Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kasztelan z nagrodą

Światowy Dzień Turystyki obchodzony był w tym roku na pomorzu w październiku w Europejskim Centrum Solidarności. Podczas uroczystości wręczono nagrody, odznaki i medale. Najważniejsze trofeum, Gryf Pomorski, trafił do Jarosława Struczyńskiego, kasztelana gniewskiego zamku.

Światowy Dzień Turystyki to najważniejsze święto miłośników i osób ze środowiska branży turystycznej. W tym roku przyświecało mu hasło „Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności".

Jednym z ważniejszych momentów tegorocznej uroczystości było przyznanie nagrody Gryfa Pomorskiego, którą w tym roku uhonorowany został Jarosław Struczyński. Kasztelan doceniony został za odbudowę i ożywienie kulturalno-turystyczne krzyżackiej warowni w Gniewie oraz popularyzację widowisk batalistyczno-historycznych. 

Gryfa Pomorskiego przyznanego w 2014 roku odebrał osobiście Czesław Lang – pomysłodawca i dyrektor Tour de Pologne Grand Prix MTB, Skandia Maraton Lang Team, za popularyzację polskiego kolarstwa szosowego i górskiego, a także turystyki rowerowej, budującej turystyczny wizerunek regionu pomorskiego.

Jak co roku w obchodach uczestniczył również Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, prezes honorowy PROT, któremu towarzyszył Krzysztof Trawicki, wicemarszałek województwa pomorskiego. Nad całością pieczę trzymała prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i dyrektor Departamentu Turystyki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Marta Chełkowska, reprezentująca głównych organizatorów wydarzenia. Na sali zasiadło też wielu działaczy PTTK, samorządowców i ludzi związanych z turystyką.

Data publikacji: 2016-10-24 09:37
  • Gryf Pomorski trafił do Jarosława Struczyńskiego
  • Gryf Pomorski trafił do Jarosława Struczyńskiego
  • Gryf Pomorski trafił do Jarosława Struczyńskiego

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.