum poszerzą wiedzę zdobywaną na lekcjach informatyki o umiejętność podstaw programowania w języku Python. Jest to język programowania wysokiego poziomu rozwijany na licencji Open Source, którego zaletą jest czytelność i klarowność kodu. Ułatwia to naukę od bardzo podstawowego do bardzo zaawansowanego poziomu, a w przyszłości daje doskonały start do poznawania kolejnych języków.

Innowacja wpisana jest pod numerem 5361/97/2016 przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku Delegatura w Tczewie.

Prowadzący: Krzysztof Markowski

Dlaczego?

Po pierwsze i najważniejsze – jest to ciekawe i jest to fajna zabawa, gdy tylko włoży się minimum wysiłku w poznanie podstaw. Pozwala zamienić się ze zwykłego „klikacza” w twórcę komputerowego.

Po drugie – programowanie uczy logicznego myślenia, konsekwencji działań, klarowności przekazywania informacji, a w dalszej części współpracy w zespole.

Po trzecie – współczesny świat coraz bardziej opiera się na technice komputerowej i – czy tego chcemy czy nie – zrozumienie zasad działania komputera (jego „sposobu myślenia”) znacznie ułatwia nam życie. Podstaw programowania jest w stanie nauczyć się każdy, a jeżeli w przyszłości rozwinie umiejętności w tym kierunku, to wystarczy zerknąć na oferty pracy dla programistów, by stwierdzić, że nie mają oni powodów do zmartwień.

Data publikacji: 2016-10-05 11:50
  • Phyton

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.