Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Tczewski Bal Świętych

Wszyscy święci balują w Tczewie - czwarta edycja Tczewskiego Balu Świętych poprzedzi uroczystość Wszystkich Świętych.

W programie:
tańce, występy, spora dawka humoru i dobrej zabawy. Tradycyjnie bal poprzedzi przemarsz ulicami Tczewa barwnego korowodu mieszkańców przebranych za aniołów oraz postacie świętych.

"Obchodząc każdego roku uroczystość Wszystkich Świętych, pragniemy uczcić nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym, a także wpatrywać się i naśladować znanych świętych. Poprzez nich chcemy uwielbić samego Boga, który jest źródłem wszelkiej świętośc. Bal Świętych to jeszcze jedna okazja na to by uczcić wszystkich świętych, ale także czas na zabawę, tańce, występy i modlitwę" - informuje koordynator, ksiądz Piotr Pruski z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.

Wielkie balowanie rozpocznie się 31 października o godz. 16.30 na placu przy Galerii Kociewskiej, skąd roztańczony i rozśpiewany korowód ulicami Tczewa przejdzie na Plac Hallera. Tam rozpocznie się zabawa z wodzirejem Marcelim. W programie przewidziano m. in. występ zespołu „Nieboskłonni” oraz sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej. Tradycyjnie podczas balu, będzie można posmakować zupy z dyni.

Jak zaznaczają organizatorzy, program jest tak bogaty, że każdy znajdzie w nim propozycję dla siebie. Dlatego zapraszają do Tczewa zarówno jego mieszkańców, jak i osoby z diecezji pelplińskiej, czy Trójmiasta.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują J.E. Ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, oraz Wielki Kanclerz Przeoratu Pomorskiego Orderu św. Stanisława Stefan Kukowski.

Organizatorami Balu Świętych jest Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie, Zespół Szkół Katolickich im. św. Królowej Jadwigi, Świetlica „Emaus” w Tczewie oraz Pomorski Przeorat Orderu Świętego Stanisława.

WSTĘP WOLNY!

Więcej informacji: www.tcz.pl

Data publikacji: 2016-10-27 13:49
  • Plakat

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.