Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ostnicowe Parowy Gruczna i ruchanki z fjutem czyli jak opowiadać o Kociewiu...

To będzie pierwsze tego typu wydarzenie na terenie Powiatu Świeckiego. 24 października w rulewskim Pałacu Hanza, na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz Starostwa Powiatowego w Świeciu, spotkają się osoby związane z lokalną i regionalną turystyką, by wspólnie z innymi wyjątkowymi gośćmi podzielić się branżowymi doświadczeniami, wysłuchać prelekcji, podyskutować o problemach...

Konferencja ta wpisuje się w cykl lokalnych forów turystyki, które od wiosny odbywają się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w jego najważniejszych turystycznie obszarach.

Wspólna Inicjatywa lokalnych organizacji turystycznych, samorządów, Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej oraz Urzędu Marszałkowskiego ma służyć zarówno wymianie poglądów, jak i konstruktywnej dyskusji uwzględniającej opinie i potrzeby zainteresowanych rozwojem turystyki. Patronat nad cyklem wydarzeń objął Piotr Całbecki - Marszałek Województwa.

- Spotkanie jest dedykowane osobom zainteresowanym rozwojem turystyki, przedstawicielom: branży turystycznej (hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, kwatery agroturystyczne), samorządu terytorialnego, instytucji zajmujących się tworzeniem produktu turystycznego - informuje Iwona Karolewska, Sekretarz Powiatu Świeckiego - Zaproszenia kierujemy głównie do podmiotów z terenu naszego powiatu, ale są też zaproszeni spoza jego terenu - przedstawiciele z województw: kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prezentacji i wystąpień zaproszonych prelegentów. Tematem wiodącym będzie współpraca wielopodmiotowa w zakresie kreowania i rozwoju lokalnej gospodarki turystycznej z wykorzystaniem potencjału lokalnej organizacji turystycznej.

- Celem głównym projektu jest promocja Kociewia Świeckiego (powiatu świeckiego) w oparciu o walory i produkty turystyczne oferowane przez różne podmioty - podkreśla Piotr Kończewski, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE - To również okazja na zaprezentowanie dotychczasowych działań naszej organizacji, szczególnie w tej części Kociewia.

Włodarze powiatu wraz z LOT KOCIEWIE zgodnie twierdzą, że Powiat Świecki to jeden z jaśniejszych punktów turystycznej marki województwa kujawsko-pomorskiego „Konstelacje dobrych miejsc”. Atrakcje turystyczne tej części Kociewia stanowią kanon atrakcji wojewódzkich i umożliwiają tworzenie markowego produktu sieciowego.

Zainteresowane konferencją osoby organizatorzy odsyłają do strony internetowej: www.forum.kociewie.eu - tam znaleźć można więcej informacji o Kociewskim Forum Turystyki oraz dokonać rejestracji poprzez specjalny formularz. Zapisać można się również wysyłając maila na adres: forum@kociewie.eu - lista otwarta jest do 17 października.

Data publikacji: 2016-10-11 13:56
  • Pałac Rulewo
  • Nowe nad Wisłą
  • Smaki Kociewia

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.