Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Codzienność przedszkolaków z Jelenia

Przedszkole w Jeleniu jest niezwykle ciekawym i sympatycznym miejscem, w którym dzieci uczą się kreatywności oraz każdego dnia zdobywają cenną wiedzę. Przedszkole jest otwarte na potrzeby dzieci i rodziców, promuje działania twórcze oraz zdrowie dzieci. Zapewnia dzieciom rozwój na najwyższym poziomie, zawsze stawiając na aktywność własną dziecka prowadzącą do aktywności twórczej i kreatywności w życiu. Dlatego każdy dzień w tym miejscu jest ciekawy i nastawiony na wszechstronny rozwój dzieci.

Praca wychowawczo-dydaktyczna prowadzona jest we wszystkich grupach wiekowych w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego. Dzieciom 6-letnim zapewniamy roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne. W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia z języka angielskiego, rytmiki i religii. W przedszkolu, oprócz zajęć i obowiązków, mamy także czas na zabawę. Prowadzone zabawy i ćwiczenia pozwalają na kształtowanie różnych sfer rozwojowych dziecka.

Poranek to czas schodzenia się dzieci. Nauczyciel wykorzystuje go na pracę indywidualną, wprowadzenie nowych zabaw, gier, ćwiczenia poranne oraz zabawę indywidualną według upodobań dziecka. Nasze przedszkole daje dzieciom możliwość rozwoju zainteresowań, talentów, aprobaty, stwarza przyjazny klimat i daje poczucie więzi z innymi.

Jednym ze sposobów budowania więzi wspólnoty przedszkolnej jest obchodzenie urodzin każdego dziecka. Święto każdego z dzieci staramy się uczcić w sposób szczególnie uroczysty. Jeśli tylko rodzice wyrażają taką chęć, to ich dziecko obchodzi urodzinki wśród koleżanek i kolegów z Przedszkola. Urodziny to magiczny i wyczekiwany przez każde dziecko dzień. Każde dziecko czuje się wtedy wyjątkowo. Jest to „Jego dzień”. To właśnie solenizant w tym dniu znajduje się w centrum uwagi, wszyscy składają życzenia a potem jest słodki poczęstunek i wesoła zabawa.

W naszym przedszkolu promujemy zdrowe odżywianie dlatego dzieci poznały różnorodne owoce i nauczyły się, że owoce mają dużo witamin i należy je spożywać, aby zdrowo rosnąć. Z przyniesionych owoców samodzielnie przygotowały zdrową sałatkę owocową. Na załączonych zdjęciach zobaczyć można uśmiechnięte buzie dzieci zajadających się sałatką.

W przedszkolu gościliśmy grupę nieformalną z przedstawieniem teatralnym pt. "ZŁOTA RYBKA". Fabuła była pouczającą opowieścią o chciwej babie, której skłonność do coraz większego bogactwa doprowadziła do zguby. Całe szczęście, że nasze przedszkolaczki zrozumiały morał tej bajki i wyciągnęły właściwe wnioski. Po skończonym przedstawieniu dzieci mogły dotykać lalkowych bohaterów i swobodnie wypowiadać się na temat bajki.

Przedszkole w Jeleniu stara się stwarzać swoim wychowankom jak najlepsze warunki do zabawy i nauki, aby byli bezpieczni, szczęśliwi i radośni z każdego dnia pobytu w przedszkolu.

Anna Graczyk

Oddział Przedszkolny w Jeleniu przy Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie

 

Data publikacji: 2016-10-11 15:21
  • Przedszkole Jeleń
  • Przedszkole Jeleń
  • Przedszkole Jeleń
  • Przedszkole Jeleń
  • Przedszkole Jeleń
  • Przedszkole Jeleń

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.