Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniew w Lublinie

Polski Kongres Przedsiębiorczości oraz Targi Przestrzeń Marki odbywały się w ostatnich dniach października w Lublinie. Podczas wydarzeń nie mogło zabraknąć gminy Gniew. Samorząd przygotował na wyjazd materiały promocyjno-inwestycyjne, a burmistrz brała udział w panelach dyskusyjnych i debatach dotyczących najefektywniejszych form współpracy pomiędzy biznesem, nauką a samorządami.

Współdziałanie było tematem IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który rozpoczął się w Lublinie 27 października. Dla ponad tysiąca gości z całego kraju, zorganizowano kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych. Jednym z celów głównych spotkania było nadanie innowacyjnego charakteru całej polskiej gospodarce.

-Czujemy się zaszczyceni, że zaproszono nas do udziału w kongresie. Starania naszej gminy zostały docenione. Nominacja do tytułu Lidera Rozwoju Regionalnego 2016 jest najlepszym wyznacznikiem tego, że idziemy w dobrym kierunku. Projekty, w które się obecnie angażujemy i które planujemy, przykuwają uwagę i są chwalone. Cieszy mnie to niezmiernie, nie planujemy jednak spocząć na laurach- mówiła burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.

Dyskusje objęły najistotniejsze kwestie związane z rozwojem ekonomicznym i społecznym np.: siłą polskich innowacji, synergią nauki z biznesem, innowacją i przedsiębiorczością, transferem i komercjalizacją wiedzy oraz ochroną własności przemysłowej, medycyną, transportem publicznym i międzynarodowym, wyzwaniami czekającymi polskie miasta i gminy, przemysłem ciężkim, przemysłem zbrojeniowym i obronnością, polityką mieszkaniową, terenami inwestycyjnymi, nowoczesnymi usługami dla biznesu czy źródłami energii odnawialnej.

Kongresowi towarzyszyły Targi Przestrzeń Marki, zorganizowane w Targach Lublin, na których zaprezentowały się firmy, uczelnie oraz samorządy z całej Polski, w tym gmina Gniew. - Dzięki udziałowi w targach chcemy pokazać się potencjalnym inwestorom. Już dziś myślimy o udziale w kolejnym tego typu przedsięwzięciu.  Chcielibyśmy móc zaprezentować swój potencjał między innymi podczas przyszłorocznych targów w Poznaniu-tłumaczy włodarz gminy Gniew.

Głównymi partnerami Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości byli Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnkowski i Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Data publikacji: 2016-11-03 07:55

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.