Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Nakręceni na pomoc

Każdy z nas słyszał o akcji zbierania plastikowych nakrętek. Tym razem gromadząc je możemy pomóc konkretnej osobie, Ireneuszowi Osińskiemu z Gniewu. Mężczyzna potrzebuje wsparcia na rehabilitację, która jest mu niezbędna, aby mógł samodzielnie funkcjonować. Miejsca, w których zostawiać można nakrętki dla Ireneusza to: biuro Referatu Promocji i Informacji UMiG Gniew, Szkoła Podstawowa w Gniewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, Bar Zamkowa, Pizzeria CK, Pracownia Orange i Bar Podzamcze.

 

Ireneusz Osiński cierpi na niedowład prawostronny kończyny dolnej i górnej po udarze mózgu. Jego kłopoty rozpoczęły się w 2011 r., ale on nie poddaje się i walczy o odzyskanie sprawności. W związku z tym cyklicznie poddawać się musi zabiegom rehabilitacyjnym. Wszystko to wiąże się z kosztami, którym mężczyzna nie jest w stanie sprostać. Stąd pomysł zbierania nakrętek i zwrócenie się o pomoc do Fundacji Avalon. Dzięki temu można przekazać 1% podatku na pomoc dla niego, czy też wysłać sms wspierający.

 

-Jestem partnerką Irka od prawie 10 lat i razem z nim walczę, żeby mógł się jakoś poruszać. Nie zostawię go w potrzebie. Dla mnie liczy się osoba, którą się kocha, a nie traktuje jak zabawkę, która się popsuła i można ją wyrzucić- mówi Renata Dudek, która zgłosiła się do nas po pomoc w rozpropagowaniu akcji.

 

Redakcja Nowin Gniewskich postanowiła włączyć się do akcji i na terenie swojej siedziby (pl. Grunwaldzki 16/17, biuro Referatu Promocji i Informacji UMiG Gniew) zorganizowała punkt, w którym zostawiać można plastikowe nakrętki. Po naszym apelu na łamach portalu społecznościowego już w pierwszym tygodniu zbiórki udało się uzbierać dwa duże wory nakrętek. Jest to jednak tylko kropla w morzu potrzeb. Dlatego zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji i przekazywania nakrętek na rzecz Ireneusza.

 

-Niedawno oddaliśmy do skupu 820 kg nakrętek, które zbierali dla nas znajomi, przyjaciele i rodzina. Chcielibyśmy im bardzo za to podziękować-dodają Ireneusz i Renata. 

 

 

Data publikacji: 2016-10-18 14:25
  • Pomóż Irkowi
  • Pomóż Irkowi
  • Pomóż Irkowi

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.