Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela obchodzony jest w Polsce 14 października, w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. To święto wszystkich pracowników oświaty. W czwartek, 13 października br., uczniowie Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, przygotowali z tej okazji krótki program artystyczny. Krótki rys historyczny działalności KEN, humorystyczne scenki i wesołe piosenki wszystkim przypadły do gustu. „Dziękuję za życzenia, za to, że nas uhonorowaliście. Dzień Edukacji to też Wasz dzień, bo bez uczniów szkoła nie miałaby sensu” – mówiła do gimnazjalistów Pani Dyrektor Ewa Grudzińska.

„Dziś zaiste jest okazyja, iżby wyrazić nasze podziękowanie za uprawę tegoż ugoru, jakim są nasze uczniowskie czerepy. Niech Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności, a fortuna niech nie omija Waszego domostwa. Ty zaś, szlachetne zdrowie, ulubuj sobie naszych nauczycieli i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły. Tego Wam życzą wdzięczne basałyki” – list takiej treści został przekazany na ręce Pani Dyrektor.

Gimnazjaliści przygotowali żartobliwy występ. Zapewniali, że „z wielką niecierpliwością oczekują wywołania do odpowiedzi - każdy w duchu pragnie, aby to on został tym "szczęśliwcem". Przypomniano także, że zawód nauczyciela nie jest łatwy. Mimo tego jednak każdy potrafi przekonać swoich uczniów, że nauka nie jest narzuconym ciężarem, ani ograniczeniem swobody, lecz fascynującą przygodą. Młodzi artyści przekonywali w piosenkach swoich kolegów, że „szkoła wyjdzie Wam na zdrowie, nasza szkoła, jak już wiecie, znana jest na całym świecie”.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor poinformowała, że uczennice gimnazjum zajęły wysokie miejsca podczas Przeglądu Pieśni Religijnej. Wyróżniła także wolontariuszy, którzy wzięli udział w zbiórce żywności.

Warto wiedzieć, że Światowy Dzień Nauczycieli – międzynarodowe święto pracowników oświaty – obchodzony jest co roku, 5 października, pod patronatem UNESCO.

Więcej zdjęć na naszym fanpage'u na Facebooku.

Data publikacji: 2016-10-17 07:59
  • Dzień Nauczyciela
  • Dzień Nauczyciela
  • Dzień Nauczyciela
  • Dzień Nauczyciela
  • Dzień Nauczyciela
  • Dzień Nauczyciela

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.