Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

GIMPLAC zyskuje nowe oblicze

Cała społeczność Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie aktywnie włączyła się w prace mające na celu modernizację terenu zielonego, przylegającego do szkoły. Postawione zostały pierwsze latarnie i zamontowano monitoring. Wkrótce rozlokowane zostaną ławki oraz grill. Zasadzone zostaną nowe krzewy. Oficjalne otwarcie parku nastąpi za kilka tygodni. Prace prowadzone są w ramach projektu „Bezpieczna +” oraz projektu ekologicznego "Zielono nam", którego pomysłodawcą był Szkolny Klub Wolonatriusza.

Młodzież wraz z nauczycielami aktywnie przystąpiła do porządkowania placu, który wkrótce stanie się miejscem odpoczynku podczas przerw miedzy lekcjami, jak również w czasie wolnym od zajęć. Ponadto posłuży także do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych i terapeutycznych. Gimnazjaliści oczyszczali zarośnięte alejki, grabili opadające liście, sprzątali śmieci. Już po kliku minutach wspólnej pracy zgodnie zauważono, że prowadzone prace znacząco poprawiły estetykę „Gimplacu”. „Cieszymy się, że możemy tutaj posprzątać. Robimy to dla siebie, bo to my będziemy tu spędzać wolny czas” – mówiły zapracowane uczennice. – „Najważniejsze, żeby nie padał deszcz. Chętnie będziemy włączać się w kolejne takie działania”.

Przypomnijmy, że pod koniec września rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie terenu zielonego znajdującego się za salą gimnastyczną gniewskiego gimnazjum. Laureaci : Alicja Klimek z kl. I C, Adam Gryszkiewicz z kl. I C i Jakub Reński z kl. I D zaprojektowali szesnaście obszarów (bo tyle jest klas), a także usytuowanie grilla, ławeczek, miejsc na gry w plenerze.

Przedsięwzięcie ekologiczne "Zielono nam" zostało zrealizowane w ramach realizacji zadania publicznego Ekologicznie Opanuj Gniew, koordynowanego przez Eko-Centrum Heliantus w Gniewie.

Data publikacji: 2016-10-27 07:45
  • Gimplac
  • Gimplac
  • Gimplac
  • Gimplac
  • Gimplac
  • Gimplac

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.